Dom » Budownictwo

Kotły z Pleszewa

Kotły z Pleszewa
Zobacz więcej zdjęć »
Każdy, kto rozważał zakup kotła grzewczego, na pewno interesował się ofertami firm z Pleszewa. Miejscowość ta słynie z produkcji najlepszych kotłów i systemów grzewczych w całej Polsce.

Dlaczego Pleszew?


Pleszew jest miastem zlokalizowanym w Wielkopolsce, a dokładnie powiecie Kaliskim. Mieszka w nim ponad 20 tysięcy mieszkańców. Głównym rzemiosłem, z którego słynie Pleszew jest produkcja kotłów C.O. Piece sprzedaje się tam od wielu lat i nic nie wskazuje, że ma to się zmienić.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jaki kocioł wybrać

Decyzja dotycząca zakupu kotła C.O. powinna być dokładnie przeanalizowana i skonsultowana ze specjalista, który zweryfikuje, czy wszystkie parametry zostały poprawnie dobrane. Piec musi spełniać przede wszystkim funkcję grzewczą, więc powinien mieć moc, która zdoła ogrzać określoną powierzchnię budynku. Moc określa się za pomocą kilowatów, które przekładają się na powierzchnie użytkową i ogrzewana w metrach kwadratowych.

Podział kotłów C.O. ze względu na rodzaj paliwa:

  • elektryczne,

  • gazowe,

  • zasilane paliwami ciekłymi,

  • zasilane paliwami stałymi.


Najpopularniejsze kotły ze względu na zasadę działania:

  • uniwersalne,

  • miałowe,

  • z automatycznym podajnikiem paliwa.

Jak one działają?

Kotły uniwersalne to pewna grupa pieców centralnego ogrzewania, która może być zasilana każdym rodzajem paliwa stałego. Doskonale sprawdzają się, gdy nie ma pewności co do dostępności konkretnego rodzaju paliwa takiego jak np. węgiel miałowy. Osoby mające dostęp do różnych paliw zazwyczaj korzystają z tego rozwiązania ponieważ jest uniwersalne i niezawodne. Ponadto na wyposażeniu znajduje się regulator temperatury, pozwalający na ciągły nadzór nad procesem spalania.

Kotły miałowe posiadają jedną zaletę, która przyczynia się do podjęcia decyzji dotyczącej ich zakupu, a mianowicie są bezobsługowe. Kocioł miałowy działa w systemie 24-godzinnym. Palenisko znajduje się na samej górze i jest rozpalane dopiero po całkowitym zasypaniu kotła, następnie spalanie przebiega warstwowo. Kiedy wszystkie z warstw zostaną wypalane proces jest powtórzony. Kotły miałowe są efektywne i wydajne, w Polsce powszechnie używane.

Kotły z automatycznym podajnikiem paliwa dzieli się na dwie grupy tłokowe oraz ślimakowe. Pierwsze z nich wyróżniają się bezawaryjnością, a ponadto można spalać w nich prawie wszystkie rodzaje paliwa o odpowiednim rozdrobnieniu.

Kotły z automatycznym podajnikiem paliwa - ślimakowe ten rodzaj kotłów można zasilać tylko i wyłącznie eko-groszkiem lub węglem kamiennym. Są wydajne i tak jak w przypadku kotłów z podajnikiem tłokowym mają palenisko awaryjne. Można w nich również podgrzewać c.w.u. w okresie letnim.

Kocioł powinien być dobrany nie tylko do wielkości powierzchni ogrzewanej, wybór należy również dopasować do dostępności paliwa.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Danutar

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »