Firma » Finanse

Mało zarabiasz? Pożycz pieniądze poza bankiem: pożyczki społecznościowe

Mało zarabiasz? Pożycz pieniądze poza bankiem: pożyczki społecznościowe
Zobacz więcej zdjęć »
Kredyt gotówkowy w bankach dostępny jest dla osób posiadających zdolność kredytową oraz zarobki powyżej minimalnego wynagrodzenia. Gdzie ma pożyczyć pieniądze, większa część społeczeństwa, otrzymująca pensje na najniższym poziomie, często z nie najlepszą historią kredytową, z wpisem w BIK?

Kto udzieli kredytu poza bankiem, bez BIK?

Pożyczki prywatne „social lending” zdobywają coraz większa rzeszę zwolenników, ze względu na proste i jasne procedury, często niższe oprocentowanie niż w banku oraz brak sprawdzania przez pożyczkodawcę, wpisu w BIK, pożyczkobiorcy.

Każdego dnia rejestruje się coraz więcej osób pragnących pożyczyć pieniądze poza bankiem (pożyczki poza bankowe). Są to przeważnie osoby pracujące, lecz posiadające zbyt niskie wynagrodzenie by uzyskać kredyt gotówkowy w banku. Część z nich posiada wpis w BIK, czasem z błahych powodów, jak choćby przeoczenie opłat za nie użytkowane konto bankowe. Jednak i takim klientom banki bardzo niechętnie udzielają pożyczek gotówkowych nawet w niewielkich kwotach. System zapewnia ochronę inwestorom jak i pożyczkobiorcą. Pożyczkę otrzymamy po zamieszczeniu oferty, z podaną kwotą, jaką chcemy pożyczyć poprzez konto, które należy otworzyć. Rozpocząć można w dziale kredyty gotówkowe, propozycja – pożyczka społecznościowa.

Często zdarza się, że z przyczyn pośrednich, jak utrata pracy czy nawet nasze roztargnienie, kredyt nie jest spłacany terminowo. Opóźnienia w spłatach bywają na tyle długie, że sprawa kredytu kończy się windykacją oraz oczywiście z wpisem do Biura Informacji Kredytowej - „stracony". Chociaż nasze warunki finansowe poprawiły się, to jednak starając się o jakikolwiek kredyt w banku, zostajemy już na samym początku zdyskwalifikowani, właśnie przez ten wpis w rejestrach BIK. Każdy bank zaczyna całą procedurę, właśnie od sprawdzenia tego.

Jak wyczyścić, pozbyć się wpisu w BIK by uzyskać kredyt w banku?

Kredyt lub zadłużenie, które doprowadziło do sytuacji, że istniejemy z negatywną opinią w BIK przed rozpoczęciem procedury czyszczenia, powinno zostać uregulowane. Niewiele dadzą wysyłane wnioski, do banku o usunięcie tego wpisu blokującego otrzymanie chociażby kredytu hipotecznego.

Sprawę czyszczenia rejestrów w BIK, powinniśmy załatwić w sposób fachowy i rzetelny, korzystając z profesjonalnej firmy – czyszczenie historii bankowej BIK.

Praktycznie sami, bez posiadania odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia nie jesteśmy w stanie tego zrobić.

Kredyty mieszkaniowe to skomplikowane i długie procedury. Deweloperzy nie chcą czekać z niesprzedanym a jedynie zarezerwowanym mieszkaniem do momentu uzyskania kredytu przez klienta. Poczekają, jak zostanie wpłacona im zaliczka! Jeżeli jednak osoba ubiegająca się o kredyt mieszkaniowy nie otrzyma go, ponieważ bank odrzuci wniosek o kredyt ze względu na nienajlepszą historię w BIK, zaliczka przepadnie.

Poleca się sprawdzenie przed wpłatą zaliczki, czy przypadkiem nie figurujemy w takim rejestrze z negatywną opinią. Uzyskamy pełny obraz i nie stracimy wpłaconej kwoty.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń o zarobkach
http://www.get-money.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »