Społeczeństwo » Społeczeństwo

Małe granty - wielka sprawa

Małe granty - wielka sprawa
Zobacz więcej zdjęć »
1 czerwca ruszył się nabór projektów do V edycji Funduszu Małych Grantów, który od ubiegłego roku prowadzi Europa Centralna. Można w nim uzyskać 2.000 zł na realizację lokalnych projektów dla mieszkańców Gliwic, Zabrza i powiatu gliwickiego

– Po sukcesie ubiegłorocznych projektów, które wspieraliśmy naszymi małymi grantami w tym roku zapraszamy do udziału w dwóch edycjach tego projektu – mówi Monika Magner, dyrektor Europy Centralnej. – Bardzo cieszymy się, że Fundusz Małych Grantów spotyka się z zainteresowaniem organizacji. To dla nas z jednej strony wyzwanie do pracy na rzecz lokalnej społeczności, a z drugiej autentyczna chęć współpracy z mieszkańcami, którym nie jest obojętne ich najbliższe otoczenie.

 

Do 9 lipca organizacje pozarządowe, szkoły, instytucje kultury, wspólnoty projektowe, koła naukowe, artyści i inne podmioty wskazane w regulaminie będą mogły składać swoje propozycje projektów. Mogą one otrzymać dofinansowanie w wysokości 2.000 złotych na realizację działań od sierpnia od grudnia 2015 r. Za te pieniądze należy zrealizować projekty, które będą adresowane do mieszkańców Gliwic, Zabrza i powiatu gliwickiego. – Projekty składane w ramach Funduszu Małych Grantów będą oceniane nie tylko przez przedstawicieli centrum i najemców, ale również przez reprezentantów świata mediów oraz instytucji publicznych – dodaje Katarzyna Lenartowicz, dyrektor marketingu Europy Centralnej. – Najważniejsze jest dla nas wspieranie lokalnej społeczności i rozwiązywanie problemów, które ją trapią. Do tej pory dofinansowaliśmy łącznie 19 projektów – bardzo zróżnicowanych, ale zawsze odpowiadających na jakąś potrzebę społeczną. W ramach IV edycji wspieramy m.in. organizację rajdu turystyczno-nawigacyjnego dla niepełnosprawnych w Gierałtowicach, kolarską rywalizację dla najmłodszych w Gliwicach, specjalną akcję społeczną „Niebieskie Zabrze” oraz Śląski Festiwal Tańca Ulicznego w Zabrzu. W ramach Funduszu zrealizowano także akcję społeczną pod hasłem „Cukrzyca. Nie bądź obojętny”, w ramach której m.in. badano poziom cukru.

Zgłoszenia projektów do V edycji Funduszu Małych Grantów odbywają się wyłącznie poprzez uzupełnienie formularza: http://bit.ly/FMG-EC-ZglosProjekt Termin aplikowania mija 9 lipca o godz. 23:59. Więcej szczegółów i regulamin można znaleźć na stronie www.europacentralna.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

a.piwek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »