Firma » Biznes

KAN. Egzotyczne rynki, inwestycje i wzrost zatrudnienia.

KAN. Egzotyczne rynki, inwestycje i wzrost zatrudnienia.
Zobacz więcej zdjęć »
Ubiegły rok minął spółce KAN pod znakiem ekspansji zagranicznej i inwestycji w rozbudowę Centrum logistyczno-produkcyjnego w białostockiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W tym roku spółka planuje kolejne inwestycje i chce zatrudnić 30 osób

W związku z dynamicznym rozwojem sprzedaży systemów instalacyjnych KAN-Therm za granicą w ubiegłym roku KAN inwestował w rozbudowę swojej sieci  dystrybucyjnej na nowych, również egzotycznych rynkach. Obecnie produkty firmy eksportowane są do prawie 60 krajów, a sieć dystrybucji obejmuje swym zasięgiem Europę, znaczną część Azji, sięga również Afryki. By sprostać rosnącej liczbie zamówień w 2017r. spółka kontynuowała inwestycje w nowej hali produkcyjnej w Centrum logistyczno- produkcyjnym przy ul. Karpińskiego. Obecnie trwają tam prace nad dalszą rozbudową hali produkcyjnej oraz budynku magazynu, ruszyła też rozbudowa budynku administracyjno-biurowego. Rok minął spółce też pod znakiem systematycznych inwestycji w park maszynowy – w obiekcie zamontowano nowoczesne linie technologiczne do produkcji różnego rodzaju rur z tworzyw sztucznych, zakupiono wtryskarki do produkcji elementów systemów instalacyjnych.

Na pierwsze półrocze 2018 roku planowany jest zakup nowej linii do produkcji rury wielowarstwowej z wkładką aluminiową oraz kolejnych czterech wtryskarek, do produkcji kształtek tworzywowych.

Kan potrzebuje pracowników do obsługi nowych linii i dlatego od  stycznia chce zatrudnić ok. 30 osób -  10 w Centrum logistyczno- produkcyjnym przy ul. Karpińskiego, gdzie potrzebni są operatorzy maszyn CNC – wytłaczarek i wtryskarek i kolejne 10 – w hali w Kleosinie, operatorów maszyn do obróbki metali. Firma poszukuje też 10 narzędziowców do wytwarzania form  do produkcji elementów systemów instalacyjnych.

- Oferujemy bardzo dobre warunki pracy w nowej hali, wyposażonej w nowoczesny park maszynowy i linie produkcyjne, dobre wynagrodzenie i opiekę socjalną  - zachęca Jan Kaczan,wiceprezes KAN.

KAN w ramach swojego programu praktyk i staży współpracuje z białostockimi szkołami technicznymi i Politechniką Białostocką, dzięki której częściowo zaspokaja swoje zapotrzebowanie na dobrze wykształcone kadry.

 

Grupa KAN z centralą w Białymstoku  działa od 1990 r.  i jest producentem oraz  dostawcą nowoczesnych rozwiązań i systemów instalacyjnych KAN-therm. 

W grupie pracuje ok. 800 osób (w tym 150 za granicą). Dystrybucja Systemu KAN‑therm odbywa się poprzez sieć partnerów handlowych w Polsce, Niemczech, Rosji, Ukrainie, Białorusi, Irlandii, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii oraz w krajach nadbałtyckich, a sieć dystrybucji obejmuje swym zasięgiem Europę, znaczną część Azji, po Afrykę. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KAN
http://kan.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »