Dom » Wnętrza

Meble stworzone dla "zdrowia"

Meble stworzone dla "zdrowia"
Zobacz więcej zdjęć »
Troska o zdrowie jednoznacznie kojarzy nam się z aktywnością fizyczną, odpowiednią dietą czy wreszcie ekologicznymi produktami. Czy jednak dobór odpowiedniego żywienia i dbałość o dobrą kondycję to już wszystko? Co możemy zrobić by pozytywnie wpływać na nasze zdrowie?

Dla większości z nas siedzący tryb życia jest czymś naturalnym. Wielogodzinna praca przy biurku, po powrocie z pracy kontynuujemy ten nieaktywny sposób spędzania czasu - zasiadając przed telewizorem lub znowu ekranem komputera.

Zapominamy, że pozycja siedząca ma bezpośredni wpływ na układ kostny oraz krążenia, i jak wiele zależy od zachowania prawidłowej postawy ciała. Dlatego tak ważne jest aby meble przeznaczone do siedzenia, i to nie tylko te biurowe, spełniały wymagania ergonomiczne. Troska o zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników zainspirowała Kolekcję Mebli Klose do stworzenia programu wspierającego działania na rzecz poprawy jakości zdrowia, poprzez ulepszanie elementów codziennego życia, takich jak meble. Jednak program „Meble inspirowane zdrowiem" to nie tylko idea, to również konkretne rozwiązania mające swoje odzwierciedlenie w procesie produkcyjnym i konstrukcji mebli sygnowanych marką Klose. Produkowane z najwyższej klasy drewna krzesła i fotele zaprojektowane są tak, aby ich użytkownik nie odczuwał najmniejszego dyskomfortu. Ich przemyślana konstrukcja wspomaga naturalne mechanizmy regulujące pracę całego organizmu. Dzięki odpowiedniemu kątowi nachylenia siedziska oraz optymalnej proporcji oparcia w stosunku do powierzchni siedziska i wysokości mebla użytkownik nie naraża lędźwiowego odcinka kręgosłupa na zbędne przeciążenia i unika napięcia mięśniowego. Co to w praktyce oznacza? Starannie wyprofilowane oparcie zapewnia kręgosłupowi podparcie w części lędźwiowej, a dzięki nieznacznemu wklęśnięciu na wysokości klatki piersiowej umożliwia okresowe odprężenie mięśni grzbietu. Kształt i pochylenie oparcia idealnie podtrzymują kręgosłup - zapewniając mu najbardziej naturalne ułożenie.

Ergonomiczne siedzisko jest równie ważne jak oparcie dopasowane do naturalnego kształtu kręgosłupa. Siedziska produkowanych przez Klose krzeseł i foteli, dzięki odpowiednio dobranej twardości nie narażają najbardziej wystających części ciała na nadmierny ucisk, a jednocześnie doskonale amortyzują jego ciężar.
Istotna jest także głębokość siedziska. Zbyt głębokie uniemożliwia zgięcie nóg w kolanach, tym samym nie pozwala na efektywne korzystanie z oparcia. Ponadto może być przyczyną bolesnego ucisku poniżej kolan oraz utrudniać siadanie i wstawanie. Zbyt płytkie - powoduje wrażenie „zsuwania się" z krzesła. Siedziska krzeseł zaprojektowanych przez Kolekcję Mebli Klose gwarantują właściwe podparcie nóg, a dodatkowo dzięki wyprofilowanej w odpowiedni sposób krawędzi płyty siedziska nie powodują ograniczenia krążenia w kończynach dolnych. Swoboda ruchu, a tym samym także prawidłowe ułożenie nóg, kształtowane w głównej mierze przez wysokość siedziska oraz jego głębokość, aktywuje naturalny proces obiegu krwi w organizmie. Pozwala to uniknąć nieprzyjemnego efektu „drętwienia" nóg i zmniejsza ryzyko wystąpienia zakrzepicy żylnej.

Pozycja siedząca zdominowała życie współczesnego człowieka. Jest ona przyjmowana coraz powszechniej zarówno w pracy, jak też w szkole, czy w domu - podczas odpoczynku. Uwzględniając to krzesła i fotele Kolekcji Mebli Klose zaprojektowane zostały tak, aby stymulować właściwe ułożenie nóg oraz korzystnie wpływać na układ krążenia. Ich przemyślana konstrukcja pomaga również w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała, chroniąc użytkownika przez skutkami niewłaściwej pozycji siedzącej.

www.klose.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »