Motoryzacja » Samochody

Leasing auta i opłata wstępna. Ile warto wpłacić?

Leasing auta i opłata wstępna. Ile warto wpłacić?
Zobacz więcej zdjęć »
Konieczność uiszczenia opłaty wstępnej jest jednym z warunków do aktywowania umowy leasingowej. Firmy w tej kwestii są dość elastyczne, ponieważ minimalny czynsz inicjalny ustalają na dość niskim poziomie. Czy warto na wstępie zapłacić możliwie jak najmniej?

Czy może lepszym rozwiązaniem jest uregulowanie wysokiego czynszu inicjalnego? Sprawdzamy.Niska czy wysoka opłata wstępna?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wiele zależy od potrzeb, oczekiwań oraz sytuacji finansowej leasingobiorcy.

Niska opłata wstępna w leasingu może być korzystna, jeśli:

  • nie chcesz angażować dużej gotówki na start
  • wybierzesz wysoki wykup
  • nie zależy Ci na osiągnięciu wyższych kosztów uzyskania przychodu (w przypadku leasingu na firmę).

Wysoki czynsz inicjalny warto rozważyć wówczas, gdy np.:

  • decydujesz się na leasing stanowiący koszt firmowy
  • chcesz płacić niższe miesięczne raty.

W celu oszacowania opłacalności poszczególnych rozwiązań, można wykorzystać kalkulator leasingu. Takie narzędzie działa na prostej zasadzie – wystarczy wpisać interesujące Cię parametry finansowania, aby uzyskać informację na temat wysokości miesięcznej raty oraz całkowitych kosztów.Niska opłata wstępna i niskie raty – czy to możliwe?

Analiza ofert leasingowych dostępnych na rynku pokazuje, że istnieją produkty finansowe łączące w sobie niską opłatę wstępna i niskie raty. Przykładem jest m.in. Leasing SMARTPLAN na nowe samochody dostępny w Toyota Leasing. Jak to działa? Przy opłacie wstępnej wynoszącej 10%, możesz płacić miesięczne raty zaczynające się już od 425 zł miesięcznie (netto). Wiele jednak zależy od tego, na jaki model Toyoty się zdecydujesz.

Przykład 1. Załóżmy, że interesuje Cię Toyota Yaris z oferty Wyprzedaży rocznika 2019. Przy opłacie wstępnej wynoszącej 10% wartości auta, miesięczna rata to zaledwie 455 zł netto.

Przykład 2. Załóżmy, że chcesz wziąć w leasing Toyotę RAV4 z oferty Wyprzedaży rocznika 2019. Miesięczna rata wyniesie 909 zł netto przy czynszu inicjalnym na poziomie 10%.

Z czego to wynika? Jest to spowodowane formą leasingu, który opiera się na wartości rezydualnej. Leasingobiorca spłaca wyłącznie tą część kosztów, która odpowiada faktycznej utracie wartości pojazdu w okresie finansowania.Dlaczego warto zdecydować się na leasing z niską opłatą wstępną i niską ratą?

Kalkulator leasingowy pokazuje, że warto zdecydować się na leasing z niską opłatą wstępną z kilku powodów:

  • nie ponosisz dużych kosztów na starcie
  • możesz skorzystać z opcji wymiany pojazdu na nowy bez angażowania dodatkowych środków własnych (w przypadku oferty Toyota Leasing)
  • nie zaskakują Cię nieprzewidziane opłaty.

Jeśli zależy Ci na uzyskaniu finansowania na korzystnych warunkach, nie decyduj się na przypadkową ofertę. Wykorzystaj kalkulator leasingowy i sprawdź, na jaki produkt warto postawić.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »