Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Konkurs fotograficzny SuperLato2008 rozstrzygnięty

Konkurs fotograficzny SuperLato2008 rozstrzygnięty
Zobacz więcej zdjęć »
Zamrożona w klatce obiektywu woda z odrzucanych do tyłu mokrych włosów ekspresyjnie oddająca dynamikę sceny, to zwycięska fotografia konkursu SuperLato2008.

Uczestnicy nadesłali ponad 3,5 tysiąca zdjęć. Jury zdumiewały pomysły i świetna realizacja. Prace oceniali eksperci oraz internauci. Nagrodą główną był aparat cyfrowy Nikon D-40 oraz pakiet 500 sztuk odbitek.

Piąta edycja konkursu fotograficznego SuperLato2008, organizowanego przez fotolab internetowy Superfoto.pl, trwała od 24 czerwca do 15 września. Zdjęcia można było nadsyłać w 4 kategoriach: Lato w akcji, Woda, Wiatr, Żółte na niebieskim i Czerwone na zielonym.


Na fotografiach w większości udało się ukazać kategorię, na którą zostały wysłane. Zdumiewające pomysły z pewnością są atutem użytkowników Superfoto.pl. Lato obfitowało w kreatywne działania, co widać na zdjęciach. Gratuluję udziału wszystkim uczestnikom i oczywiście brawa dla nagrodzonych autorów. – komentuje Andrzej Marczuk, ekspert fotografik i przewodniczący jury.

Organizatorzy konkursu przewidzieli w tej edycji aż 10 nagród. Zwycięzca nagrody głównej jury otrzymał aparat cyfrowy Nikon D-40, pakiet 500 sztuk odbitek w formacie 10x15 oraz odbitkę z nagrodzonego zdjęcia w formacie 30x45 cm. Z kolei za pierwsze miejsce przyznane przez użytkowników portalu nagrodą była fotoksiążka A4 41 stron, pakiet 500 sztuk odbitek w formacie 10x15 i odbitka z nagrodzonego zdjęcia w formacie 30x45 cm.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wybrani przez jury konkursu otrzymali karty pamięci 1 GB, pakiety 500 sztuk odbitek w formacie 10x15 oraz odbitki z nagrodzonego zdjęcia w formacie 30x45 cm. Natomiast czterej laureaci wyłonieni dzięki głosom użytkowników portalu zostali nagrodzeni fotoksiążkami A4 29 stron, pakietami 200 sztuk odbitek w formacie 10x15 oraz odbitkami z nagrodzonego zdjęcia w formacie 30x45 cm. Jury przyznało także wyróżnienia uhonorowane fotokubkami i odbitkami ocenianego zdjęcia w formacie 30x45 cm.

Do konkursu SuperLato2008 zgłoszono kilka bardzo dobrych zdjęć, które były poddane obróbce komputerowej, więc nie spełniały kryteriów regulaminu. Dlatego jury rozważa w najbliższym zimowym konkursie SuperZima z Superfoto utworzenie nowej kategorii dla tego typu fotografii.

Zapraszamy do oglądania nagrodzonych fotografii:
http://galerie.superfoto.pl/static.php?static=static/info/contest/superlato_2008/index  
Patronat medialny nad konkursem SuperLato2008 objęli: Foto, Komputer Świat, www.baby-shower.pl, www.digfoto.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Front PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »