Dom » Budownictwo

Maszynowe, cementowo-wapienne tynki wewnętrzne firmy Baumit

Maszynowe, cementowo-wapienne tynki wewnętrzne firmy Baumit
Zobacz więcej zdjęć »
Wysokiej jakości wewnętrzne tynki cementowo-wapienne firmy Baumit pozwalają na łatwe, szybkie i trwałe kształtowanie powierzchni ścian i sufitów.
W zależności od wybranego produktu możliwe jest wykonanie jednowarstwowego tynku wewnętrznego, który przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy, gwarantuje znakomity efekt równej powierzchni gotowej np. do malowania. Firma Baumit, lider wśród producentów tynków maszynowych, stworzyła grupę tynków Baumit MPI 25 w trzech odsłonach - standardowej Baumit MPI 25, lekkiej Baumit MPI 25 L oraz drobnoziarnistej Baumit MPI 25 Fine. Wszystko po to, by zaspokoić oczekiwania klientów, a także stworzyć wykonawcom idealne warunki pracy i doskonały efekt końcowy.

Trio do zadań specjalnych

Paleta tynków cementowo-wapiennych firmy Baumit pozwala na dobór odpowiedniego produktu do rodzaju tynkowanego podłoża oraz oczekiwanych efektów. Standardową mieszanką tynkarską jest Baumit MPI 25. Ten cementowo-wapienny tynk nadaje się do wykonywania tynku zacieranego w różnego rodzaju pomieszczeniach wewnątrz budynków. Zaletą Baumit MPI 25 jest możliwość stosowania go również w pomieszczeniach przemysłowych, a także na ścianach piwnic, pralni czy łazienek oraz innych pomieszczeń narażonych na niekorzystne działanie wody. Tynk Baumit MPI 25 jest suchą mieszanką tynkarską stworzoną na bazie wapna budowlanego, cementu, piasku oraz innych dodatków poprawiających jego obróbkę. Tynk wewnętrzny Baumit MPI 25 może być nakładany wszelkimi agregatami tynkarskimi dostępnymi na rynku. Do tej pory tynk Baumit MPI 25 pakowany był w workach 40 kg. Wraz z początkiem lipca 2013 dostarczany jest w workach 30 kg. Jednocześnie zmianie ulegnie ilość opakowań na palecie i wynosić będzie 40 worków x 30 kg = 1200 kg. Mniejsze a co za tym idzie lżejsze opakowanie z pewnością wpłynie na wygodę i komfort pracy z użyciem tego tynku. Do dyspozycji klientów pozostaje również możliwość dostarczenia mieszanki na miejsce inwestycji w silosie, który eliminuje straty materiału i kłopoty z utylizacją zużytych opakowań, oszczędzając jednocześnie czas wykonania tynków. Ułatwi to składowanie oraz transport mieszanki na plac budowy.

Lekką wersją tynku cementowo-wapiennego jest Baumit MPI 25 L. Zawartość perlitu w tej suchej mieszance powoduje wysoką wydajność tynku, która przekłada się na znacznie mniejsze jego zapotrzebowanie, oraz na to że tynk obrabia się bardzo lekko co jest odczuwalne zwłaszcza podczas pracy z łatą tynkarską. Tynk Baumit MPI 25 L przeznaczony jest do każdego rodzaju pomieszczeń wewnątrz budynków, również do tych o podwyższonej wilgotności. Tynk ten można stosować również w pomieszczeniach przemysłowych. Tynk Baumit MPI 25 L można narzucać na wszelkiego rodzaju materiały ścienne jak cegły wypalane, bloczki betonowe, bloczki z gazobetonu, silikatów oraz beton. Baumit MPI 25 L cechuje przede wszystkim oszczędność wykorzystania. Jest on do 20% bardziej wydajny niż inne tynki cementowo-wapienne dostępne na rynku. Oznacza to, że zużycie tynku Baumit wynosi ok. 11,5 kg/m2/cm w przypadku, gdy standardowe tynki mają zużycie na poziomie ok. 14-16 kg/m2/cm.

Nowością w ofercie firmy Baumit, lidera wśród producentów tynków maszynowych, jest gładki tynk Baumit MPI 25 Fine, będący jednocześnie uzupełnieniem całej grupy tynków cementowo-wapiennych. Charakteryzuje się on bardzo drobnym uziarnieniem, wysoką plastycznością i przyczepnością, co wpływa na bardzo łatwą obróbkę i umożliwia wykonywanie zacieranych na gładko tynków wewnętrznych na ścianach i sufitach. Masa tynkarska Baumit MPI 25 Fine posiada długi czas otwarty, co jest niezwykle przydatne podczas obróbki maszynowej. Tynk przeznaczony jest do każdego rodzaju pomieszczeń, również do tych o podwyższonej wilgotności, użyteczności publicznej i o charakterze przemysłowym. Baumit MPI 25 Fine wyróżnia wysoka wytrzymałość na ściskanie CS III (pow. 5 MPa) oraz wysoka przyczepność do podłoża 0,5 MPa. Gotową masę tynkarską należy nakładać na nowe podłoża mineralne, np. ściany murowane z pustaków silikatowych, ceramicznych, betonu komórkowego, cegły ceramicznej, podłoże z betonu zwykłego albo prefabrykatów betonowych.

Naturalny klimat w pomieszczeniach

Przewagą, którą nad szpachlowanymi cienkowarstwowo betonem lub płytą g-k daje stosowanie grubowarstwowych tynków w pomieszczeniach, jest dodatkowa regulacja wilgotności, co jest możliwe dzięki porowatej strukturze wewnętrznej tynku oraz grubości jego warstwy, średnio 1 do 2 cm na ścianie i ok. 1 cm na suficie. Tynki regulują klimat pomieszczenia poprzez odbieranie (wchłanianie) nadmiaru lub części wilgoci zgromadzonej w pomieszczeniu i oddają jej część w momencie, kiedy powietrze w pomieszczeniu staje się bardzo suche. Należy jednak pamiętać, że efekt ten będzie możliwy wtedy, gdy ostateczna powłoka np. farba, nie będzie stanowić izolacji i pozostanie otwarta dyfuzyjnie na przenikanie wilgoci. Tego efektu na pewno nie zapewni nam technologia szpachlowanego cienką warstwą gładzi, betonu lub płyty g-k - wyjaśnia Tomasz Jarzyna, Product Manager Baumit.

Producent: Baumit

www.baumit.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »