Technologie » Komputery

Kaspersky Internet Security 2013 wykazał wysoką skuteczność w teście ochrony real-world

Kaspersky Internet Security 2013 wykazał wysoką skuteczność w teście ochrony real-world
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab informuje, że Kaspersky Internet Security 2013 skutecznie odparł zdecydowaną większość szkodliwych ataków w teście ochrony ‘real-world’ przeprowadzonym w kwietniu 2013 r. przez specjalistyczne austriackie laboratorium testowe AV-Comparatives.

Test ochrony ‘real-world’ sprawdza możliwości rozwiązań bezpieczeństwa w zakresie reagowania na ataki w rzeczywistych warunkach poprzez odtwarzanie scenariuszy, które powszechnie występują podczas codziennego korzystania z komputera. Takie scenariusze obejmują zwykle surfowanie po internecie i korzystanie z popularnych aplikacji takich jak Adobe Reader, Flash, Java itd.  

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Każde rozwiązanie bezpieczeństwa zostało przetestowane na komputerze działającym pod kontrolą systemu Windows 7. Autorzy testów przygotowali łącznie 545 scenariuszy infekcji, w których wykorzystano najnowsze luki w zabezpieczeniach i próbki szkodliwego oprogramowania. Kaspersky Internet Security 2013 uzyskał jedne z najlepszych wyników, pomijając tylko jedną próbkę szkodliwego oprogramowania. Oprócz produktu firmy Kaspersky Lab w testach uczestniczyło 20 innych popularnych rozwiązań bezpieczeństwa.      

 

„Z każdym nowym zestawem wyników testów nasz produkt udowadniał, że oferuje bardzo wysoki poziom ochrony przed zagrożeniami w realnym świecie. Tak dobre rezultaty Kaspersky Internet Security 2013 zawdzięcza zaawansowanym technologiom antywirusowym. Kładziemy duży nacisk na rozwój proaktywnych technologii służących do zwalczania coraz większej liczby zagrożeń. Wyniki testu ochrony w realnym świecie potwierdzają, że jest to właściwe podejście” – powiedział Nikita Szwecow, zastępca dyrektora technicznego w Kaspersky Lab.

 

Kaspersky Internet Security 2013 regularnie udowadnia swoją wysoką skuteczność w warunkach realnego świata. W marcu produkt ten uzyskał wynik 100% w podobnym teście przeprowadzonym przez AV-Comparatives. W grudniu 2012 Kaspersky Internet Security 2013 uzyskał najwyższą ocenę Advanced+ laboratorium AV Comparatives na podstawie wyników podobnego, ale bardziej rygorystycznego testu przeprowadzanego w okresie od sierpnia do listopada 2012. Poprzednia edycja produktu, Kaspersky Internet Security 2012, również zdobyła najwyższe wyróżnienie laboratorium AV-Comparatives, przyznane na podstawie testu ochrony w realnym świecie przeprowadzonego w czerwcu 2012.    

 

Sprawdzian ochrony w realnym świecie laboratorium AV-Comparatives należy do cieszących się największym uznaniem profesjonalnych testów w zakresie bezpieczeństwa IT. W tym roku został nominowany do nagrody Constantinus Award 2013 austriackiego rządu – czołowego wyróżnienia w branży informatycznej. 

 

Raport zawierający pełne wyniki najnowszego testu laboratorium AV-Comparatives jest dostępny na stronie: http://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2013/05/avc_prot_201304en.pdf.

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »