Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Masaż leczniczy – na ból kręgosłupa...

Masaż leczniczy – na ból kręgosłupa...
Zobacz więcej zdjęć »
Zastanawiasz się czy masaż leczniczy jest dla wszystkich, jeśli masz wątpliwości przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się : jaka jest różnica między masażem leczniczym a relaksacyjnym, kto może korzystać z masażu leczniczego, jak przebiega sam masaż oraz jak dbać o kręgosłup, aby ból nie wrócił.

Mimo, iż wiele osób uznaje, że masaż leczniczy oraz masaż relaksacyjny to jedno, pozwolę sobie wyjaśnić znaczącą różnicę występującą między tymi zabiegami. Masaż relaksacyjny jest zabiegiem pozwalającym nam odetchnąć po długim i stresującym dniu, można go stosować kiedy tylko mamy ochotę, ogólnie nie ma żadnych przeciwwskazań.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Natomiast masaż leczniczy jest przeznaczony w określonym przypadku, dla pewnej grupy osób. Warunkiem rozpoczęcia zabiegów z serii masaż leczniczy, jest wizyta u lekarza.
W przeciwieństwie do masażu relaksacyjnego, po masażu leczniczym możesz odczuwać ból. Zastanawiasz się dlaczego?

Masażysta rozciera Ci miejsca podrażnione gdzie skupiony jest ból, aby się go pozbyć musi działać w tych obszarach. Dlatego po pierwszych seriach masażu ból może się zwiększyć, ale to tylko kwestia czasu. Pamiętaj nigdy nie przerywaj zabiegów. Ból minie po kilku wizytach, a ty w niedługim czasie będziesz się cieszyć zdrowiem.

Aby efekt terapii był długotrwały, musi być przeprowadzona seria masaży. Jeden czy dwa masaż e nic nie dadzą, również tyczy się powrotu do dawnych praktyk oraz pracy. Jeśli po zabiegach nie zmienimy naszych przyzwyczajeń, długo godzinnego siedzenia lub stanie, ciężkich fizycznych prac, ból może powrócić. Ważne jest aby w zaciszu własnego domu ćwiczyć kręgosłup, według wskazówek masażysty lub rehabilitanta.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

www.ctk-radwanski.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »