Dom » Ogrody

Maszyny do pielęgnacji ogrodu.

Wszelkie maszyny używane przez nas w ogrodzie, mają do spełnienia dwa zadania – po pierwsze mają być wygodne i przyśpieszać pracę, po drugie, jest to oczywiście ich podstawowa funkcja.

Wszelkie maszyny używane przez nas w ogrodzie, mają do spełnienia dwa zadania – po pierwsze mają być wygodne i przyśpieszać pracę, po drugie, jest  to oczywiście ich podstawowa funkcja. W maszynach przeznaczonych do prac ogrodowych ważna jest również ich dokładność. Dobrze jest więc sięgać po urządzenia ze sprawdzonych źródeł, przez co będziemy cieszyć się ich zaletami przez długi czas. Różnych typów maszyn ogrodniczych jest bardzo wiele. Nie musimy posiadać oczywiście każdej z nich – wszystko uzależnione jest od wielkości naszego ogrodu, oraz roślin jakie tam mamy. Ciekawą dyskusję na temat maszyn w ogrodzie możemy przeczytać tutaj.

 Bardzo ważna w niemal każdym ogrodzie jest kosiarka. Jeżeli trawa zajmuje dużą powierzchnię ogrodu czy też podwórka, powinniśmy postawić na urządzenie wysokiej jakości. Istnieje kilka rodzajów kosiarek.

Elektryczne – zasilane są za pomocą kabla lub akumulatora. Możliwe jest również stosowanie obu tych rozwiązań naprzemiennie. Są to tak zwane kosiarki hybrydowe. Elementami tnącymi są tutaj noże lub bębny rotacyjne. Kosiarki elektryczne słabo sprawdzają się do ogrodów o gęstej trawie i bujnej roślinności. Kosiarki spalinowe są dobre do trawników, gdzie panuje dość duże zachwaszczenie i nie są zbyt często koszone. Moc tych kosiarek jest dość duża, dlatego dobrze radzą sobie nawet z bardzo zaniedbanymi trawnikami. Do bardzo dużych trawników stosuje się kosiarki traktorowe. Mają dużą powierzchnię noża tnącego, dlatego praca na nich jest dość szybka. W trakcie przejazdu taką kosiarką trawa zbiera się w specjalnym zbiorniku lub jest rozrzucana na boki. Wysokość koszenia reguluje się za pomocą specjalnej dźwigni a moc urządzenia może dochodzić nawet do 18 KM. Podkaszarki stosowane są do wykaszania trudno dostępnych miejsc w ogrodzie. Są w stanie ciąć nawet bardzo wysoką trawę, a elementem tnącym jest specjalna żyłka. Istnieją również kosiarki ręczne z ostrzem bębnowym. Do napędu takiej kosiarki służy siła naszych rąk. Jest to dość męczące, dlatego stosuje się je tylko w niewielkich ogrodach.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Olucha202

Komentarze (2)

  • avatar
    ~drut 2015-08-14 22:55:34

    Dzięki za cynk, ide tam po bilety, więc zajdę do ogrodowego.

  • avatar
    ~zygmus 2015-08-11 16:35:52

    wiedizłęm promo w media expert na tego typu sprzęt. Włąścieiw to na wszystko do ogrodu, włącznie z grillem, co teraz jest w modzie.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »