Technologie » Internet

Microsoft chroni swych klientów podejmując walkę z piratami komputerowymi

Microsoft chroni swych klientów podejmując walkę z piratami komputerowymi
Zobacz więcej zdjęć »
Microsoft poinformował, że w ramach kontynuacji działań, których celem jest ochrona interesów klientów oraz wspieranie legalnego handlu online, firma wniosła dziś 52 pozwy sądowe przeciwko dystrybutorom nielegalnego oprogramowania za pośrednictwem internetowych serwisów aukcyjnych .

Firma poinformowała również o nawiązaniu współpracy z popularnym serwisem aukcyjnym eBay oraz udostępnieniu za jego pośrednictwem „Przewodnika Edukacyjnego Microsoft”, którego celem jest pomoc klientom w identyfikowaniu i unikaniu fałszywego oprogramowania na aukcjach internetowych. Działania te są częścią inicjatywy Microsoft podjętej na rzecz ochrony konsumentów przed niebezpieczeństwem związanym z nabywaniem nielegalnego, pirackiego oprogramowania.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Kupując za pośrednictwem internetowych serwisów aukcyjnych nielegalne oprogramowanie komputerowe klienci narażają się na ryzyko związane z działaniem wirusów komputerowych, aplikacji szpiegujących oraz innego typu szkodliwego oprogramowania i niebezpiecznych kodów. Microsoft podjął kolejne kroki, które mają na celu walkę z rozpowszechnianiem niebezpiecznego oprogramowania za pośrednictwem Internetu. 15 z 52 wniesionych dziś pozwów sądowych dotyczy działalności największej znanej dotychczas grupy przestępczej zajmującej się rozprowadzaniem nielegalnego oprogramowania, która została rozbita w lecie 2007 roku przez władze Chin, FBI oraz Microsoft. Dzięki przeprowadzonemu śledztwu odkryto, że oprogramowanie produkowane przez chińską grupę było rozprowadzane na kilku rynkach przez domowych sprzedawców internetowych. Do zidentyfikowania i rozbicia grupy w znaczący sposób przyczynili się klienci Microsoft, którzy zgłaszali przypadki nabycia pirackiego oprogramowania i wypełniali specjalne raporty za pośrednictwem programu Windows Genuine Advantage.

“Grupa, rozbita w lecie tego roku przez chiński wymiar sprawiedliwości i FBI, prowadziła za pośrednictwem Internetu nielegalną działalność na ogromną skalę. Ze względu na spoczywającą na nas odpowiedzialność za pomoc w walce z cyberprzestępcami, rozszerzyliśmy nasze działania w tym zakresie na cały świat” – powiedział David Finn, główny doradca prawny do spraw antypiractwa i zapobiegania oszustwom w Microsoft.

Mimo, że nielegalne oprogramowanie często „skażone” jest wirusami oraz jest wyposażane w narzędzia, które narażają prywatność jego użytkowników, do złudzenia może przypominać jego oryginalne wersje. “Każdego dnia piraci komputerowi narażają niezliczone rzesze klientów na ryzyko związane z nabyciem nielegalnego oprogramowania, rozprowadzając je na aukcjach internetowych. Dlatego Microsoft zobowiązał się do walki, z pomocą środków prawnych, z piractwem komputerowym oraz ochrony klientów przed niebezpieczeństwami związanymi z użytkowaniem nielegalnego oprogramowania. Zachęcamy również naszych klientów do korzystania podczas zakupów z pewnych źródeł” – powiedział Finn.

„Trzy zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa zostały złożone w Polsce – dotyczą one ofert na aukcjach internetowych, gdzie występują ogromne ilości podrobionego oprogramowania, głównie systemu Windows XP. W tylko jednej ze spraw wcześniej wszczętych prokuratura wydała ok. 1980 postanowień o przeszukaniu i zabezpieczeniu dowodów. Daje to wyobrażenie o skali naruszeń w naszym kraju” – powiedział Krzysztof Janiszewski odpowiedzialny za ochronę własności intelektualnej w polskim oddziale Microsoft.

Zgodnie z przygotowanym na zlecenie Microsoft i opublikowanym w październiku 2006 roku przez IDC raportem nielegalne oprogramowanie może zawierać aplikacje typu spyware, malware lub niebezpieczny kod. Może też działać niepoprawnie i narażać użytkowników zarówno indywidualnych, jak i biznesowych na utratę danych, ich zniszczenie oraz liczne nadużycia.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Microsoft sp. z o.o.
http://www.microsoft.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »