Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Magnez +B6 Optimal – optymalna dawka magnezu

Magnez +B6 Optimal – optymalna dawka magnezu
Zobacz więcej zdjęć »
Magnez odgrywa ważną rolę w organizmie człowieka – jest niezbędny, by procesy życiowe przebiegały prawidłowo. Nie tylko wpływa na poprawę koncentracji, pamięci i nastroju, ale także stabilizuje funkcje całego układu nerwowego.

Wpływa na przemianę węglowodanów oraz dostawę energii do komórek organizmu, dlatego warto zadbać o jego odpowiedni poziom  w organizmie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Znaczenie magnezu w organizmie człowieka

Magnez pełni ogromna rolę w organizmie ludzkim. Bierze udział w ponad 300 reakcjach enzymatycznych oraz w większości reakcji hormonalnych1.

 

Ponadto magnez między innymi:

·    - przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych w okresach wzmożonego wysiłku umysłowego,
- przyczynia się do obniżenia poziomu stresu w naszym organizmie,
- pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz mięśni, a także w utrzymaniu zdrowych kości – szczególnie ważne dla osób prowadzących aktywny tryb życia oraz uprawiających sport,
- przyczynia się również do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

 

Z uwagi na to, jak ważną rolę odgrywa magnez w naszym organizmie, powinniśmy dbać o to by nie dopuścić do jego niedoborów. Szczególną uwagę na właściwą dawkę magnezu w codziennej diecie powinny zwrócić osoby, które palą papierosy lub żyją w ciągłym stresie.

 

Na co warto zwrócić uwagę wybierając produkt z magnezem?

Zalecane dzienne spożycie magnezu wg Rozporządzenia Ministra Zdrowia to 375 mg na dobę. Z ogólnej ilości zawartej w pokarmach wchłania się w granicach od 15 do 40% w zależności od zapotrzebowania, jakości produktów i stopnia ich przetworzenia oraz stanu błony śluzowej jelita cienkiego. Dlatego też niedobór magnezu dotyka wielu z nas – dotyczy 30-60% populacji   w Polsce.

 

W związku z tym, wybierając produkty z magnezem, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów:

- formę chemiczną tego biopierwiastka – w literaturze dostępne są dane, iż optymalna forma do podawania doustnego to  mleczan (występujący w suplemencie Magnez+B6 Optimal), cytrynian i asparaginian magnezu, które są znacznie lepiej przyswajalne niż tlenek czy węglan,

- liczbę jonów magnezu w pojedynczej dawce (tabletce, kapsułce, saszetce,

całkowitą liczbę jonów magnezu w dawkowaniu rekomendowanym przez producenta na dzień,

- biorąc pod uwagę wygodę stosowania, istotna jest również liczbę dawek do przyjęcia w ciągu dnia2.

 

Magnez+B6 Optimal

Magnez w połączeniu z witaminą B6 przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia  i znużenia, ma korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Dodatkowo magnez pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni oraz uczestniczy w utrzymaniu zdrowych kości i zębów. Odgrywa również rolę w procesie podziału komórek.

Magnez+B6 Optimal jest polecany wspomagająco:

·         osobom prowadzącym aktywny tryb życia np. tym, którzy uczestniczą  w intensywnych treningach

·         jako uzupełnienie diety w  magnez i witaminę B6

·         przy nadmiernym spożywaniu kawy, herbaty i paleniu papierosów

·         przy stosowaniu leków obniżających poziom pierwiastka w naszym organizmie np. preparatów przeczyszczających, moczopędnych

·         osobom pracującym umysłowo np. studentom przed lub w trakcie sesji egzaminacyjnej

 

Magnez+B6 Optimal to wygoda dawkowania – wystarczy jedna tabletka dziennie. Magnez+B6 Optimal jest dostępny w aptekach, w cenie około 9,90 złotych za opakowanie zawierające 100 tabletek – czyli wystarczające na trzymiesięczną kurację.

 


1. M.P. Guerrera, S.L. Volpe, J.J. Mao. Therapeutic uses of magnesium. „Am Fam Physician”. 80 (2), s. 157–162, 2009. PMID19621856.

2. Mgr farmacji Justyna Wodowska: Jak wybrać dobry preparat z magnezem. Doz.pl Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »