Zdrowie » Ciało

LaciBios femina – wybór kobiety

LaciBios femina – wybór kobiety
Zobacz więcej zdjęć »
Współczesne kobiety dbają o siebie kompleksowo. Inwestują w swój wygląd, samopoczucie, ale przede wszystkim zdrowie. Niestety ich „piętą Achillesową” czasami bywa zdrowie intymne.

 Szacuje się, że 1/3 populacji kobiet w  wieku 14 - 49 lat zmaga się z bakteryjną waginozą, 75 proc. przynajmniej raz w życiu doświadczyło grzybicy pochwy, a u około 40 proc. ma ona charakter nawracający. Na szczęście nie jesteśmy już dzisiaj bezradne wobec wyzwań, jakie stawia przed nami nasza płeć!

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Upławy o nieprzyjemnym zapachu, świąd, pieczenie i zaczerwienienie okolic intymnych, ból podczas stosunku lub oddawania moczu, uczucie parcia na pęcherz... - to najbardziej typowe objawy infekcji dróg rodnych u kobiet. Sprzyjają im nie tylko leczenie antybiotykami, ale też antykoncepcja hormonalna, irygacje pochwy, częste wizyty na basenie, miesiączka oraz ciąża.

Kobieta i jej mikrobiom 

W drogach rodnych dorosłej kobiety bytuje ponad sto rodzajów mikroorganizmów - bakterii i grzybów, z których część jest chorobotwórcza. Jednak dopóki w mikrobiomie dominują pożyteczne szczepy Lactobacillus, które produkują pałeczki kwasu mlekowego wszystko jest pod kontrolą - pH pochwy pozostaje kwaśne, a patogeny nie mają możliwości wzrostu. Wystarczy jednak niewielkie zachwianie tej równowagi (wynikające np. z obniżonej odporności), by zaczęły namnażać się niekorzystne dla zdrowia bakterie beztlenowe oraz grzyby, odpowiedzialne za tak nieprzyjemnie brzmiące choroby jak waginoza bakteryjna, chlamydioza, rzęsistkowica, grzybica pochwy oraz dysbakterioza pochwy. Przykładowo dane wskazują, że na dolegliwości wynikające z dysbakteriozy cierpi do 66% populacji kobiet, w tym co czwarta ciężarna.[1]

Infekcje intymne nie tylko skutkują nieprzyjemnymi objawami, ale nieleczone, mogą przerodzić się w infekcję dróg moczowych, pęcherza moczowego oraz powodować zakażenie macicy i jajników.

Probiotyki - droga podania ma znaczenie

Regularne stosowanie doustnego probiotyku ginekologicznego w połączeniu z odpowiednią higieną miejsc intymnych (łagodną i utrzymującą kwaśne pH pochwy) to skuteczny sposób na zapobieganie infekcjom dróg rodnych. A wszystkie zgodzimy się z tym, że lepiej zapobiegać nieprzyjemnym dolegliwościom niż je potem leczyć.

„Podczas infekcji intymnych kobiety często sięgają  po probiotyki dopochwowe. Słusznie, bo to skuteczny sposób na przywrócenie równowagi drobnoustrojów w pochwie. Ale dzisiaj możemy iść o krok dalej - stosować probiotyki doustne, które zabezpieczają przed rozwojem infekcji intymnych. W profilaktyce nawrotów infekcji pochwy, sromu i cewki moczowej probiotyki podawane drogą doustną, naśladującą naturalną drogę kolonizacji pochwy i cewki moczowej od strony przewodu pokarmowego, okazały się bardziej efektywne w porównaniu do postaci aplikowanych miejscowo. Potwierdzają to wyniki licznych, randomizowanych badań klinicznych." - mówi prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta

LaciBios femina - skuteczność potwierdzona badaniami

Probiotyk doustny LaciBios femina zawiera wyjątkową kompozycję 2 szczepów bakterii probiotycznych: Lactobacillus Rhamnosus GR-1 oraz Lactobacillus reuteri RC-14 występujących w dużych ilościach w przewodzie pokarmowym oraz w pochwie, gdzie silnie przytwierdzone do błon śluzowych, skutecznie konkurują o pokarm  z bakteriami chorobotwórczymi, nie pozwalając się im nadmiernie kolonizować. Zaleca się stosowanie LaciBios femina osłonowo w trakcie antybiotykoterapii oraz po jej zakończeniu dla odbudowania właściwej mikroflory i pH układu moczowo-płciowego kobiety, a także w okresie pomenopauzalnym, kiedy układ moczowo-płciowy kobiety posiada zaburzoną równowagę mikroflory[2]. Preparat  zalecany jest również w okresie ciąży, gdy zmniejsza się liczba pałeczek kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus.[3]

Stosowany profilaktycznie chroni przed wyjałowieniem z dobroczynnych bakterii przewód pokarmowy i pochwę, a tym samym zabezpiecza nie tylko przed infekcjami intymnymi, ale również przed biegunkami (związanymi np. z antybiotykoterapią czy podróżą). Jego dobroczynny wpływ ma dzięki temu podwójną korzyść. Przywraca zdrową florę bakteryjną w układzie pokarmowym. Po drugie dzięki migracji pałeczek kwasu mlekowego z okolic odbytu do pochwy, LaciBios femina kapsułki pomaga zadbać o prawidłową mikroflorę pochwy. 

Poza działaniem profilaktycznym, LaciBios femina zalecany jest także jako kuracja po antybiotykoterapii, w celu przywrócenia właściwej mikroflory  układu moczowo-płciowego kobiety.[4]

Stosowanie
Zaleca się stosować LaciBios femina doustnie 1 kapsułkę dziennie o dowolnej porze dnia w trakcie posiłku lub do 30 minut po posiłku, popijając co najmniej ½ szklanki wody. 
W okresie stosowania antybiotyków/chemioterapeutyków preparat należy przyjąć na 1 godzinę przed lub 3 godziny po przyjęciu leku i kontynuować jego stosowanie jeszcze przez 14-20 dni po zakończeniu terapii.5

Właśnie ze względu na te zalecenia oraz wychodząc na przeciw oczekiwaniom i potrzebom pacjentek w przeprowadzeniu pełnej kuracji LaciBios femina kapsułki będą teraz dostępne w niższej cenie za drugie opakowanie.

Probiotyk polecany jest nie tylko po kuracji antybiotykami, aby odbudować florę układu moczowo-płciowego, ale profilaktycznie także dla:

  • kobiet stosujących antykoncepcję,
  • kobiet z cukrzycą, u których ryzyko infekcji jest wyższe,
  • kobiet korzystających z basenów, jacuzzi, często podróżujących,
  • kobiet w trakcie miesiączki, w ciąży, w okresie menopauzy,
  • kobiet przed i po zabiegach w obrębie układu moczowo-płciowego.


Doustne probiotyki LaciBios femina to nowoczesna, bezpieczna i dobrze tolerowana przez kobiety profilaktyka infekcji układu moczowo-płciowego.

Dlaczego warto stosować LaciBios femina kapsułki?

  • Innowacyjna technologia produkcji chroni bakterie Lactobacillus zawarte w preparacie 
    przed działaniem kwasu żołądkowego,
  • Przyjmuje się go 1 raz na dobę o dowolnej porze dnia,
  • Może być przechowywany w temperaturze pokojowej do dwóch tygodni

[1] dr hab. n. med. Jacek Tomaszewski, Rola bakterii probiotycznych w schorzeniach urogenitalnych kobiety, Forum Położnictwa i Ginekologii, s. 3.
[2] Martinez RC et al. Improved cure of bacterial vaginosis with single dose of tinidazole (2 g), Lactobacillus rhamnosus GR-1, and Lactobacillus reuteri RC-14: „Can. J. Microbiol." 2009; 55:133-138.
3 Stojanović N., Plecas D., Plesinac S., Normal vaginal flora, disorders and application of probiotics in pregnancy, „Arch. Gynecol. Obstet." 2012; 286 (2).
4 Martinez RC et al. Improved cure of bacterial vaginosis with single dose of tinidazole (2 g), Lactobacillus rhamnosus GR-1, and Lactobacillus reuteri RC-14: „Can. J. Microbiol." 2009; 55:133-138.
5 Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Grzes33

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »