Gospodarka » Przemysł

Ładowarka USB do ładowalnych baterii alkalicznych Pure Energy

Ładowarka USB do ładowalnych baterii alkalicznych Pure Energy
Zobacz więcej zdjęć »
W listopadzie br. zadebiutowały na polskim rynku ładowalne baterie alkaliczne Pure Energy i przeznaczone do nich specjalne ładowarki. Teraz dostępne są również ładowarki zasilane ze złącza USB notebooka lub komputera.

Ładowarki USB umożliwiają jednoczesne ładowanie 2 baterii typu AA (LR06) lub 2 baterii typu AAA (LR03). Ładowarka sprzedawana jest w komplecie z dwoma bateriami AA w sugerowanej cenie detalicznej 28,90 zł (z VAT). Baterie Pure Energy łączą zalety tradycyjnych baterii alkalicznych (napięcie 1,5V, gotowość do użycia natychmiast po kupieniu i wyjęciu z opakowania, nieużywane nie tracą zgromadzonej energii) oraz  ładowalnych baterii NiMH (możliwość wielokrotnego użycia).

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Ceny samych baterii Pure Energy nieco wyższe od cen tradycyjnych baterii alkalicznych, a znacznie niższe od cen akumulatorów – przykładowo sugerowana cena detaliczna 4 baterii Pure Energy typ AAA to 28,90 zł (z VAT).

Przedstawicielem producenta w Polsce i w regionie CEE jest PLATINET SA – krakowski dystrybutor nośników danych i akcesoriów komputerowych. Szczegóły: www.sklep.platinet.pl i www.pure-energy.pl zdjęcia…… ftp://indalo.pl/pure-energy  

Zastąpienie baterii alkalicznych akumulatorami NiMH w wielu urządzeniach – np. pilotach do telewizorów i bram, zabawkach czy latarkach – nie sprawdza się. Jest tym gorzej im urządzenie jest rzadziej używane a pobierana energia jest niewielka – dzieje się tak, gdyż akumulatory rozładowują się samoistnie czyli nawet wtedy gdy urządzenie nie jest używane. Latarka z akumulatorami, którą wozimy w samochodzie, na pewno zawiedzie, jeśli nie sprawdzaliśmy jej naładowania w ciągu np. 2 miesięcy, a zimą jeszcze szybciej.

Nowe baterie alkaliczne skonstruowane w kanadyjskiej firmie Pure Energy to prawdziwa rewolucja w zakresie zasilania. Są to pierwsze alkaliczne baterie, które można ładować. Co więcej łączą one zalety tradycyjnych baterii alkalicznych i popularnych ładowalnych baterii (akumulatorów) NIMH. Jednocześnie nie mają one wad – tylko jedno ograniczenie zastosowania – producent nie zaleca używania ich do zasilania aparatów fotograficznych, fleszy i innych urządzeń o dużym poborze energii bo wyładowują się wówczas szybciej. Rozwiązanie opatentowane jest pod nazwą RAM (Rechargeable Alkaline Manganese).

Bateria alkaliczna czy akumulator?

Tradycyjne baterie alkaliczne są tak popularne z trzech najważniejszych powodów – są tanie, są gotowe do użycia zaraz po kupieniu i mają napięcie 1,5V. Największą wadą jest ich krótka żywotność i zatruwanie środowiska – zawierają wiele szkodliwych substancji, w tym metale ciężkie. 

Zaletami akumulatorów NiMH jest możliwość wielokrotnego użycia, ich głównymi wadami są natomiast niższe napięcie – zwykle 1,2 - 1,3V, co powoduje, że nie mogą w pełni zastąpić baterii, konieczność naładowania przed pierwszym użyciem  oraz dużo wyższa cena niż baterii alkalicznych. Dodatkową niedogodnością jest fakt, że nieużywane akumulatory rozładowują się same – po 60 dniach tracą 50-60% zmagazynowanej energii

Pure Energy – kumulacja zalet

Ładowalne baterie Pure Energy łączą zalety tradycyjnych baterii alkalicznych i akumulatorów NiMH. Ich najważniejsze cechy to:

  • cena znacznie niższa niż akumulatorów NiMH
  • napięcie 1,5V
  • są gotowe do użycia natychmiast po kupieniu i wyjęciu z opakowania
  • nieużywane nie tracą zgromadzonej energii –  po roku tracą zaledwie 4% zmagazynowanej energii
  • nie mają żadnego tzw.  efektu pamięci czyli bez utraty efektywności i pojemności można je doładowywać w dowolnym momencie – bez uprzedniego całkowitego rozładowania, co znacznie przedłuża ich żywotność
  • każdą baterię można ładować 100 - 500 razy zależnie od sposobu użytkowania
  • można je ładować zasilaczami słonecznymi
  • są niegroźne dla środowiska – w USA, Kanadzie i wielu krajach świata – poza Unią Europejska – można je wyrzucać do normalnego śmietnika, a nie specjalnych pojemników na baterie

Jedyną słabością baterii Pure Energy jest konieczność używania specjalnych ładowarek – innych niż do akumulatorów NiMH – inna jest charakterystyka ładowania. Dobrą wiadomością jest fakt, że ładowarki Pure Energy automatycznie przełączają się w tryb „ładowanie akumulatorów NiMH”, gdy takie akumulatory włożymy do ładowania.

Jedynym ograniczeniem zastosowania baterii Pure Energy jest zalecenie producenta by nie stosować ich do aparatów i fleszy oraz innych urządzeń o dużym poborze energii (pow.1,5Ah)– szybko się wówczas wyładowują.

Przedstawicielem i dystrybutorem kanadyjskiej firmy Pure Energy jest w Polsce i w regionie CEE krakowska firma Platinet SA. Pure Energy www.pure-energy.pl

Pure Energy to istniejąca od 1994 roku kanadyjska firma, która stworzyła i opatentowała technologię innowacyjnych, jedynych na świecie, ładowalnych baterii alkalicznych RAM (Rechargable Alkaline Manganese). Firma Pure Energy jest także jedynym wytwórcą tych baterii – produkowane są w nowoczesnym zakładzie w Nowej Szkocji (Kanada).

Baterie Pure Energy to wygodna, oszczędna, ekologiczna alternatywa do jednorazowych baterii oraz innych baterii ładowalnych. Baterie te mogą być wykorzystywane we wszystkich zastosowaniach, w których używane są obecnie tradycyjne baterie alkaliczne. Baterie Pure Energy mogą być ładowane setki razy gwarantując oszczędności, mniejszą emisję gazów cieplarnianych oraz mniej odpadów – w porównaniu z tradycyjnymi bateriami.

Ładowalne baterie Pure Energy nie zawierają bardzo szkodliwych metali ciężkich – takich jak kadm czy rtęć. Baterie te mogą czekać na półce sklepowej nawet do 7 lat – bez utraty jakości – jest to 40 razy dłużej niż zwykłe, ładowalne baterie NiMH.

PLATINET SA www.platinet.pl

PLATINET SA to istniejący od 2001 roku dystrybutor nośników danych i akcesoriów komputerowych znanych światowych firm: Amray, Avery, Disney, Fortis, G-Cube, Gembird, Hama, JVC, Kodak, Maxell, Nexpak, NGS, Nova, Philips, Sanyo, Sweex, Targus, Tool, Traxdata, Verbatim . W ofercie handlowej PLATINET znajdują się również produkty marek: Acar, Akasa, BenQ, Camlink, Fuji, Kingston, Logitech, Nintendo, Ocz, Panasonic, Patriot, Platinium, Samsung Pleomax, PQI, SanDisk, Semiline, Tobex, Vanguard.Własnymi markami PLATINET są: Platinet Media, Omega i Omega Freestyle, Compas.PLATINET SA jest również wyłącznym dystrybutorem profesjonalnych akcesoriów dla graczy marek: Mionix, Zowie, Wolfking, Nova Gaming oraz SteelSeries

Ponad połowa sprzedaży PLATINET to eksport, firma zalicza się do czołówki polskich eksporterów.

Potwierdzeniem dotychczasowych sukcesów firmy jest zdobycie w 2005 i 2006 roku Gazeli Biznesu – nagrody dla przedsiębiorstw, które osiągają bardzo dobre wyniki finansowe, dynamicznie się rozwijają oraz są rzetelnymi partnerami biznesowymi. W roku 2006 PLATINET zajął 3 miejsce w rankingu wojewódzkim, a 19 w rankingu ogólnokrajowym.

Załoga firmy to obecnie ponad 70 osób, w tym kilku obcokrajowców, z zaangażowaniem wykonujących swoją pracę.

PLATINET S.A.

ul.Christo Botewa; 48, 30-798 KRAKÓW

tel. +48 12 65 10 500; biuro@platinet.pl

http://www.platinet.pl/ Obsługa PR INDALO Public Relations
Małgorzata Błachniokomórka: +48 509 047 721

malgorzata.blachnio@indalo.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Indalo PR
http://www.indalo.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »