Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Łupież pstry - geneza, zapobieganie, leczenie

Łupież pstry - geneza, zapobieganie, leczenie
Zobacz więcej zdjęć »
Łupież pstry nie jest zbyt częstą przypadłością, jednak jest kłopotliwy. Objawia się zazwyczaj plamami o jasnym zabarwieniu na skórze. Może pojawić się praktycznie w każdym miejscu ciała.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Plamy mogą być białe, różowe, czerwone lub nawet brązowe. Najczęściej są jednak białej lub mlecznej barwy. Szczególnie widoczne są na opalonej skórze.

Za pojawienie się łupieżu pstrego odpowiedzialne są drożdżaki. Znajdują się one naturalnie na powierzchni skóry każdego człowieka. Czasami jednak następuje ich nienaturalny rozrost. Nie do końca poznana została przyczyna tego rozrostu. Najczęściej dotyka ona osoby młodsze, zwłaszcza młodzież w okresie dorastania. Jest to powodowane lepszymi warunkami dla rozwoju drożdżaków - chodzi o produkcję łoju. Osoby starsze i bardzo małe dzieci chorują na łupież pstry jedynie okazjonalnie.

Jak zapobiegać?

Należy pamiętać, by nie stosować zbyt dużych ilości tłustych produktów do pielęgnacji cery. Wiele osób wiąże pojawienie się łupieżu pstrego z wizytą na solarium. Prawda jest jednak taka, że to dzięki opaleniźnie plamy wychodzą na jaw, stają się one bardziej widoczne, zaś były tam już wcześniej. Także jeśli już został zdiagnozowany u nas łupież pstry, lepiej omijać solarium i plażę z daleka. 

Jak leczyć?

Łagodna forma łupieżu pstrego jest łatwa w leczeniu. Różnego rodzaju produkty przeciwgrzybicze można bez problemów dostać bez recepty. Na rynku dostępne są szampony, mydła, kremy i balsamy przeciwgrzybicze. Można stosować również środki doustne. Oczywiście w celu zdiagnozowania należy wybrać się do lekarza, później dopiero rozpocząć kurację. Diagnoza zazwyczaj stawiana jest na podstawie wizualnych oględzin skóry, jednak czasami lekarz może pobrać wycinek skóry do badania pod mikroskopem.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD
http://kfd.pl

Komentarze (2)

  • avatar
    ~Aśka 2016-07-20 13:15:56

    Ada, dziękuje za podesłanie adresu strony. Właśnie zaczynam leczenie doustne i taka aplikacja jest super w moim przypadku. Jestem straszną gapa i notorycznie coś zapominam.

  • avatar
    ~Ada 2015-12-27 20:56:25

    Ja zaczęłam od maści z ketokonazolem, gdy tylko zobaczyłam dziwne plamki na dekolcie. Na chwilkę zniknęły, po czym wróciły w zwiększonej liczbie :/ Poszłam do dermatologa i dostałam doustne leki przeciwgrzybicze. Dodatkowo ściągnęłam sobie apkę z leczpaznokcie, co mi przypomina o tabletkach i mam nadzieję, że pozbędę się tego choróbska raz na zawsze…


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »