Technologie » Komputery

Microsoft inspiruje studentów

Microsoft inspiruje studentów
Zobacz więcej zdjęć »
Już po raz trzeci Microsoft Dynamics merytorycznie wspiera studentów SGH przy organizacji konferencji Inspiring Solutions poświęconej rozwiązaniom IT w biznesie

Inspiring Solutions 3.0 ma na celu przekazanie studentom szkół ekonomicznych wiedzy na temat najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych przeznaczonych dla biznesu, które pozwalają na efektywne rozwiązywanie aktualnych problemów polskich przedsiębiorstw.

Studenci będą mieli okazję poznać najnowsze trendy w branży IT, spotkać się ekspertami, którzy na co dzień projektują  rozwiązania biznesowe lub z nich korzystają, posłuchać o ich doświadczeniach oraz omówić nurtujące tematy. Organizatorzy zaplanowali konferencję w taki sposób, aby umożliwić jej uczestnikom aktywny udział i  zdobycie praktycznej wiedzy.

Konferencja odbędzie się w dniach 24-26 marca w budynku Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W trakcie trzech dni imprezy odbędą się warsztaty z udziałem przedstawicieli Microsoft, prezentacje case study, a także panele dyskusyjne na temat takich zagadnień jak: e-commerce, innowacje i business intelligence. Taka forma organizacji wydarzenia ma zapewnić interakcję pomiędzy prelegentami a uczestnikami spotkania.

Eksperci z działu aplikacji biznesowych Microsoft Dynamics poprowadzą takie zajęcia jak: warsztat BI „Analiza kondycji finansowej przedsiębiorstwa. Konsolidacja danych finansowych”, a także w ramach prezentacji interaktywnej zaprezentują case study „Innowacje – Gra strategiczna o prymat na rynku przy wykorzystaniu platformy ERP – Dynamics AX2009”. Ponadto specjaliści rozwiązań biznesowych Microsoft Dynamics przedstawią case study „Zaawansowana analiza business inteligence przy wykorzystaniu Microsoft Dynamics AX2009” ze ścieżki tematycznej Business Intelligence, a także poprowadzą dwa warsztaty z zakresu e-commerce: „xRM – Innowacyjne podejście do obsługi wielu procesów na jednej platformie” oraz „Social Networking – nowatorskie podejście do zarządzanie doświadczeniami klientów w sieci”.

Celem konferencji jest zapewnienie uczestnikom dostępu do profesjonalnej wiedzy, przekazywanej przez najlepszych ekspertów w branży. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną narzędzia IT wykorzystywane w biznesie, ich funkcjonalność i możliwości. Uczestnicy będą mogli zapoznać z ich zastosowaniem, poznając konkretne przykłady przedsiębiorstw, które zdecydowały się na ich implementację.

Konferencja daje uczestnikom unikalną możliwość kontaktu z najlepszymi specjalistami nowoczesnych rozwiązań biznesowych, a także zapoznania się z najnowszymi technologiami, które mają bezpośredni wpływ na  Polski i światowy rynek. Jest to największa tego typu impreza w Europie Środkowej  i Wschodniej.

Udział Microsoft Dynamics w konferencji wpisuje się w wieloletnią politykę firmy wspierania studentów uczelni wyższych w zdobywaniu najbardziej aktualnej wiedzy i praktycznych umiejętności, dzięki którym mogą się oni pozytywnie wyróżnić na rynku pracy. Firma Microsoft prowadzi także program Microsoft Dynamics Academic Alliance, w ramach którego uczelnie mogą otrzymać zintegrowane oprogramowanie biznesowe, wsparcie specjalistów i dostęp do szkoleń internetowych z zakresu obsługi systemu.

Aby wziąć udział w konferencji należy zarejestrować się na stronie http://en.inspiringsolutions.eu/participant/conference/4.

Informacje o firmie:

Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm     i instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe Microsoft Office System, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System oraz technologia Microsoft.NET.

Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia ponad 95 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 300 osób w Polsce. Ponadto, w Łodzi i Poznaniu działają Centra Innowacji Microsoft. Microsoft współpracuje z ośmioma tysiącami partnerów i dwudziestoma tysiącami inżynierów w całej Polsce.

Firma Microsoft została zbudowana w oparciu o przekonanie, że nowe technologie, jeśli uczynić je dostępnymi i przyjaznymi, są doskonałym narzędziem do rozwoju i realizacji marzeń, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości, jakie drzemią w nas samych i otaczającym świecie. Dlatego też, polski oddział Microsoft bierze aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. Naturalną konsekwencją tego zobowiązania i prowadzonej działalności biznesowej jest realizowanie zadań społecznych w obszarze edukacji informatycznej i walki ze zjawiskiem „wykluczenia informacyjnego”. W listopadzie 2008 roku Microsoft za projekt „Partnerstwo dla Przyszłości” otrzymał główną nagrodę – statuetkę Złotego Spinacza, przyznawanego w najważniejszym konkursie w polskiej branży PR „Złote Spinacze”, a w niespełna rok wcześniej, zaszczytny tytuł „Inicjatywy Edukacyjnej Roku 2007” przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nauczycielski. Celem tego realizowanego od 2004 r. projektu jest wspieranie polskiej edukacji w innowacyjnych działaniach, które przeciwdziałają zjawisku „wykluczenia cyfrowego” młodego pokolenia.

Z kolei w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi, firma wspiera społeczności marginalizowane w dostępie do nowych technologii – wiedzy, informacji i umiejętności informatycznych. W uruchomionym we wrześniu 2006 roku programie „Microsoft dla non-profit”, firma przekazuje bezpłatnie swoje oprogramowanie na rzecz organizacji społecznych. W 2007 roku Microsoft otrzymał tytuł Dobroczyńcy Roku 2006 w kategorii „Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy”, przyznany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.Microsoft konsekwentnie potwierdza także swoją wysoką pozycję wśród pracodawców, zajmując od kilku lat czołowe miejsca w badaniu prowadzonym przez Hewitt Associates i zdobywając tytuł „Najlepszego Pracodawcy w Polsce”.

Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland lub kontaktu z Centrum Obsługi Klienta Microsoft pod numerem 0 801 308 801.

Microsoft, Windows, Windows Mobile, Visual Studio, Windows Server System, Windows Server, SQL Server, Visual Studio, BizTalk Server, Microsoft Dynamics są zarejestrowanymi znakami towarowymi, bądź znakami towarowymi Microsoft Corp.        w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach. Nazwy wymienionych firm i produktów mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi ich właścicieli.

Dodatkowych informacji udzielą:

Agnieszka DziedzicMicrosoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 0 22 594 10 00
fax. 0 22 594 10 02
e-mail: adziedzi@microsoft.com

Joanna Frąckowiak
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 0 22 594 10 00
fax. 0 22 594 10 02
e-mail: joannafr@microsoft.com

Piotr Kaniowski
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 0 22 594 10 00
fax. 0 22 594 10 02
e-mail: v-piotrk@microsoft.com

Agnieszka Zarzycka
Audience Marketing Manager
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 0 22 594 13 98
fax. 0 22 594 10 02
e-mail: azarzyc@microsoft.com

Anna Wardziak
Senior Account Manager
Biuro Prasowe Microsoft Dynamics
Sigma International Poland
tel. 0 22 628 37 09 - 147
kom. 0 608 314 617
e-mail: anna.wardziak@sigma.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

EW

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »