Technologie » Komputery

Kaspersky Internet Security demonstruje rewelacyjną wydajność w teście AV-Comparatives

Kaspersky Internet Security demonstruje rewelacyjną wydajność w teście AV-Comparatives
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Internet Security 2014 otrzymał najwyższe wyróżnienie Advanced+ w najnowszym niezależnym teście wydajności przeprowadzonym przez laboratorium AV-Comparatives. Celem testu była ocena wpływu oprogramowania bezpieczeństwa na prędkość działania chronionego komputera.

Produkty przeznaczone do ochrony potrzebują ścisłej integracji z systemem operacyjnym w celu zwalczania szkodliwych ataków. Jeśli jednak rozwiązanie wykorzystuje zasoby systemowe w sposób nieefektywny, może dojść do zauważalnego spowolnienia działania komputera. Czasami problem jest tak poważny, że użytkownicy wolą tymczasowo wyłączyć ochronę – narażając się przez to na atak cyberprzestępców. Dlatego ważne jest, aby produkt nie tylko wykrywał zagrożenia, ale również nie zakłócał aktywności użytkownika.   

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Eksperci z AV-Comparatives przeprowadzili serię testów w celu sprawdzenia, jak oprogramowanie bezpieczeństwa wpływa na wydajność chronionego komputera. Wydajność została oceniona na podstawie dwóch podtestów, których wyniki zostały zsumowane. Scenariusze obejmowały operacje wykonywane każdego dnia, takie jak kopiowanie i archiwizowanie plików, instalowanie programów, konwertowanie plików muzycznych z jednego formatu do drugiego oraz inne codzienne operacje wykonywane przez użytkowników komputerów PC. Wpływ produktu antywirusowego na wydajność systemu został również zmierzony przy użyciu wyspecjalizowanej aplikacji Futuremark PCMark 8 Professional Edition.      

 

W teście przeprowadzonym na komputerach działających pod kontrolą systemu Microsoft Windows 8 Pro (w wersji 64-bitowej) uczestniczyły łącznie 22 rozwiązania. Wszystkie produkty działały z ustawieniami domyślnymi. Kaspersky Internet Security 2014 zdobył 188,8 na 190 możliwych punktów i uzyskał ocenę Advanced+.

 

Komentując wyniki, Nikita Szwecow, zastępca dyrektora ds. technologii w Kaspersky Lab, powiedział: „Ochrona zawsze stanowi kompromis pomiędzy bezpieczeństwem a wygodą użytkowania. Zasadą Kaspersky Lab jest zapewnianie maksymalnej ochrony przy minimalnym wpływie na wydajność systemu. Specjalistyczny test AV-Comparatives, który imituje powszechne zadania wykonywane przez użytkowników komputerów PC, dowodzi, że Kaspersky Internet Security stanowi pod tym względem jedno z najlepszych rozwiązań w branży”. 

 

Kaspersky Internet Security 2014 zadebiutował w Polsce w drugiej połowie września 2013 r. Produkt integruje kilka nowych technologii ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem, w szczególności ZETA Shield, która potrafi wykrywać szkodliwe oprogramowanie ukryte w legalnych plikach, oraz Anti-Blocker, która zwalcza szkodliwe oprogramowanie blokujące komputer użytkownika i żądające okupu w zamian za przywrócenie dostępu (tzw. oprogramowanie ransomware).      

 

Pełny raport z testu przeprowadzonego przez AV-Comparatives jest dostępny na stronie: http://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2013/11/avc_per_201311_en.pdf.  

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

 

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »