Rozrywka i wypoczynek » Sport

Magia Stadionu Miejskiego poprowadziła do zwycięstwa!

Zobacz więcej zdjęć »
Komplet publiczności i zwycięstwo 3:1 z Wybrzeżem Kości Słoniowej – nie można było sobie chyba wymarzyć lepszego debiutu reprezentacji Polski na Stadionie Miejskim w Poznaniu.

Chociaż goście nie przystąpili do spotkania w najsilniejszym składzie i tak pozostawali faworytami środowego meczu. Nawet bez Didiera Drogby i Salomona Kalou, wyprzedzali Polaków w rankingu FIFA o ponad 50 miejsc.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Tej różnicy nie było widać na boisku. Skazywani na sromotną porażkę z wyżej notowanym przeciwnikiem Biało – Czerwoni rozpoczęli z dużym animuszem. Już w pierwszej minucie meczu groźną akcję przeprowadził Jakub Błaszczykowski. Jego strzał z kilku metrów na rzut rożny wybił jednak obrońca drużyny Wybrzeża Kości Słoniowej.

Ku uciesze i zaskoczeniu zgromadzonych na trybunach 43 tysięcy widzów w 18 minucie Polacy prowadzili 1:0. Po pięknej zespołowej akcji były piłkarz Lecha, Robert Lewandowski minął bramkarza i skierował piłkę do siatki! Od tej pory drużyna gości jakby się przebudziła. Dwa strzały drużyny z Afryki pewnie obronił jednak Łukasz Fabiański.

Niestety, wyniku nie udało się dotrzymać do gwizdka kończącego pierwszą połowę. Kiedy Polacy myślami już byli w szatni, po błędzie obrony w 45 minucie wynik meczu wyrównał Gervinho.

Pierwsze 20 minut drugiej połowy było raczej senne. Obie drużyny miały okazje do zdobycia bramki, ta sztuka udała się jednak sensacyjne Obraniakowi. Próba dośrodkowania z rzutu wolnego piłkarza RC Lens wylądowała w siatce Yeboah i Polska ponownie wyszła na prowadzenie.

Na 10 minut przed końcem losy meczu były już rozstrzygnięte. Po raz kolejny, po pięknym prostopadłym podaniu z głębi pola, w sytuacji sam na sam znalazł się ulubieniec poznańskich kibiców, Robert Lewandowski i jak rasowy snajper skierował piłkę do siatki.

Końcowy gwizdek sędziego przyniósł eksplozję radości na wypełnionym na trybunach poznańskiego obiektu. Tak dobrego wyniku z wyżej notowanym rywalem nie zanotowaliśmy od bardzo dawna.

Mecz z trybun

Poprzednie mecze rozgrywane na Stadionie Miejskim w Poznaniu napawały niepokojem zwolenników przychodzenia całymi rodzinami na mecze piłki nożnej. Sporo kontrowersji pojawiło się po spotkaniu z Wisłą Kraków, w trakcie którego interweniować musiała policja. Mecz Ligi Europejskiej z Manchesterem City przez moment zawisł na włosku. Prezydent wydał zgodę na organizację meczu, chociaż pojawiały się głosy, że standardy bezpieczeństwa na stadionie są zbyt niskie.

- Wspaniała atmosfera na trybunach podczas meczu z Wybrzeżem Kości Słoniowej to dowód, że standardy bezpieczeństwa są w porządku – mówi Tomasz Fidura z LEGI Polska, dystrybutora ogrodzeń zainstalowanych w Poznaniu. – Prawdziwy kibic przychodzi obejrzeć widowisko i dobrze się bawić. I z myślą o takich ludziach są tworzone standardy UEFA.

Poznański klub poczynił pierwsze kroki w tym kierunku i podczas spotkań z Manchesterem, Lechią, a także na pierwszym meczu reprezentacji Polski w historii zmodernizowanego obiektu kibice zajmowali się przede wszystkim dopingowaniem swojej drużyny. To znak, że Stadion Miejski w Poznaniu zdał egzamin i jest już gotowy na ugoszczenie w 2012 roku najlepszych drużyn Europy.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.