Technologie » Komputery

Kaspersky Anti-Virus 2013 zdobywa najwyższe wyróżnienie AV-Comparatives: ADVANCED+

Kaspersky Anti-Virus 2013 zdobywa najwyższe wyróżnienie AV-Comparatives: ADVANCED+
Zobacz więcej zdjęć »
Produkt Kaspersky Anti-Virus 2013 zdobył najwyższe wyróżnienie ADVANCED+ po wykryciu większości szkodliwych programów w niezależnych badaniach przeprowadzonych przez laboratorium AV-Comparatives w październiku 2012 r.

Wrześniowy test przeprowadzony przez AV-Comparatives miał na celu sprawdzenie, jak efektywnie popularne produkty bezpieczeństwa wykrywają szkodliwe pliki. Badanie polegało na standardowym skanowaniu komputera z dostępem do stabilnego połączenia z internetem. Kaspersky Anti-Virus 2013 wystartował w teście wraz z dwudziestoma innymi rozwiązaniami antywirusowymi czołowych producentów z branży.

Testowane produkty musiały przeskanować ponad 240 000 szkodliwych plików – Kaspersky Anti-Virus wykrył 99,2% wszystkich zagrożeń. Dodatkowo, rozwiązanie Kaspersky Lab zgłosiło zaledwie 5 fałszywych alarmów, co jest doskonałym wynikiem, zważywszy, że średnia dla tego testu wyniosła 25.

Końcowa analiza wyników pokazuje, że Kaspersky Anti-Virus 2013 doskonale sprawdza się w wykrywaniu zagrożeń przy jednoczesnym minimalizowaniu ilości fałszywych alarmów, co docenili eksperci z AV-Comparatives przyznając produktowi najwyższą notę ADVANCED+.

„W dzisiejszych czasach większość szkodliwych plików pochodzi z internetu, na przykład z zainfekowanych stron internetowych. Mimo to, niezbędne jest również posiadanie szczelnej ochrony przed zagrożeniami lokalnymi. Jeden zainfekowany pendrive może wyrządzić szkody na komputerze i wpędzić jego użytkownika w niemałe kłopoty” – komentuje Oleg Iszanow, szef działu Anti-Malware Research w Kaspersky Lab. „Fakt, że Kaspersky Anti-Virus 2013 wykrył tak duża liczbę szkodliwych plików w teście i uzyskał najwyższą notę ADVANCED+ jest bez wątpienia dużym osiągnięciem”.

Szczegółowy raport z wyników testu przeprowadzonego przez laboratorium AV-Comparatives jest dostępny na stronie: http://av-comparatives.org/images/docs/avc_fdt_201209_en.pdf.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »