Rozrywka » Turystyka
Kierunek – stolica!
Połączenie Wrocław-Warszawa cieszy się niezwykle dużą popularnością, zwłaszcza wśród pasażerów podróżujących w interesach. Nic dziwnego, skoro podróż samolotem trwa niecałą godzinę, zatłoczonym pociągiem ponad 5 godzin, a jazda autem – w oczekiwaniu na trasę ekspresową - często przypomina drogę przez mękę. Dlatego coraz więcej osób wybiera samolot, co widać po wynikach. Ogółem biznesowe loty z Wrocławia notują teraz prawie 20% wzrostu w stosunku do ubiegłego roku. Samoloty do Warszawy są najczęściej zapełnione w prawie 100%, dlatego wrocławskie lotnisko i przewoźnicy dostosowują ofertę do rosnących potrzeb. – Liczba pasażerów podróżujących służbowo do Warszawy jest naprawdę duża, dlatego zabiegaliśmy o powiększenie oferty, zwłaszcza o dodatkowy poranny lot, który pozwoliłby na szybkie dotarcie na umówione spotkanie w optymalnych godzinach – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Odpowiedź przewoźników już jest! Poranne loty do stolicy wprowadza 1 sierpnia regionalny przewoźnik Jet Air. Godzina odlotu i przylotu została dostosowana do obecnej siatki połączeń oraz do potrzeb biznesu, dlatego kluczowe jest dotarcie do stolicy rano i wieczorny powrót. Samoloty Jet Aira będą odlatywać o godz. 7.40 i wracać z Warszawy o 19.40. – Zapotrzebowanie jest spore, co potwierdza liczba rezerwacji on-line. Przewoźnik jest zadowolony z dotychczasowej sprzedaży – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław, przypominając, że pierwszy samolot Jet Aira wyleci w poniedziałek.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
To nie koniec nowości Jet Aira. Przewoźnik, jeszcze przed debiutem połączenia zdecydował, że we wrześniu uruchomi dodatkowy drugi rejs dziennie. – To oznaczałoby jeszcze większy wybór, większą swobodę podróżowania i więcej miejsc dla pasażerów lecących do Warszawy – dodaje prezes wrocławskiego lotniska. Jet Air planuje wprowadzić kolejny poranny lot z Warszawy i kolejny wieczorny powrót z Wrocławia. Do stolicy będą latać włoskie samoloty ATR-42 z 46 miejscami na pokładzie.
Większy wybór połączeń to jedno, ale pasażerowie mają teraz jeszcze większy komfort podróżowania do stolicy. To za sprawą firmy LOT, która coraz częściej wprowadza na trasę Wrocław-Warszawa samoloty odrzutowe. – Czas lotu ulega skróceniu, a maszyny są większe i zapewniają dużo większą przyjemność podróżowania. To idealnie trafia w potrzeby rynku, bo biznesowi klienci oczekują dużego wyboru połączeń, ale cenią również standard oferowanych usług – mówi Jarosław Sztucki. Od połowy lipca na trasie do Warszawy coraz rzadziej kursują maszyny ATR-72, które zabierały na pokład 64 osoby i podobnej wielkości Embraery 175. W ich miejsce pojawiły się Embraery 195 i Boeingi 737-500, które są w stanie zabrać powyżej 100 pasażerów. Sporadycznie latają również jeszcze większe Boeingi 737-400 ze 146 miejscami. – Cieszę się, że mocne argumenty w postaci dobrych wyników na trasach biznesowych, przekonały przewoźników do rozszerzenia oferty, na czym zyskują pasażerowie podróżujący z Wrocławia do stolicy - podsumowuje dyrektor Sztucki.
Komentarze (0)