Gospodarka » Przemysł
Litewskie drogi z polskiego asfaltu
Zobacz więcej zdjęć » |
LOTOS Asfalt rozpoczął eksport na rynek litewski w 2006 r. Po utworzeniu przedstawicielstwa spółki w Wilnie sprzedaż ruszyła na dobre. Asfalty transportowane są na Litwę z rafinerii Grupy LOTOS S.A. w Gdańsku autocysternami. W miarę zwiększania sprzedaży rozważane jest również uruchomienie transportu morskiego. LOTOS Asfalt współpracuje na rynku litewskim z klientami ostatecznymi. Największym z nich jest firma Alkesta realizująca głównie inwestycje autostradowe na Litwie.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przy użyciu asfaltów z LOTOSU na Litwie modernizuje się m.in. drogę A5 prowadzącą z Kowna przez Mariampol do Suwałk, drogę A16 z Wilna do Prienai i Mariampolu, drogę A4 z Wilna do Gardinas przez Varenę oraz buduje się most na Niemnie w miejscowości Olita. Litewscy klienci doceniają zalety bezpośredniej współpracy z producentem. Podkreślają wysoką jakość produktów, pewność i terminowość dostaw.
Strategia spółki LOTOS Asfalt przewiduje zwiększenie udziału w litewskim rynku asfaltów do ponad 40%, a także sprzedaż na rynkach Łotwy i Estonii. Asfalty z LOTOSU poza rynkiem polskim i litewskim sprzedają się również doskonale w Niemczech, Austrii, Czechach, Rumunii oraz na Ukrainie i Słowacji.
LOTOS Asfalt dzięki unowocześnieniu produkcji oraz wprowadzeniu do oferty nowych rodzajów asfaltów osiągnął pozycję lidera na polskim rynku. Odbiorcom w Polsce i zagranicą sprzedano w 2007 r. ok. 900 tys. ton asfaltów. To o 100 tys. ton więcej niż w 2006 r. Dzięki realizacji Programu 10+ LOTOS Asfalt zwiększy znacznie podaż wysokiej jakości asfaltów. W 2010 r. spółka pragnie wprowadzić na rynek nawet 1,3 mln ton produktów. Zwiększy to dostępność asfaltów tak potrzebnych do rozbudowy infrastruktury drogowej m.in. pod kątem organizowanych w Polsce i na Ukrainie finałów mistrzostw Europy w piłce nożnej.
W listopadzie 2007 r. spółka LOTOS Asfalt otrzymała nagrodę "Orła Polskiego Budownictwa" dla najlepszej w Polsce firmy w kategorii infrastruktura inżynieryjna i drogowa. Ogólnopolski konkurs "Orły Polskiego Budownictwa" zorganizował Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza. Patronami i partnerami konkursy były m.in. Ministerstwo Budownictwa, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
Spółka LOTOS Asfalt powstała w kwietniu 2004 r., w czerwcu tego samego roku spółka przejęła pracowników i aktywa asfaltowe rafinerii w Jaśle, a w lipcu 2005 r. kupiła wydział asfaltowy dawnej rafinerii w Czechowicach. Tym samym LOTOS Asfalt dysponuje obecnie trzema ośrodkami produkcyjnymi - w Gdańsku, Jaśle i Czechowicach. Do klientów w Polsce i Europie trafiają produkowane w nich asfalty drogowe, asfalty przemysłowe, emulsje i specyfiki asfaltowe. Asfalty z LOTOSU stosowane są m.in. przy budowie największych autostrad w Polsce - m.in. A-1, A-2 i A-4. Wiele dróg krajowych, np. DK-1 odc. Bielsko-Biała - Cieszyn oraz odc. Skoczów - Cieszyn; obwodnica Otmuchowa, "Średnicówka" w Katowicach, czy "Zakopianka" modernizowanych jest z wykorzystaniem asfaltów produkowanych przez spółkę LOTOS Asfalt.
Nadesłał:
Cieja
|
Komentarze (0)