Technologie » Telekomunikacja
Microsoft wyróżniony przez stowarzyszenie Wiosna
Zobacz więcej zdjęć » |
Pierwsze w Polsce tak duże wdrożenie Office 365 w organizacji pozarządowej – 9000 kont, największy jednorazowy grant o wartości ponad 1 miliona dolarów w formie oprogramowania oraz wolontariat kompetencyjny inżynierów Microsoft – to wszystko znacznie przyczyniło się do zwiększenia efektywności stowarzyszenia oraz wzrostu liczby osób potrzebujących objętych realną pomocą. W tej edycji Szlachetna Paczka dotarła do 19 580 rodzin, średnia wartość pojedynczej paczki wzrosła do 2 106 zł, a łączna wartość pomocy to rekordowe 41 236 824 zł. Wobec tak owocnej współpracy Stowarzyszenie wyraziło również wolę powołania Microsoft na Partnera Strategicznego.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
„Statuetka, którą odebrałem z rąk przedstawicieli Stowarzyszenia WIOSNA, cieszy podwójnie: to wyraz uznania dla starań polskiego oddziału Microsoft, który w ramach swojej misji pragnie pomagać ludziom i firmom na całym świecie realizować w pełni swój potencjał. To również potwierdzenie, że nasze zaangażowanie przyniosło organizacji realną pomoc i widoczne efekty. Możliwość wsparcia Stowarzyszenia, które z każdym rokiem dociera z pomocą do coraz szerszego grona potrzebujących, daje nam ogromną satysfakcję” – powiedział Ronald Binkofski, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.
W drugiej połowie 2014 r. Stowarzyszenie WIOSNA, znane z prowadzenia projektu Szlachetna Paczka czy Akademia Przyszłości, otrzymało od firmy Microsoft grant o wartości ponad 1 miliona dolarów w formie oprogramowania – to największy grant przyznany do tej pory jednorazowo polskiej organizacji pozarządowej. Poza rekordowo wysokim wsparciem Microsoft udostępnił stowarzyszeniu także bezpłatną subskrypcję Office 365 dla 9000 użytkowników, której wdrożenie przeprowadzili w ramach wolontariatu kompetencyjnego – inżynierowie Microsoft.
Używając rozwiązań chmurowych i subskrypcyjnych WIOSNA mogła poradzić sobie między innymi z wyzwaniem łączenia ponad 600 000 osób w projektach społecznych w krótkim czasie (ponad 10 000 jednoczesnych wejść) oraz szybkiego wdrażania pracowników i współpracowników przy rotacji przekraczającej 20%. XIV edycja projektu Szlachetna Paczka połączyła 805 000 osób: darczyńców oraz wolontariuszy. Gdyby dodać do nich wszystkich ludzi, którzy pomogli zorganizować tę edycję – osoby, które pracowały w magazynach i pomagały w transporcie paczek, pracowników firm-partnerów byłoby to niemal milion osób. To 2,5% Polaków! Bez profesjonalnych narzędzi takich jak SharePoint, Dynamics CRM czy Office 365 współpraca tak wielkich i dynamicznie zmieniających się zespołów byłaby ogromnie trudna i niedostosowana do rosnącego zapotrzebowania ludzi na pomoc innych.
„Misją Wiosny jest pomaganie ludziom, aby skutecznie pomagali sobie nawzajem. Tworzymy i doskonalimy systemy pomnażania dobra – oparte o ideę miłości wzajemnej, wolności i wiary w potencjał drugiego człowieka. Rozwiązania Microsoft umożliwiają nam jeszcze efektywniejsze działanie i zwiększają szanse dotarcia do jeszcze większej liczby osób pragnących się dzielić tym, co mają i samymi sobą z innymi. Widząc, jak bardzo technologia i zaangażowanie pracowników polskiego oddziału Microsoft pomaga w realizacji naszych działań oraz posiadając wspólne cele umacniania ludzi w realizowaniu ich potencjału, chcielibyśmy podjąć współpracę strategiczną pomiędzy naszymi organizacjami” – powiedział ks. Jacek Stryczek, prezes Stowarzyszenia WIOSNA.
Wsparcie firmy Microsoft dla organizacji non-profit to m.in. specjalna edycja Office 365 zapewniająca dostęp do zawsze aktualnej usługi w chmurze. Polskie NGO-sy mogą również korzystać z programu grantów – dzięki inicjatywie Technologie.org.pl Fundacji TechSoup mają szansę na korzystanie z najnowszych narzędzi, ponosząc jedynie opłatę administracyjną.
W ramach dotychczas prowadzonych programów wsparcia dla polskich organizacji non-profit Microsoft dostarczył oprogramowanie o wartości 48 mln dolarów dla ponad 5600 organizacji.
Dodatkowe informacje o wsparciu sektora pozarządowego przez Microsoft można uzyskać na stronie http://www.microsoft.com/about/corporatecitizenship/en-us/nonprofits/.
Nadesłał:
jan_hk
|
Komentarze (0)