Firma » Finanse

Które konta są godne polecenia?

Które konta są godne polecenia?
Zobacz więcej zdjęć »
W morzu ofert kont bankowych, do których otrzymujemy bezproblemowy dostęp przez internet, osobom które nigdy takiego konta nie posiadały, może być szalenie trudno wybrać najlepsze dla siebie.


Problem polega na tym, że tak właściwie nie wiadomo, czym powinno się charakteryzować takie konto i jakie plusy powinno mieć. Wybór jest o tyle trudny, że wszystkie praktycznie banki oferują jakieś unikalne wartości dodane - czy to opiekę medyczną, darmowe bankomaty, przelewy czy ułatwione branie kredytów. Oczywiście każda umowa jest długa, zaś jej skrócona wersja opatrzona jest wieloma gwiazdkami i dodatkowymi klauzulami. Trudno jest zdecydować się na taki produkt finansowy, który odpowiadałby nam w stu procentach. Wybór jest po prostu zbyt obszerny.

Większość nowych klientów już na dzień dobry ulega reklamom i wybiera konto bez dokładniejszej analizy innych ofert. Z tego względu reklamy banków niekiedy są bardzo nachalne i bezpośrednie - gdy klient już raz założy konto, wówczas z dużym prawdopodobieństwem nie będzie go zamykać przez wiele lat. Mało tego, bardzo duży odsetek klientów nie sprawdza nawet szczegółowo oferty, jaką podpisuje, ufając jedynie w to, co zobaczą w reklamie lub ulotce. Bywa niekiedy nawet, że udzielający informacji o danym produkcie finansowym pośrednik potrafi zataić niektóre fakty, takie jak dodatkowe koszty pojawiające się po zakończeniu okresu promocyjnego. 

Decydując się na konto godne polecenia warto jednak mimo wszystko chociaż pobieżnie sprawdzić, jakie ma ono plusy: czy jest faktycznie bezpłatne, jakie ewentualne opłaty musimy ponieść, jak długo trwa umowa i czy w ogóle jest określony jej termin. Jeśli otwieramy konto w ramach jakiejś promocji, powinniśmy dokładnie dowiedzieć się, jak długo ona potrwa, i jak zmienią się warunki umowy po zakończeniu tego okresu. Nie zaszkodzi, gdy dowiemy się również, czy za prowadzenie takiego konta uzyskamy jakieś profity – np. niewielkie oprocentowanie, dzięki któremu będziemy mogli też coś zarobić. W dzisiejszych czasach wybór na rynku finansowym jest na tyle duży, że możemy być wybrednymi klientami.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

http://onebank.pl/
http://onebank.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »