Technologie » Komputery

Koduj dziewczyno, koduj chłopaku – konkurs Diversity rusza po raz 17!

Koduj dziewczyno, koduj chłopaku –  konkurs Diversity rusza po raz 17!
Zobacz więcej zdjęć »
To już ostatni tydzień, żeby zgłosić swoją drużynę do kolejnej edycji konkursu „Diversity"! Drugi etap napędzanych przez Motorola Solutions zawodów dla nastoletnich programistów startuje 12 marca. Do udziału w nim wejdzie 16 zespołów mieszanych z całej Polski

To już 17. edycja konkursu „Diversity" organizowanego przez, obecną w Polsce, firmę Motorola Solutions. Adresowany do młodzieży szkół średnich w całym kraju, jego celem jest zachęcenie młodych ludzi do wyboru studiów związanych z technologiami informatycznymi, a także pokazanie korzyści, jakie niesie ze sobą praca w mieszanym zespole.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Zaprezentuj, zaprojektuj, zaprogramuj


Zawody, podzielone na kilka etapów, polegają na przygotowaniu oprogramowania dla robotów. Sporządzone algorytmy mają sprawić, że urządzenie zdolne będzie do rywalizacji z innymi - na ringu sumo oraz w konkurencji „Line-Follower" polegającej na pokonaniu trasy w jak najkrótszym czasie bez zbaczania z wyznaczonego toru. Zanim jednak do tego etapu uczestnicy się dostaną, muszą zmierzyć się z zadaniami w środowisku Colobot - Gold Edition. W tym programie odbędzie się również konkurencja Collobot Challenge w czasie finału. Dopełnieniem rywalizacji będzie przygotowanie filmu o zespole, a także projekt i wykonanie części wizualnej robota.


Kobiety do kodu!


W branży informatycznej, choć już nie tak zdominowanej przez panów jak kiedyś, mężczyźni wciąż wiodą prym. A dowiedziono już przecież niejednokrotnie, że kompetencje nie mają płci. ​ Rzeczywistość pokazuje, że kod pisany przez panie nie jest ani lepszy ani gorszy od linijek napisanych przez ich kolegów. Problem niskiego zainteresowania wśród kobiet zawodami związanymi z technologią pracownicy Motoroli zauważyli 18 lat temu. To właśnie wtedy po raz pierwszy zorganizowaliśmy konkurs. Cieszymy się, że od tego czasu wiele się na rynku zmieniło - opowiada Jacek Drabik, Country Manager Motorola Solutions Polska. ​ Dzięki „Diversity" nie tylko łatwiej docenić zdolne dziewczyny, ale też zachęcić wiele z nich - przez zabawę i rywalizację - do zainteresowania się tematyką programowania - dodaje Bogodar Bonczar z Motorola Solutions. ​ Dołączyłam się, bo zależało na tym moim kolegom. Na początku była to jedynie asysta i pomoc przy filmie. Po pierwszej edycji całkowicie jednak zmieniłam zdanie i motywację do udziału w kolejnej edycji. Zobaczyłam, jak niesamowicie algorytmy działają w rzeczywistości. W kolejnej edycji zajęłam się już programowaniem. Obecnie umiem robić to w dwóch środowiskach, znam programy obliczeniowe, a także pracę w strukturach danych - mówi Aleksandra Druciak, jedna z absolwentek ostatniej edycji konkursu.

Ostatni dzwonek

W swoich kilkunastu edycjach konkurs „Diversity" wielokrotnie pokazał, że programować może każdy, kto wykaże się chęcią poznania czegoś nowego oraz wytrwałością. Najbliższe dni będą ostatnią okazją, by zapisać się do jego 17-tej, obecnie trwającej, edycji. By wziąć udział w zawodach należy w pierwszej kolejności zebrać 3 lub 4-osobowy zespół, składający się z co najmniej 2 dziewczyn. Następnie w dowolnej formie wykonać prezentację swojego teamu i rozwiązać dwa zadania w przygotowanym programie Colobot - Gold Edition. Czas na wykonanie zadań pierwszego etapu upływa 11 marca. W kolejnym uczestnicy stworzą projekt graficzny wizualizacji swojego robota, zaprogramują go pod kątem rywalizacji w ringu mini-sumo oraz konkurencji „Line-Follower", a także przygotują film prezentujący ich prace. Finał konkursu zaplanowany jest na czerwiec tego roku. Na najlepszych czekają dyplomy i nagrody, w tym m.in. konsole Playstation, czytniki ebook'ów i radiotelefony TLKR, stworzone przez Motorola Solutions.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »