Firma » Finanse

Liberty Mutual zwiększyło zysk o 64%

Liberty Mutual, jedna z największych amerykańskich instytucji ubezpieczeniowych działająca w Polsce pod marką Liberty Direct ogłosiła wyniki za 2010 rok. Grupa wypracowała zysk netto w wysokości 1,678 miliarda USD, co oznacza wzrost o 64% (655 milionów USD) w porównaniu do roku 2009.
Przychody Liberty Mutual w tym samym okresie wyniosły 33,193 miliardy USD, co oznacza wzrost o 6,8% (2,099 miliardy USD) w porównaniu do roku 2009. Jednocześnie instytucja zebrała 29,191 miliardów USD składki przypisanej netto.

„Jesteśmy zadowoleni z ogólnych wyników finansowych, które odzwierciedlają siłę naszego modelu operacyjnego. Oferowane przez nas w kraju (przyp. red. Stanach Zjednoczonych) wiodące w branży usługi dla klientów indywidualnych, wraz ze świetnymi wynikami na rynkach zagranicznych z nadwyżką zrekompensowały obejmujące cały sektor problemy w obszarze usług dla klientów instytucjonalnych” - powiedział Edmund F. Kelly Chairman i CEO Liberty Mutual. „Dzięki dalszemu umacnianiu naszej pozycji w światowej elicie ubezpieczycieli majątkowych jestem pewien sukcesów zarówno w 2011 roku jak i w dalszej przyszłości” .

Liberty Mutual odnosi sukces również w Polsce. Spółka-córka grupy, Liberty Direct, po III kwartałach 2010 r. zebrała 95,8 mln zł składki przypisanej brutto osiągając 58% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu 2009 roku. Tym samym towarzystwo kontynuuje systematyczny rozwój umacniając swoją pozycję na rynku. Liberty Direct ubezpieczyło już 180 tys. pojazdów.

Pełne sprawozdanie finansowe Liberty Mutual jest dostępne na stronie www.libertymutual.com

_________________________________________________________________________________

Liberty Direct jest jednym z najszybciej rozwijających się ubezpieczycieli w Polsce działających w systemie bezpośrednim - przez Internet i telefon. W 2009 roku przypis składki brutto towarzystwa wyniósł 87,4 mln PLN. Liczba Klientów firmy przekroczyła 140 tys. Oferta firmy obejmuje szeroki zakres ubezpieczeń komunikacyjnych dla Klientów indywidualnych - OC, AC, NNW, Assistance, Ubezpieczenie Szyb oraz Ubezpieczenia Mieszkaniowe. Jednym z kluczowych elementów strategii firmy jest oferowanie ubezpieczeń w dobrej cenie przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości usług w zakresie likwidacji szkód. W rankingu firmy doradczej Hewitt Associates - Najlepszy Pracodawca 2010 – Liberty Direct zajęło drugie miejsce w kategorii małych i średnich firm w Polsce oraz znalazło się pierwszej dziesiątce Najlepszych Pracodawców Europy Środkowej i Wschodniej. Towarzystwo należy do amerykańskiej Grupy Liberty Mutual.

www.libertydirect.pl

Liberty Mutual jest międzynarodową grupą ubezpieczeniową świadczącą kompleksowe usługi w 24 krajach Ameryki, Europy i Azji. Firma działa w Stanach Zjednoczonych od 1912 roku i jest na tamtejszym rynku jedną
z największych instytucji ubezpieczeniowych, zajmującą 86 miejsce na liście Fortune 500. Liberty Mutual oferuje pełną gamę produktów ubezpieczeniowych dla Klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Jednym z obszarów działalności biznesowej Grupy Liberty Mutual są ubezpieczenia komunikacyjne dla klientów indywidualnych. Od kilkudziesięciu lat grupa prowadzi działalność na rynkach międzynarodowych, w tym również w Europie. Jej produkty dla klientów instytucjonalnych oferowane są niemal na wszystkich rynkach europejskich, natomiast w segmencie klientów indywidualnych grupa Liberty Mutual obecna jest Portugalii, Turcji, Hiszpanii oraz Polsce.

www.libertymutual.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Liberty Direct

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »