Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało
Medycyna estetyczna jest wokół Ciebie – dostępna na wyciągnięcie ręki!
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
1) Antyoksydanty – związki chemiczne zwane też przeciwutleniaczami. Występują w naszym organizmie, ale w niewystarczającej ilości, więc trzeba dostarczać je z zewnątrz. Ich zadaniem jest neutralizowanie wolnych rodników – komórek odpowiedzialnych za starzenie się skóry. Zapewniają naturalną ochronę komórkom skóry. Istnieją w różnej postaci:
witaminy – A, B2, B6, C, E, biotyna – wspomagają produkcję kolagenu i elastyny, dzięki którym skóra jest sprężysta i napięta, utrzymują jej prawidłową strukturę, wspomagają działanie antyrodnikowe, procesy odnowy i ochronę DNA komórek skóry
organiczne składniki mineralne i biopierwiastki – cynk, miedź, selen, mangan, kobalt
karotenoidy – alfa- i betakaroten, likopen, luteina.
2) Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe – w skrócie NNKT. Są to
składniki, których nie produkuje nasz organizm, dlatego muszą być
dostarczane z pokarmem. Ich niedobór może wpływać na
podatność skóry na zmiany związane z wiekiem, takie jak m.in.
przebarwienia i suchość. NNKT są podstawowym budulcem błon komórkowych, wpływają więc na wygląd i nawilżenie skóry. Należy je stosować od wewnątrz, jak i od zewnątrz, najlepiej w postaci suplementów diety typu anti-aging oraz nawilżających balsamów. Źródłem NNKT , głównie omega-3 ( omega-3 powinny być spożywane 2:1 w stosunku do omega-6 ) są w szczególności tłuste ryby morskie, siemię lniane, olej lniany i olej rzepakowy tłoczone na zimno.
3) Kwas hialuronowy – jest to naturalnie występujący w organizmie związek, który wiąże wodę w naskórku. Jego zawartość w naszej skórze zmniejsza się wraz z wiekiem, co jest powodem pojawiania się zmarszczek i spadku sprężystości skóry. Wprowadzenie go do diety w postaci suplementu pomoże wygładzić zmarszczki i utrzymać właściwe nawilżenie skóry.
4) Koenzym Q10 – zaliczany jest do antyoksydantów. Podobnie jak kwas hialuronowy, występuje jako naturalna substancja w organizmie, ale wraz z wiekiem jego ilość ulega zmniejszeniu. Regularne stosowanie go sprawia, że skóra jest chroniona przed negatywnym wpływem wolnych rodników. Dodatkowo koenzym Q10 przyspiesza regenerację komórek naskórka.
5) Peptydy – są to białka, które pomagają nam w walce ze zmarszczkami mimicznymi, ponieważ mają zdolność obniżania napięcia mięśni. Stosowane w kremie sprawiają, że skóra jest gładka i jędrna. Warto je stosować przede wszystkim w okolicach ust i oczu.
Aby działanie tych substancji było bardziej efektywne, warto dostarczać je naszemu organizmowi na dwa sposoby – od zewnątrz w formie kremów i balsamów, jak i od wewnątrz w postaci odpowiedniej diety bogatej w warzywa i owoce oraz suplementów diety typu anti-aging. „W licznych badaniach dowiedziono, że największy wpływ na zdrowie człowieka, bo aż w 80% ma dieta, styl życia i środowisko. Tylko w 20% decydują o nim czynniki genetyczne.” - mówi lekarz medycyny estetycznej i anti-aging, dr Beata Antosik - ”Niestety, perfekcyjnie zbilansowana dieta, dostarczająca wszystkich niezbędnych składników odżywczych, jest czasochłonna i trudna do zrealizowania. W celu uzupełnienia niedoborów, powstała wyspecjalizowana kategoria produktów, zwanych suplementami diety typu anti-aging.”
6) Suplementy diety anti-aging - warto zwrócić uwagę na suplementację dopasowaną do wieku, gdyż potrzeby skóry w wieku 25, 35, czy 45 lat się różnią. Dopiero kompleksowe podejście do profilaktyki starzenia się przynosi oczekiwane rezultaty w postaci młodo wyglądającej skóry. Metoda ta, jest od dłuższego czasu lansowana przez wiele gwiazd. Potwierdza to znana prezenterka i sportsmenka, Beata Sadowska:
„Zdrowo się odżywiam, dbam o siebie, stosuję kremy. Wiem jednak, że przy tak intensywnym funkcjonowaniu moja skóra potrzebuje aktywnych składników, których nie znajdę w codziennych posiłkach. Dlatego wspomagam się witaminami zawartymi w suplementach anti-aging dla kobiet 35+.” - dodaje Sadowska.
Nadesłał:
klok
|
Komentarze (0)