Dom » Architektura

Kompleksowe rozwiązanie instalacji solarnej

Kompleksowe rozwiązanie instalacji solarnej
Zobacz więcej zdjęć »
Polski rynek kolektorów słonecznych znalazł się w tym roku na czwartym miejscu pod względem sprzedaży w Europie, z łączną powierzchnią zainstalowanych kolektorów prawie 203 tys. m2.

 Dynamicznemu wzrostowi towarzyszy doskonalenie technologii, od których wymaga się coraz większej intuicyjności obsługi. Odpowiedzią na rosnące potrzeby firm montażowych jest zintegrowany zasobnik solarny Kairos Macc firmy Ariston z wbudowaną grupą hydrauliczną i sterownikiem SENSYS.

Tylko w tym roku po dotacje z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej sięgnęło prawie 29 tys. beneficjentów, a pula środków na dotacje w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uległa zwiększeniu. Tak duża popularność systemów solarnych wynika z preferencyjnych warunków dofinansowania, dynamicznego rozwoju technologii i rosnącego przekonania inwestorów, że jej stosowanie w polskich warunkach klimatycznych może być opłacalne. W tym kontekście wśród firm oferujących montaż kolektorów słonecznych rośnie zainteresowanie intuicyjnymi technologiami solarnymi, pozwalającymi na szybką instalację i precyzyjną konfigurację z pozostałymi elementami systemu, co zapewnia maksymalną sprawność i bezawaryjność działania całego układu. Zintegrowane zasobniki Kairos Macc firmy Ariston to urządzenia wstępnie zwymiarowane i wyregulowane w sposób gwarantujący najwyższą efektywność oraz gotowość do pracy zaraz po podłączeniu do instalacji. Rozwiązanie łączy w sobie funkcje biwalentnego zasobnika i solarnej grupy hydraulicznej. Sterowanie pracą układu jest możliwe za pomocą wbudowanego sterownika systemowego SENSYS.

Przemyślane rozwiązanie instalacji solarnej

W polskich warunkach klimatycznych najbardziej opłacalnym sposobem wykorzystania energii słonecznej jest wspomaganie produkcji c.w.u. w układzie zasilanym kotłem. Zasobniki Kairos Macc zostały zaprojektowane z myślą o instalacjach złożonych z pól kolektorów słonecznych o powierzchni do 5 m2 oraz kotłów o mocy do 24 kW. Urządzenie może być łączone z dowolnymi kolektorami i każdym typem kotła. Rozwiązanie zostało wyposażone w połączony z zasobnikiem zespół hydrauliczny obejmujący pompę solarną, manometr, zbiornik wyrównawczy, odgazowywacz, zawór bezpieczeństwa oraz zawór mieszający z siłownikiem i grupą bezpieczeństwa. W zależności od zapotrzebowania na c.w.u. można dobrać model o pojemności 200 l lub 300 l. W zasobniku zamontowano dwie wysokoefektywne wężownice o powierzchni 0,85 m2 i 0,8 m2 wymiennik górny obsługujący wodę grzewczą płynącą z kotła i wymiennik dolny, który oddaje wodzie w zasobniku ciepło uzyskane z kolektorów słonecznych. Wysoką trwałość urządzenia zapewnia ochrona przed korozją w innowacyjnej technologii PROfessional TECH opartej na działaniu aktywnej, tytanowej anody ochronnej. Powiększone przeponowe naczynie solarne o pojemności 16 litrów gwarantuje bezproblemową współpracę z większością domowych instalacji solarnych.

Przemyślane w każdym szczególe

Instalacja bazująca na kotle gazowym i kolektorach słonecznych do produkcji c.w.u. wymaga odpowiedniego zrównoważenia, aby pozwalała osiągnąć oczekiwane oszczędności. Odpowiednio skonfigurowana instalacja jest w stanie pokryć nawet do 60% zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową w skali całego roku. Aby ograniczyć ryzyko błędów montażowych, warto sięgać po intuicyjne, maksymalnie dopracowane technologie. Kairos Macc pozwala na bardzo łatwe łączenie z kolektorami słonecznymi w trybie plug&play. Instalacja w kilku prostych krokach polega na podłączeniu rur kolektora, ciepłej wody użytkowej i przewodów elektrycznych. Przez resztę procedury przeprowadza instalatora dołączony do urządzenia mobilny sterownik SENSYS, który wyświetla wskazówki dalszego postępowania. Skonfigurowany zasobnik Kairos Macc komunikuje się z pozostałymi elementami instalacji za pomocą nowatorskiego protokołu BUS BridgeNet. Spersonalizowany wyświetlacz sterownika wyświetla raporty wydajności systemu lub informacje o wykorzystaniu energii słonecznej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »