Dom » Budownictwo

Marmur i granit w naszych domach

Niewiele osób planując remont mieszkania bierze pod uwagę możliwość wykorzystania marmuru czy granitu - no, może nie licząc granitowych blatów kuchennych, które w ostatnich latach stały się klasykami.

Prawdopodobnie wynika to z tego, że rzadko zdarza się nam widzieć marmur w nowoczesnych wnętrzach.

Kojarzymy go raczej z zamkami, muzeami  czy dworkami niż z miejscami, w których toczy się normalne życie. A przecież marmur to świetny, trwały i odporny surowiec, który wcale nie musi być komponowany z meblami w stylu “Ludwika Któregośtam”. Warto więc zaryzykować i wyobrazić sobie marmurowe elementy (bez przesadnych zdobień) w zwykłym nowoczesnym wnętrzu. Efekty są naprawdę zdumiewające.

Marmur w neutralnym kolorze, bez wyraźnych “żyłek” jest wymarzonym materiałem nie tylko na podłogi czy kominki ale także na ... ścianę. Marmurowa płyta to prosta, klasyczna dekoracja, która pozwoli nadać wnętrzu charakter. Sprawdzają się także (szczególnie jeżeli wykorzystamy delikatny kamień jak Bianco Carrara czy Travertino Classico) jako materiał na umywalki czy lady i kontuary.

Marmur i granit są także często wykorzystywane do renowacji antycznych mebli. Jeżeli oryginalny blat został uszkodzony najlepsze efekty osiągniemy zastępując go właśnie marmurem lub granitem. Choć oczywiście głównym miejscem, które trudno wyobrazić sobie dzisiaj bez blatu granitowego jest kuchnia.

Granitowe blaty to pancerne rozwiązanie. Nie da się ich uszkodzić. Blaty granitowe są odporne na uderzenia, zarysowania, wilgoć i żrące środki chemiczne. W wersji minimalistycznej są idealnym uzupełnieniem prostych, nowoczesnych kuchni. Chociaż trzeba przyznać że blat granitowy świetnie sprawdzi się także w starodawnym wnętrzu o charakterze rustykalnym.

Ale marmur i granit tak naprawdę są pomysłem na każdy element wyposażenia wnętrz i wystroju domu. Wystarczy tylko przełamać pewna barierę psychologiczną i pomyśleć odważnie. To także znakomity pomysł na wykończenie basenu a nawet elewacji. Potrzebujemy jedynie odpowiedniego doradcy, który pomoże nam wybrać odpowiedni wzór i fakturę kamienia. Dzięki temu marmurowy albo granitowy blat nie przytłoczy całego wnętrza a będzie się z nim harmonijnie komponować.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

agnnow

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »