Technologie » Internet

Kaspersky Lab bierze pod uwagę doświadczenie zaawansowanych użytkowników, aby skuteczniej blokować n

Kaspersky Lab bierze pod uwagę doświadczenie zaawansowanych użytkowników, aby skuteczniej blokować n
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab opatentował dwie nowe technologie oferujące efektywniejszą ochronę użytkowników przed pełnym wachlarzem cyberzagrożeń.

Nowe patenty zawierają opis metody dynamicznej kompilacji antywirusowej bazy danych, która spełnia potrzeby użytkowników, oraz systemu podejmowania decyzji podczas przydzielania odpowiedniego poziomu zagrożenia dla różnych aplikacji na podstawie oceny użytkownika.     

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Pierwszy patent - zarejestrowany w Rosji pod numerem 2449360 - opisuje system i metodę wykorzystywaną do kompilacji antywirusowej bazy danych dostosowanej do parametrów komputera. Metoda opracowana przez Andrieja Duchwałowa pozwala zmniejszyć rozmiar antywirusowej bazy danych, optymalizując ją do określonego użytkownika w oparciu o zestaw parametrów. Na przykład, dane o lokalizacji użytkownika mogą zostać wykorzystane do zestawienia zagrożeń, które są aktywne w danym regionie. Antywirusowe bazy danych są kompilowane dynamicznie i uwzględniają wszystkie informacje uzyskane od użytkownika, które z kolei pozwalają zapewnić skuteczną ochronę komputera przed najistotniejszymi zagrożeniami bez szkody dla jego wydajności.          

Drugi patent – opatrzony numerem 8209758 – został zarejestrowany w Stanach Zjednoczonych i opisuje system oraz metodę klasyfikacji oprogramowania antywirusowego użytkownika w oparciu o jego doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa komputerowego. Informacje od doświadczonych użytkowników pomogą zwiększyć efektywność opartego na chmurze systemu Kaspersky Security Network, dzięki któremu dane o nowych zagrożeniach są udostępniane nie tylko przez firmę klientom, ale również w odwrotnym kierunku.      

Doświadczenie użytkownika jest oceniane na podstawie kombinacji parametrów, w tym częstotliwości wykrywania zagrożeń przez oprogramowanie antywirusowe, unikatowości wykrywanych zagrożeń, liczby wykrywanych i blokowanych zagrożeń po zainstalowaniu oprogramowania antywirusowego. Technologia ta ocenia również, w jakim stopniu użytkownicy dostosowują oprogramowanie antywirusowe do swoich indywidualnych wymagań, czy stosują domyślne ustawienia bezpieczeństwa itd.     

Jeżeli rozwiązanie antywirusowe uzna, że określony program jest podejrzany, i poprosi użytkownika o podjęcie decyzji, werdykt dotyczący poziomu jego doświadczenia zostanie przekazany systemowi w chmurze wraz z danymi o decyzji użytkownika. W ten sposób decyzje podjęte przez doświadczonych użytkowników będą miały większą wagę niż decyzje podjęte przez mniej doświadczonych użytkowników, co pomoże zwiększyć ogólną efektywność systemu bezpieczeństwa.   

Obecnie Kaspersky Lab posiada ponad 110 patentów dotyczących zaawansowanej technologii w Rosji, Stanach Zjednoczonych, Europie i Chinach. Organy patentowe w różnych krajach rozpatrują ponad 160 wniosków patentowych złożonych przez firmę.   

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania Kaspersky Lab jako źródła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »