Gospodarka » Przemysł

Międzynarodowa matura w Krakowie z Fundacją ArcelorMittal

Międzynarodowa matura w Krakowie z Fundacją ArcelorMittal
Zobacz więcej zdjęć »
Zajęcia z ekspertami z IBO (International Baccalaureate Organization) World Schools, kursy online oraz wizyty w placówkach edukacyjnych - taki program przygotowujący 32 nauczycieli z krakowskich szkół do organizacji międzynarodowej matury zainaugurował w sobotę International Baccalaureate (IB)

 wraz z Fundacją ArcelorMittal.

W ciągu 9 miesięcy kursu nauczyciele z III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego, XVI Liceum Ogólnokształcącego im Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Zespołu Szkół Zawodowych Huty im. Tadeusza Sendzimira, V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie zdobędą wiedzę i umiejętności pozwalające im wdrażać w szkołach najlepsze doświadczenia zaczerpnięte z programu międzynarodowej matury. Dziś uprawnienia do organizacji tego egzaminu posiada 31 ośrodków edukacyjnych w Polsce, a w 125 krajach na świecie jest ponad 2050 takich placówek. Pięć krakowskich szkół, które nie znajdują się jeszcze w tym gronie, zostało wybranych przez IB w oparciu o jasne kryteria, badające ich innowacyjność, wyposażenie techniczne, poziom nauczania i współpracy z lokalnymi władzami, kompetencje nauczycieli, a w przyszłości także – możliwości ubiegania się przez nie o prawo przeprowadzania międzynarodowej matury.

Program nazwany „Nauczanie i uczenie się w perspektywie międzynarodowej” został zaplanowany na okres od marca do listopada 2011 r. Do programu zostało wybranych 32 pedagogów, reprezentujących różne specjalizacje. Będą oni szkoleni przez ekspertów z British International School of Cracow oraz Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. I. J. Paderewskiego  z Lublina, które należą do sieci IB World Schools – placówek posiadających uprawnienia do przeprowadzania międzynarodowej matury. Doświadczenia z programu pozwolą nauczycielom poznać odmienne podejście do nauczania, a w efekcie wzbogacić ich własne programy kształcenia, oparte nie tylko na wiedzy, ale również budujące u uczniów praktyczne umiejętności.

- Edukacja jest dla nas wartością kluczową. Jako firma międzynarodowa chcemy, aby nauczyciele mieli dostęp do międzynarodowych standardów, bo to dzięki nim młodzież będzie mogła korzystać z międzynarodowych doświadczeń w zakresie uczenia się. Cieszymy się tym bardziej, że programy takie jak ten mogą się przyczynić do niwelowania luki pokoleniowej, a ich absolwenci – budować przyszłość firm takich jak nasza – powiedział podczas uroczystego otwarcia Sanjay Samaddar, prezes Zarządu i dyrektor generalny ArcelorMittal Poland.

- Inwestycje w edukację to inwestycje długoterminowe – mówił kurator woj. małopolskiego, Andrzej Palczewski.  – Polskie szkolnictwo podlega ciągłym reformom, ale mam nadzieję, że ten program, przede wszystkim ze względu na swoje holistyczne podejście, znacząco wpłynie na sposób postrzegania polskich szkół. Dziękuję biznesowi, że zechciał się zaangażować w to przedsięwzięcie.

Elementem programu będą również warsztaty dla osób kształtujących ofertę edukacyjną w Krakowie: dyrektorów szkół i przedstawicieli kuratorium, które pozwolą im lepiej zrozumieć wymogi stawiane przed ośrodkami organizującymi maturę międzynarodową oraz wzmogą starania o wprowadzenie tych standardów do większej liczby szkół w Polsce.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »