Technologie » Internet
Mapa cyberzagrożeń stworzona przez Kaspersky Lab uzyskuje wyróżnienie od FWA i Adobe
Zobacz więcej zdjęć » |
Wyróżnienie honoruje projekty, które mają na celu rozwój sieci poprzez wykorzystywanie najnowszych funkcji i technologii w nowoczesnych przeglądarkach oraz ustanowienie nowych standardów w oparciu o możliwości Sieci.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przeczytaj również
- Luka w portalu społecznościowym Instagram wykorzystana przez cyberprzestępców
- Badanie Kaspersky Lab: ludzie są skłonni pozbyć się swoich zdjęć i innych danych za niedużą kwotę
- Technologia kontroli aplikacji firmy Kaspersky Lab wygrywa w testach AV-TEST
- Liczba roku: Każdego dnia Kaspersky Lab wykrywa 315 000 nowych szkodliwych plików
Dynamiczna trójwymiarowa mapa świata wizualizuje liczbę wykryć szkodliwych programów w czasie rzeczywistym, a dane, na których się opiera, pochodzą z sieci Kaspersky Security Network (KSN) - globalnej, opartej na chmurze infrastruktury firmy Kaspersky Lab. Prezentowane zagrożenia obejmują szkodliwe obiekty wykrywane przy użyciu skanowania podczas dostępu oraz na żądanie, modułu wykrywania zagrożeń w poczcie e-mail oraz w sieci, jak również obiekty zidentyfikowane przez podsystemy wykrywania włamań i luk w zabezpieczeniach.
Użytkownicy mogą powiększyć lub zmniejszyć widok płaskiej mapy lub kuli ziemskiej, aby zobaczyć dokładnie geografię największych zagrożeń i zidentyfikować najbardziej zainfekowane obszary. Jednym kliknięciem myszki można wyświetlić rozkład poziomu infekcji w każdym państwie. Można również bezpośrednio wybrać państwo i udostępnić statystyki w popularnych portalach społecznościowych.
„Każdego dnia odnotowujemy dosłownie miliony prób kradzieży prywatnych danych klientów – w 2013 r. zablokowaliśmy ponad 5 miliardów cyberataków na komputery i urządzenia mobilne użytkowników. Obecnie przetwarzamy codziennie około 315 000 unikatowych próbek szkodliwego oprogramowania. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Jako znana firma dbamy o bezpieczeństwo online naszych użytkowników, ich rodzin i przyjaciół. Cybermapa to doskonały sposób, aby jasno, a zarazem treściwie, zobrazować sytuację, co doskonale wpisuje się w nasz cel. Wyróżnienie Cutting Edge to prawdziwy sukces tego projektu. Okazuje się, że stworzyliśmy serwis, którego ludzie szukają. Obiecujemy, że będziemy go rozwijać” – powiedział Jewgienij Czereśniew, dyrektor działu Mobile Business w Kaspersky Lab.
Globalna interaktywna mapa cyberzagrożeń została zaprojektowana i stworzona przy współudziale holenderskiej firmy Minivegas. Dzięki uzyskanemu wyróżnieniu projekt ten będzie rywalizował o tytuł „The Cutting Edge Project of the Year” – zwycięzca zostanie wyłoniony w wyniku publicznego głosowania, które odbędzie się we wrześniu/październiku 2014 r.
Interaktywna mapa cyberzagrożeń jest dostępna na stronie http://cybermap.kaspersky.com. Aby mogła być poprawie wyświetlana, przeglądarka internetowa musi obsługiwać WebGL.
Informacje o FWA
FWA to uznany w branży program wyróżnień internetowych oraz inspirujący portal założony w maju 2000 r. Favourite Website Awards jest najczęściej odwiedzanym w historii internetu programem wyróżnień stron internetowych – w listopadzie 2012 r. portal ten odnotował ponad 170 milionów odwiedzin.
Informacje o Minivegas
Minivegas jest firmą z branży zintegrowanej produkcji, działającą w czterech kluczowych dyscyplinach: cyfrowej, filmowej z udziałem żywych aktorów, animacji i wizualnych efektów specjalnych oraz eksperymentalnej, tworząc ekscytujące doświadczenia angażujące prawdziwych ludzi. Więcej informacji znajduje się na stronie www.minivegas.net.
Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.
Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.
Komentarze (0)