Gospodarka » Przemysł

Kolejny Eurohub Dachser

19 sierpnia br., w miejscowości Clermont-Ferrand we Francji, rozpoczął działalność nowy Eurohub firmy Dachser. Hub zlokalizowany jest w pobliżu Masywu Centralnego, przy skrzyżowaniu autostrad A71 i A89.

Na powierzchni ponad 60.000 metrów kwadratowych znajdują się biura oraz platforma cross-dockingowa z 98 dokami załadunkowymi.

 

Już na samym początku działalności udało się osiągnąć poziom przepływu towarów rzędu 580 ton dziennie. Obecnie francuski hub obsługuje 39 oddziałów i 54 codzienne połączenia w ramach europejskiej sieci Dachser.

 

Celem uruchomienia Eurohubu we Francji była reorganizacja francuskiego systemu transportowego (w tym wprowadzenie kontenerów wymiennych), jak również usprawnienie i modernizacja połączeń Dachser w Europie. 

 

 

 

 

O firmie

Dachser Sp. z o. o. w Polsce reprezentuje międzynarodowego operatora logistycznego DACHSER GmbH & Co. KG. Firma została założona w 1930 roku w Kempten (Bawaria/Niemcy) przez Thomasa Dachsera. Obecnie grupa DACHSER liczy 310 oddziałów na całym świecie,  232  w Europie i  8 w Polsce. Tworzą one międzynarodową                       i krajową sieć terminali dystrybucyjnych.

Dachser specjalizuje się w transporcie ładunków drobnicowych, przewozie ładunków częściowych (LTL)                               i całopojazdowych (FTL) oraz usługach magazynowania i konfekcjonowania towarów (logistyka kontraktowa). Firmę wyróżnia innowacyjny system informatyczny, wspólny dla wszystkich oddziałów Dachser. Dzięki temu Dachser oferuje kompleksowe rozwiązania logistyczne, wychodzące naprzeciw potrzebom Klientów.  Atutem firmy jest dynamicznie rozwijająca się sieć połączeń drobnicowych na terenie Europy. Dachser  łączy polski rynek z całą Europą dzięki dwóm nowoczesnym platformom przeładunkowym: w Überherrn (region Saarland/Niemcy)                            i w Bratysławie (Słowacja). Sieć spedycji lotniczej i morskiej zapewnia połączenie z całym światem. DACHSER                    to jeden z niewielu operatorów logistycznych, który skutecznie łączy globalny zasięg, ogromną skalę operacji,                             z elastycznością  i spersonalizowaną obsługą.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dachser
http://www.dachser.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »