Społeczeństwo » Społeczeństwo

Każda kropla na wagę złota. Weź udział w zbiórce krwi

Każda kropla na wagę złota. Weź udział w zbiórce krwi
Zobacz więcej zdjęć »
Już 15 września pod Magnolia Park pojawi się mobilny punkt poboru krwi. To doskonała okazja do zasilenia banku RCKiK. W poprzednich letnich zbiórkach udało się zebrać aż 114 litrów. Oddana krew uratuje niejedno życie.

Magnolia Park i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) organizuje ostatnią tego lata zbiórkę krwi. 15 września pod głównym wejściem od strony ul. Legnickiej na krwiodawców będzie czekał czerwony autobus RCKiK. Rejestracja rozpocznie się  o godz. 12.00 i potrwa do godz. 16.00.

- Poprzednie zbiórki przed naszym centrum handlowym były bardzo owocne. Latem krwiodawców jest mniej, dlatego organizujemy kolejną taką akcję. Wprawdzie najbardziej pożądana jest uniwersalna grupa 0RhD-, ale gorąco zapraszamy wszystkich dawców. Każda kropla jest na wagę złota – zachęca Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park.

W dwóch poprzednich letnich zbiórkach pod Magnolia Park, w lipcu i sierpniu, 65 dawców oddało 29 litrów krwi. Wcześniej, bo w kwietniu, w ramach Motokropli – inauguracji sezonu motocyklowego, w której uczestniczyły oddział wrocławski, opolski i wałbrzyski RCKiK - 189 dawców oddało około 85 litrów. W sumie daje to 114 litrów!

- Bardzo dziękujemy dawcom, którzy biorą udział w naszych akcjach. 114 litrów to wynik zdecydowanie powyżej oczekiwań. Liczymy, że podczas wrześniowej zbiórki jeszcze go poprawimy! Zebrana krew na pewno uratuje niejedno życie – mówi Tomasz Waszkiewicz.

Na miejsce zbiórki trzeba tylko przejść wstępne badanie i odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań o stan zdrowia. Zasilić bank RCKiK mogą osoby pełnoletnie, trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty. Przed oddaniem krwi najlepiej zjeść lekki posiłek i dobrze się nawodnić. Każdemu dawcy przysługuje wtedy dzień wolny od pracy (w dniu pobrania krwi do godz. 24.00). 

Magnolia Park jest największym centrum handlowo-rozrywkowo-rekreacyjnym na Dolnym Śląsku. Łączna powierzchnia handlowa obiektu wynosi 100 tys. mkw. Jest tu ponad 260 sklepów, kawiarni, restauracji i punktów usługowych. Zmotoryzowani klienci mają do dyspozycji 3,5 tys. darmowych miejsc parkingowych. Wśród wielu

renomowanych polskich i międzynarodowych marek dostępnych dziś w Magnolia Park znajdują się m.in.: Bershka, C&A, Decathlon, Denon, ECCO, H&M, Home&You, InterSport, KappAhl, New Yorker, Oysho, Peek&Cloppenburg, Pierre Cardin, Promod, Pull&Bear, RESERVED, Saturn, Stradivarius, TK Maxx, TOUS, W. Kruk, Zara, Zara Home. Ofertę z sektora „zdrowie i uroda” reprezentują jednocześnie drogerie m.in. Super-Pharm i Rossmann, ale i Douglas, Sephora, Inglot czy Mac. Galeria wyznacza trendy – można tu znaleźć pierwsze na Dolnym Śląsku salony: Crocs, Decimas, LC Waikiki, The North Face, Samsung Brand Store, Superdry czy drugi w Polsce e-obuwie.pl. Marka zaproponowała przełomowy w skali europejskiej format, który łączy sprzedaż online z offline. Oferta rozrywkowo-rekreacyjna obejmuje 7-salowe kino Helios, salę zabaw dla dzieci Labibu i największe na Dolnym Śląsku Centrum Tańca Champion Team. Klienci mogą korzystać z hipermarketu budowlanego Castorama, sklepu Komfort i czynnego do północy hipermarketu TESCO. W galerii handlowej działa również Centrum Medyczne Magnolia Park - przychodnia zapewnia dostęp do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej oraz specjalistów, m.in. stomatologa czy lekarza medycyny estetycznej. Ofertę centrum uzupełnia 30 restauracji i kawiarni. Klienci mają do dyspozycji ponad 1600 miejsc w strefie restauracyjnej, z których blisko połowa znajduje się w lokalach z obsługą kelnerską. Magnolia Park nieustannie wzbogaca się o nowe marki - sklepy, punkty usługowe, butiki i restauracje. Jako pierwsza galeria handlowa w regionie wprowadziła stałą, darmową usługę Personal Shopping – indywidualnych zakupów w towarzystwie stylistki. Dodatkowo klienci mogą kupić kartę podarunkową - to rodzaj przedpłaconej karty elektronicznej, która pozwala na zakupy we wszystkich sklepach i punktach usługowych galerii handlowej. Jest idealnym pomysłem na udany prezent. Zróżnicowana, atrakcyjna oferta, wygodny dojazd samochodem i komunikacją miejską oraz bliskość dużych osiedli mieszkaniowych czynią centrum doskonałym miejscem zakupów, spotkań, rozrywki i rekreacji. Do dyspozycji klientów jest zewnętrzne boisko multifunkcyjne, strefa do Street Workoutu, plac zabaw dla dzieci, a także deptak z drzewami, ławeczkami i fontannami, przy których można odpocząć. Magnolia Park stanowi miejsce spotkań dla lokalnej społeczności również ze względu na organizowane tu wydarzenia specjalne. Więcej informacji można znaleźć na www.magnoliapark.pl. Śledź nas na www.facebook.com/magnoliaparkcentrum i www.instagram.com/magnoliaparkcentrum. Za zarządzanie Magnolia Park odpowiada Multi Poland Sp. z o.o.

Multi Corporation to wiodący właściciel, zarządca oraz deweloper wysokiej jakości centrów handlowych w Europie oraz Turcji. Jest to dobrze dokapitalizowana pan-europejska platforma nieruchomości handlowych zorientowana na wzrost, a jej działalność koncentruje się na generowaniu, zarządzaniu i zwiększaniu trwałych dochodów z najmu. Obiekty Multi Corporation są też często katalizatorem wzrostu gospodarczego oraz odnowy społecznej w miastach i regionach, w których działają. Od powstania w 1982 roku firma brała udział w ponad 180 projektach oraz jest właścicielem lub zarządcą 60-ciu centrów handlowych. Multi Corporation działa w 12 krajach, w tym w Holandii, gdzie ma swoją siedzibę, a także w Belgii, Czechach, Niemczech, we Włoszech, w Polsce, Portugali, Słowacji, Hiszpanii, na Ukrainie, w Wielkiej Brytanii i Turcji.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PREXPERT

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »