Gospodarka » Żywność

Kolejne restauracje dołączyły do Programu Menu Bez Tajemnic

Kolejne restauracje dołączyły do Programu Menu Bez Tajemnic
Zobacz więcej zdjęć »
Program Menu Bez Tajemnic cieszy się coraz większą popularnością wśród restauratorów i konsumentów. Po warszawskim Bistro Melon przyszła pora na poznańską restaurację Monidło i restaurację Aperitif w Krakowie.

Kolejne zgłoszenia napływają, niedługo w całej Polsce będzie można dowiedzieć się więcej na temat wartości odżywczej spożywanych dań w wybranych lokalach gastronomicznych.

Założenia Programu Menu Bez Tajemnic
Zainicjowany przez Unilever Food Solutions Program Menu Bez Tajemnic ma na celu zachęcenie właścicieli lokali gastronomicznych do wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom konsumentów poprzez umieszczanie w menu większej ilości informacji na temat wartości odżywczej dań. Założenia Programu oparte zostały na wynikach World Menu Report, pierwszego globalnego raportu, który został przeprowadzony w 8 krajach świata, w tym Polsce, na temat wymagań konsumentów względem branży gastronomicznej. Jasno z niego wynika, że aż 88% osób jadających poza domem odczuwa potrzebę uzyskania dodatkowych informacji na temat serwowanych w restauracjach i innych lokalach gastronomicznych dań.
„Z przeprowadzonych na zlecenie Unilever Food Solutions w 2010 roku badań wynika, że stajemy się coraz bardziej świadomymi konsumentami i coraz częściej dbamy o to, co jemy. Mamy nadzieję, że dzięki naszym staraniom z kart menu w całej Polsce będzie można dowiedzieć się więcej m.in. na temat ilości węglowodanów, białek czy tłuszczów zawartych w każdym daniu” – mówi Janina Śliwa, Specjalista ds. Public Relations w Unilever Food Solutions.

 „Działania związane z Programem rozpoczęliśmy w Bistro Melon, w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej. W pierwszym miesiącu współpracy przeprowadzony został eksperyment socjologiczny. Jego wyniki pokazały, że program idzie w dobrym kierunku i znajduje odzwierciedlenie w wymaganiach konsumentów. Po Warszawie czas na eksperymenty w Poznaniu i Krakowie. Działania wokół Programu prowadzone są również na stronie www.menubeztajemnic.pl oraz na Facebook’owym fanpage’u Programu o nazwie Tajemnice restauracji” – dodaje Janina Śliwa

Odkrywamy tajemnice menu
We wtorek 26 lipca w Poznaniu, w restauracji Monidło oraz w czwartek 28 lipca w Krakowie, w restauracji Aperitif odbyły się spotkania prasowe, będące jednocześnie inauguracją przystąpienia lokali do Programu i miesięcznego eksperymentu. Goście obydwu restauracji będą mieli teraz możliwość dowiedzieć się więcej na temat serwowanych dań. Przy nazwach potraw zostały umieszczone tabelki z informacjami o składowej wartości odżywczej dostarczanej przez poszczególne dania. Przez miesiąc klienci restauracji będą wypełniać ankiety socjologiczne dotyczące Programu. Po ich podsumowaniu wyniki przekażemy do publicznej wiadomości. Należy przy tym podkreślić, że ukończenie eksperymentu nie jest jednoznaczne
z zakończeniem informowania gości o wartości odżywczej dań, lecz początkiem świadomych zmian, jakie zachodzą w restauracjach. A wszystko to dla gości lokali gastronomicznych. Dlaczego Restauracje zdecydowały się przystąpić do Programu?
„Restauracja Aperitif to połączenie włoskiego klimatu z odrobiną luksusu. Już od jakiegoś czasu zastanawialiśmy się nad wprowadzeniem do menu potraw, które będą przeznaczone dla osób potrzebujących dodatkowych wartości odżywczych bądź chcących uniknąć nadmiaru niektórych składników, np. glutenu czy tłuszczów. Zdecydowaliśmy się na przystąpienie do Programu Menu Bez Tajemnic, gdyż cele Programu doskonale odzwierciedlają nasze dążenia. Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych gości. Są one dla nas najważniejsze” – mówi Piotr Opławski, właściciel restauracji Aperitif.

 „Restauracja Monidło powstała z naszego zamiłowania do kuchni i pasji gotowania. Serwując klientom dania dokładamy wszelkich starań, aby były one jak najlepsze, a jednocześnie chcemy wychodzić naprzeciw ich wymaganiom. Wielu naszych klientów zadaje nam pytania dotyczące kaloryczności, zawartości tłuszczu, błonnika czy soli. Program Menu Bez Tajemnic to odpowiedź na potrzeby naszych klientów, dlatego z chęcią wzięliśmy w nim udział” – dodaje Lidia Łaźniak, właścicielka restauracji Monidło
 
W działania Programu zaangażowana jest m.in. Iwonna Niegowska, specjalista ds. żywienia firmy Unilever. „Wykonując swój zawód od lat obserwuję trendy żywieniowe oraz wzrastającą świadomość żywieniową Polaków. Menu Bez Tajemnic to niewątpliwie nowatorski Program dający klientom lokali gastronomicznych możliwość dokonywania wyborów żywieniowych, których do tej pory nie mieli. Wybierając się na kolację czy lunch do Restauracji Aperitif goście znajdą w menu dodatkowe informacje, takie jak GDA  czyli wskazane dzienne spożycie dla kaloryczności, tłuszczów, węglowodanów, białka, sodu oraz błonnika w jednej porcji produktu. Teraz niezależnie od tego, czy jesteśmy na diecie odchudzającej, czy nie, możemy jedząc poza domem świadomie się odżywiać ” – podsumowuje Iwonna Niegowska.

Teraz czas na kolejne lokale gastronomiczne
Po Poznaniu i Krakowie kolejne lokale będą dołączać się do Programu Menu Bez Tajemnic. „Cieszymy się, że kolejne eksperymenty w Poznaniu i Krakowie już się rozpoczęły. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych właścicieli lokali do przystąpienia do Programu. Wszelkie informacje na temat tego, jak to zrobić znajdują się na stronie www.menubeztajemnic.pl. Kroki, które należy podjąć są bardzo proste – wystarczy zapoznać się z regulaminem i wypełnić formularz zgłoszeniowy” – zachęca Janina Śliwa, Specjalista ds. Public Relations w Unilever Food Solutions.

Po więcej informacji zapraszamy na www.menubeztajemnic.pl oraz na fanpage Tajemnice restauracji na Facebooku.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Unilever Food Solutions
http://www.unileverfoodsolutions.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »