Firma » Biznes

KARTĄ DKV ZAPŁACISZ ZA POLSKIE AUTOSTRADY

KARTĄ DKV ZAPŁACISZ ZA POLSKIE AUTOSTRADY
Zobacz więcej zdjęć »
Firma DKV Euro Service wygrała przetarg na operatora kart paliwowych dla nowego systemu pobierania myta w Polsce. Za pośrednictwem DKV będzie można rozliczać nie tylko tankowanie, ale też przejazdy wszystkimi płatnymi odcinkami dróg.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przetarg zorganizowała firma Kapsch Telematic Services, która odpowiada za budowę 

i zarządzanie nowym systemem poboru opłat w Polsce (viaTOLL). Wyłoniono dwóch zwycięskich operatorów kart.

DKV zapewni swoje usługi w trzech segmentach. Pierwszy to automatyczne rozliczanie opłat od pojazdów ciężarowych od 3,5 tony i autobusów. Drugi to płatności za przejazdy autostradami dokonywane przez samochody osobowe. Trzeci to system usług online, który służy do zarządzania i kontrolowania transakcji z tytułu opłat drogowych. Ich podstawą będzie specjalny system zarządzania transakcjami eReporting DKV.

Przewoźnicy, którzy korzystać będą z DKV Card w  Polsce, mogą to również robić 
za granicą. DKV obsługuje wszystkie systemy pobierania myta działające w Europie. Dotyczy to winiet, elektronicznych urządzeń pokładowych, systemów pre-paid oraz post-paid.

Wybór operatora kart paliwowych jest szczególnie ważny dla firm transportowych. Dziś pojazdy ciężarowe, aby jeździć po polskich drogach, muszą wykupić winietę. 
Od momentu uruchomienia systemu viaTOLL, planowanego na lipiec 2011 r., obowiązywać będą tzw. opłaty elektroniczne. Ich wysokość będzie zależeć od liczby przejeżdżanych kilometrów, wagi pojazdu, klasy emisji spalin oraz rodzaju drogi.

Karta paliwowa jest najłatwiejszą metodą rozliczania elektronicznych opłat drogowych. W krajach, gdzie działają podobne systemy (np. Niemcy, Czechy, Słowacja), można z niej korzystać na dwa sposoby. Opłacać kartą pojedyncze przejazdy autostradą lub rozliczać z opóźnieniem należności rejestrowane przez specjalne urządzenie pokładowe. Urządzenie takie,  tzw. box, służy do automatycznego poboru myta. Jest wielkości telefonu komórkowego i należy zamontować je na przedniej szybie samochodu. Nalicza opłatę za przejazd za każdym razem, kiedy pojazd minie specjalne bramki zbudowane 
na odcinkach płatnych dróg (patrz zdjęcie).

Obecnie uzgadniane są warunki techniczne naliczania opłat. Wkrótce przekażemy szczegółowe informacje na temat zasad działania systemu oraz sposobów płatności. W najbliższym czasie DKV Euro Service będzie prowadzić kampanię informacyjną dotyczącą polskiego systemu opłat drogowych, opartą między innymi na spotkaniach ze stowarzyszeniami przewoźników.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

DKV Euro Service Polska Sp. z o.o.
http://www.dkv-euroservice.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »