Moda » Biżuteria

Kilka wskazówek ułatwiających wybór męskiego zegarka

Kilka wskazówek ułatwiających wybór męskiego zegarka
Zobacz więcej zdjęć »
W bardzo wielu, jeśli nie we wszystkich, przypadkach, zegar na rękę pełni funkcję wizerunkową. Jest to szczególnie znamienne w przypadku mężczyzn, którzy w sytuacjach formalnych skazani są na garnitur (czasem smoking i frak) i swój styl mogą wyrazić jedynie przez odpowiedni dobór krawata i zegarka.

Zegarek, podobnie jak inne elementy stylizacji, koniecznie musi być dobrany do okazji. Niedopasowanie zegarka do stroju i pory dnia jest dużym faux pas. Dlatego mężczyzna z klasą powinien mieć kilka zegarków, gdyż nie ma czegoś takiego, jak zegarek uniwersalny, który zawsze pasuje.

Generalnie zegarki można podzielić na klasyczne i sportowe, przy czym do pierwszej grupy zaliczają się zegarki wizytowe i wieczorowe. Istnieją jeszcze zegarki casualowe, którym bliżej do klasycznych, ale nie są aż tak eleganckie i nosi się je do stylizacji codziennych, ale nie sportowych.

Należy pamiętać o tym, że zegarek powinien pasować także do noszącego go mężczyzny. Chodzi tutaj przede wszystkim o rozmiar nadgarstka. Na szczupłej ręce zegarek z dużą kopertą nie będzie wyglądał dobrze i odwrotnie - drobny zegarek na nadgarstku o dużym obwodzie i szerokości może wyglądać wręcz niepoważnie.

Jeżeli chodzi o kształt zegarka, w przypadku modeli tzw. garniturowych w grę wchodzi wyłącznie klasyka, czyli okrągła tarcza, do tego w stonowanych barwach: bieli, czerni, szarości, granacie, brązie. Za to zegarek casualowy może mieć bardziej urozmaiconą, np. lekko kwadratową tarczę, natomiast w przypadku zegarków sportowych panuje w zasadzie pełna dowolność.

Za jakość zegarka w dużym stopniu odpowiada materiał, z którego go wykonano. Najtrwalsze są zegarki ze złota, platyny lub tytanu, ale siłą rzeczy są też one bardzo drogie. Pewnym kompromisem może być zegarek ze stali szlachetnej dobrej jakości, która została pokryta warstwą złota, byle nie za cienką, która szybko się zetrze. Jeśli chodzi o tarcze, te najtrwalsze wykonane są ze szkła szafirowego. Pasek zegarka może być zrobiony z tworzywa (niepolecane jest ono ze względu na kiepską trwałość i znikome walory estetyczne), skóry lub metalu (wtedy zegarek jest na bransolecie). W kwestii zegarków wieczorowych zdania są podzielone, ale najbardziej klasyczne są zegarki na pasku skórzanym.

Zakup zegarka powinien być dobrze przemyślany, warto nawet odłożyć go w czasie i zebrać odpowiednią sumę na model bardziej prestiżowy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nataliag

Komentarze (3)

 • avatar
  ~robot 2017-07-24 15:27:20

  Dzięki za namiar, właśnie czegoś takiego potrzebowałem. Internet jednak działa :D

 • avatar
  ~georg_dynamo 2017-07-23 13:49:33

  skoro tak to może spróbuj sobie zaprojektować miugo

 • avatar
  ~robot 2017-07-23 13:29:15

  Ja szukam czegoś bardziej oryginalnego, ale mam zaplanowane dokładnie kolory i nigdzie nie mogę takiego znaleźć


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »