Dom » Budownictwo

Kuchenne rozwiązanie niosące oszczędności

Kuchenne rozwiązanie niosące oszczędności
Zobacz więcej zdjęć »
Kluczowe wydają się odpowiednie rozwiązania, które dzięki nowoczesnym technologiom zadbają o nasze oszczędności, a także decyzja o wykorzystaniu gazu zamiast prądu, np. podczas gotowania...

Ostatnie lata pokazują, że konsumenci przy wyborze sprzętu AGD – w szczególności płyt grzewczych – biorą pod uwagę nie tylko samą ergonomię urządzeń, ale i ekonomię konkretnych rozwiązań. Szukają zatem urządzeń, które łączą w sobie odpowiednią estetykę, design oraz technologię i funkcjonalności, pomagające w odpowiednim gospodarowaniu domowymi zasobami.

Oszczędne gotowanie – co jest ważne?

Przy wyborze sprzętu do gotowania, kluczową kwestią jest wybór sposobu zasilania. Jak się okazuje, gaz jest tutaj faworytem. Wyliczenia wskazują, że jest to najbardziej ekonomiczne źródło i jednocześnie doskonała alternatywa dla drogich w eksploatacji sprzętów na prąd.

- Przykładem są gazowe płyty ceramiczne – takich jak DYNACOOK. Jest to bowiem rozwiązanie, które ogranicza nadmierne zużycie gazu i prądu podczas gotowania. Bazuje ono na umieszczeniu palników gazowych pod gładką, ceramiczną płytą, co daje użytkownikom bezpieczeństwo korzystania z gazu oraz jego ekonomiczne spalanie. Technologia ta umożliwia spalanie gazu w sposób bezpieczny i kontrolowany. Ciepło nie rozchodzi się na boki – inaczej, niż w klasycznych kuchenkach płomienicowych – i nakierowane jest bezpośrednio na płytę, na której znajdują się garnki.  Dzięki temu spalany gaz zużywany jest bardziej wydajnie. Co więcej,  mikroprocesorowe systemy dbają o bezpieczeństwo wskazując ewentualny brak dopływu gazu lub nieprawidłowości jego przesyłu – wyjaśnia Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK.

Design a oszczędzanie

Design ceramicznych płyt gazowych również odgrywa wielką rolę w gotowaniu. I nie mowa tu tylko o kwestiach estetycznych, ale także o specjalnie rozplanowanym ułożeniu pól grzewczych. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu, użytkownicy mają możliwość korzystania z darmowych pól grzejnych, w których wykorzystywane jest ciepło tworzone przez inne palniki. Tym sposobem można użytkować spalany gaz jeszcze wydajniej.

- Gazowe płyty ceramiczne DYNACOOK posiadają jeszcze jeden aspekt, który sprzyja oszczędnościom: wymiana  płyty na „gaz pod szkłem” nie generuje dodatkowego kosztu w postaci dodatkowego zakupu nowych garnków i naczyń. Na płycie gotować możemy za pomocą tego, co już mamy i lubimy, bez konieczności nabywania specjalnych naczyń jak w przypadku płyt indukcyjnych – dodaje ekspert marki DYNACOOK.

Płyty DYNACOOK dbają o nasze domowe budżety na wielu płaszczyznach. Z tym polskim sprzętem AGD nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko skupić się na przyjemności płynącej z gotowania!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GUTPR
http://www.gutpr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »