Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko
Masz w domu małego aktora? Pomóż mu rozwinąć talent
Zobacz więcej zdjęć » |
Chyba każdy z nas wcielał się kiedyś w różne role podczas dziecięcych zabaw. Bawiliśmy się w dom, sklep czy przebieraliśmy za wymyślne postacie. Teraz, gdy jesteśmy już rodzicami warto zerknąć na sposób spędzania wolnego czasu przez nasze dzieci, być może podczas obserwacji okaże się, że nasza pociecha ma ogromny talent. Jeśli kocha wygłaszać monologi przed „domową publicznością" ubrana w oryginalny strój, to rośnie z niej mały aktor.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Trema i stres - najwięksi wrogowie aktorstwa
Niekiedy zdarza się tak, że dziecko mimo ogromnej pasji aktorskiej jest nieśmiałe i występ poza domowym otoczeniem stanowi dla niego nie lada wyzwanie. W takiej sytuacji warto zasięgnąć rady u specjalistów. „Rodzice, często szukając metod na otworzenie dziecka, trafiają do szkół artystycznych. Zajęcia z wykształconą i wrażliwą kadrą czynią przysłowiowe cuda. Dzieci rozkwitają, nie wstydzą się pokazać swoich emocji, nabierają pewności siebie i szlifują warsztat. Każdy potrzebuje na to czasu, każdy jest inny, każdemu trzeba poświęcić uwagę." - zaznacza Izabela Bujniewicz, instruktorka Akademii Młodych Talentów. Istotna jest również cierpliwość i odpowiednie podejście. Chwalenie małych artystów nawet za drobne sukcesy podnosi ich pewność siebie oraz wiarę we własne umiejętności. Najważniejsze są jednak regularne ćwiczenia. Jak twierdzi Pani Izabela: „Praktyka czyni mistrza. I tylko dzięki temu zdobywa się pewność siebie. Wtedy trema maleje, a dziecko może przekuć ją w pozytywną energię".
Wsparcie rodziców kluczem do sukcesu
Uczestniczenie wyłącznie w zajęciach może być niewystarczające. W takich przypadkach pomoc i zaangażowanie rodziców są nieocenione, zwłaszcza, gdy nauczyciel zadaje ćwiczenia do wykonania w domu. Warto się zaangażować i poświęcić trochę czasu dziecku, gdyż z pewnością ułatwi mu to pokonywanie barier. Dodatkowo poczuje wsparcie ze strony rodziców, co dla najmłodszych artystów jest bezcenne. Pani Izabela radzi także, aby prowadzić zeszyt, w którym spisane będą zarówno ćwiczenia, jak i uwagi instruktorów oraz rodziców. Pomocną metodą korekcji błędów jest również nagrywanie małego aktora i wspólne oglądanie odgrywanych scenek. Często dzieci samodzielnie wyłapują błędy i wiedzą co muszą poprawić przy następnym występie.
Podczas rozwoju talentu dziecka bardzo ważna jest rola nie tylko instruktora, ale i rodzica. Jeśli obserwuje on swoją pociechę, może skutecznie wspierać jego naukę i wychowywać w swoim domu małego artystę.
Izabela Bujniewicz - absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. W Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie zagrała m.in. Zosię w „Panu Tadeuszu", Marynię w „Karmanioli", Uczennicę w „Lekcji". Po powrocie do Gdyni brała udział w musicalach „Wichrowe wzgórza", „West Side Story" i „Sen nocy letniej" z muzyką Leszka Możdżera. Zagrała Chawę w „Skrzypku na dachu", Marię Magdalenę w „Jesus Christ Superstar", Swietłanę Siergiewskają w musicalu „Chess", do którego muzykę skomponowali członkowie zespołu Abba.
W warszawskim Teatrze Muzycznym Roma grała w m.in. „Miss Saigon", „Grease" , „Tańcu Wampirów", „Kotach", „Akademii Pana Kleksa" , „Les Miserables". Swoje umiejętności aktorskie i wokalne wykorzystuje w dubbingu i nagraniach lektorskich oraz w praktyce logopedycznej. Obecnie aktywnie działa w Teatrze Roma - gra w spektaklu „Mamma Mia", a także rozpoczęła próby do nowej produkcji „Piloci".
Akademia Młodych Talentów została stworzona z myślą o uzdolnionych dzieciach i nastolatkach, które chcą kształcić się w kierunkach artystycznych. Inicjatywa skierowana jest do grupy dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym 5-18 lat, zainteresowanej nie tylko tańcem, ale także aktorstwem i rozwijaniem zdolności wokalnych.
Myślą przewodnią Akademii jest szkolenie artystów musicalowych. Każdy uczeń pod opieką profesjonalistów może kształtować i rozwijać swoje talenty i pasje. Dzięki odpowiednio przygotowanemu, wszechstronnemu programowi, młodzi artyści mogą nieustannie pobudzać swoją wyobraźnię i kreatywność.
Zajęcia odbywają się w weekendy, przez cały rok szkolny, w systemie semestralnym - letnim i zimowym. W programie znajdują się m.in: taniec klasyczny, hip hop, emisja głosu czy akrobatyka. Oprócz cotygodniowych zajęć, uczniowie biorą udział w warsztatach stacjonarnych lub obozach wyjazdowych. Prowadzącymi szkolenia są doświadczeni artyści, aktorzy i wokaliści.
www.akademiamlodychtalentow.pl
Komentarze (0)