Dom » Budownictwo

Królewski Instytut Meteorologii zabezpieczony przez Betafence

Królewski Instytut Meteorologii zabezpieczony przez Betafence
Zobacz więcej zdjęć »
Sławne belgijskie instytucje badawcze w Ukkel są teraz chronione przez ponad 2 km ogrodzenia wysokiego bezpieczeństwa Securifor i 17 solidnych bram Robusta.

Instytuty Wielkie

Trzy instytuty naukowe o światowej renomie: Królewski Instytut Meteorologiczny, Królewskie Obserwatorium i Instytut Aeronomii zajmują łącznie powierzchnię 12 hektarów i zlokalizowane są w Ukkel blisko Brukseli. Jako obiekty szczególnego ryzyka wymagają specjalnej ochrony. Dlatego dookoła nich postawiono ogrodzenie wysokiego zabezpieczenia Securifor i w pełni zautomatyzowane bramy Robusta.

Centrum Naukowe w Ukkel

Ukkel w Belgii to od końca XIX w (1890 r.) centrum naukowe oraz miejsce sławnych wynalazków (m.in. największego teleskopu na świecie pierwszej połowy XX w., astrografów czy sejsmografów). Mieszczące się tu instytuty prowadzą nie tylko badania laboratoryjne, ale również świadczą usługi dla ludności i organów państwa. Od 1993 r. dokonują automatycznego pomiaru promieniowania UV.

Szczególne zabezpieczenie

Ze względu na specyfikę prowadzonej tu działalności, teren wymagał skutecznego zabezpieczenia przed możliwością wtargnięcia osób z zewnątrz. Dlatego wybrano system panelowy Securifor. Jego grube druty są trudne do przecięcia, natomiast wąskie oczka zapobiegają wspinaniu się na ogrodzenie. Jednocześnie panele są na tyle przezierne, że umożliwiają pełny monitoring przy użyciu kamer przemysłowych.

2,3 km ogrodzenia Securifor i 17 bram Robusta

Panele ogrodzeniowe Securifor o wysokości od 120 do 200 cm zamontowano na słupach prostokątnych na długości 2,3 km. Dostęp do zespołu instytutów chroni 15 jedno- i dwuskrzydłowych bram Robusta (w różnych rozmiarach) oraz dwie zautomatyzowane przesuwne bramy Robusta Bekamatic.

 Więcej newsów firmy Betafence można znaleźć na www.ogradzamy.pl

 ***

Zobacz asortyment bram przesuwnych firmy Betafence.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Betafence

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »