Firma » Biznes

Kolejne pozwolenie ŁSSE dla Ceramiki Paradyż

Kolejne pozwolenie ŁSSE dla Ceramiki Paradyż
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Ceramika Paradyż Sp. z o.o. uzyskała kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – Podstrefa Tomaszów Mazowiecki. To już szóste zezwolenie dla producenta płytek ceramicznych.
 

Na terenie Podstrefy Ceramika Paradyż planuje utworzyć nowoczesne Centrum Handlowo-Logistyczne i Wsparcia Sprzedaży z magazynem wysokiego składowania oraz systemem kompletacji i wysyłki wyrobów gotowych. W związku z nową inwestycją firma zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 50 mln zł oraz stworzyć nowe miejsca pracy. Pierwszy etap budowy ma zostać zrealizowany w ciągu 18 miesięcy, a zakończenie całej inwestycji planowane jest na wrzesień 2020 roku.

Ważnym czynnikiem stanowiącym o wyborze miejsca na nowe centrum logistyczne była bardzo dobra lokalizacja.  Działka leży w centrum Polski, na skrzyżowaniu głównych tras komunikacyjnych - autostrad środkowoeuropejskich A-1 (Gdańsk-Wiedeń) i A-2 (Berlin-Moskwa) oraz dróg ekspresowych S-8 i S-14, dzięki czemu posiada najkorzystniejszą w kraju i jedną z najlepszych w Europie lokalizacji logistycznych.

Ceramika Paradyż, to czołowy polski producent płytek ceramicznych oraz dekoracji ceramicznych i szklanych. Do tej pory na terenie Strefy firma zainwestowała już 480 mln zł, głównie w rozbudowę i modernizację swoich zakładów produkcyjnych. Nowa inwestycja umożliwi kompleksowy dostęp do całego wachlarza produktów firmy, usług i rozwiązań, przy równoczesnym utrzymaniu wysokich standardów obsługi.

W 2012 roku Inwestorzy w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zadeklarowali jak dotąd nakłady inwestycyjne na poziomie 274,6 mln zł oraz utworzenie 805 miejsc pracy (414 nowych i utrzymanie dotychczasowych 391). Przez ponad 15 lat istnienia ŁSSE wydano 212 zezwoleń oraz przeprowadzono inwestycje o łącznej wartości blisko 9,5 mld zł, dzięki którym przedsiębiorcy utworzyli ponad 25 tysięcy miejsc pracy.

Od dwóch lat ŁSSE jest najlepiej ocenioną przez inwestorów strefą ekonomiczną w Polsce - według raportów KPMG. Z kolei według raportu fDi Magazine (Grupa Financial Times) „Global Free Zones of the Future 2012/2013" - ŁSSE zajmuje 3 miejsce w Europie i 18 miejsce na świecie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Ceramika Paradyż
http://www.paradyz.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »