Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Movember Polska 2021 - krakowska odsłona w Galerii Bronowice

Movember Polska 2021 - krakowska odsłona w Galerii Bronowice
Zobacz więcej zdjęć »
Ruszyła coroczna kampania prozdrowotna Movember Polska. W ramach akcji już w sobotę 6 listopada w Galerii Bronowice zorganizowane zostaną bezpłatne badania profilaktyczne dla mężczyzn.

Sobotnie badania w Galerii Bronowice odbywać się będą w godzinach od 10:00 do 20:00; mobilny gabinet stanie na parterze, w centralnym punkcie Galerii. Na wydarzenie nie są prowadzone zapisy, decyduje kolejność przybycia. Zarówno badania USG, jak i przesiewowe testy poziomu PSA, nie wymagają żadnego przygotowania poza zachowaniem higieny osobistej. Kraków to jedno z ośmiu miast, w których w tym roku odbywają się badania w ramach akcji Movember.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

- W Galerii Bronowice działamy od 2016 roku. Chociaż pandemia uniemożliwiła nam przeprowadzenie badań w ubiegłym roku liczymy na to, że w teraz uda się nam przyjąć wszystkich zainteresowanych. To jedyna lokalizacja w Krakowie, w której pojawimy się z badaniami mówi Jakub Kajdaniuk, koordynator akcji z Fundacji Kapitan Światełko.

Kampania Movember Polska uczy mężczyzn, jak dbać o swoje zdrowie, od 2014 roku. Organizatorem działań jest Fundacja Kapitan Światełko. Dotychczas kampania dotyczyła wyłącznie zdrowia fizycznego i profilaktyki antynowotworowej. W tym roku organizatorzy wraz z ambasadorami akcji zdecydowali się również poruszyć kwestię zdrowia psychicznego, kolejnego tematu tabu wśród mężczyzn.

- To, co dzieje się w męskiej głowie, jest równie ważne jak to, co dzieje się w majtkachprzekonują Organizatorzy. W okresie pandemii COVID-19 z powodu społecznej izolacji, ale także pogorszenia się warunków ekonomicznych wielu osób, liczba samobójstw wśród mężczyzn zwiększyła się aż o 20 proc. Kwestie zdrowia psychicznego są obecnie równie dużym wyzwaniem, jak diagnostyka i leczenie nowotworów prostaty.

Wszyscy za jednego

Ambasadorami kampanii ponownie zostali youtuberzy – Cyber Marian i Michał Bańka (z kanału Baniak Baniaka), prezenter Mateusz Jędraś oraz Juan Zumeta i Jakub Nowicki. W tym roku dołączyli do nich także wokaliści: Krzysiek Sokołowski (z zespołu Nocny Kochanek), Adam Asanov (z zespołu Piersi), Paweł Dudek (Czadoman) oraz Błażej Sobera (z zespołu Joe Palooka) – przedstawiciele różnych środowisk, którzy jako „Mosznowładcy” nagrali nowy „hymn” kampanii –„Wszyscy za jednego”.

Rockowa piosenka namawia do korzystania ze wsparcia specjalistów, którzy pomagają zadbać o zdrowie w każdym aspekcie, bez względu na to, czy chodzi o kwestie fizyczne czy psychiczne. Utwór zatytułowany „Wszyscy za jednego” przypomina także, jak ważne jest wzajemne wspieranie się i jak pomocna może być zwykła rozmowa oraz otwarcie się na drugiego człowieka.

Kampanię i organizację badań po raz siódmy wspiera Nationale-Nederlanden – firma uhonorowana tytułem Dobroczyńcy Roku 2020 w kategorii „Zdrowie” za angażowanie się w działania Movember Polska.

Badania ponownie organizowane są dzięki wsparciu Bayer, Profimedical oraz Hydrex z marką Domowe Laboratorium. Do grona partnerów akcji dołączyły także Herbapol Poznań, BNP Paribas oraz marka STMT. Ambasadorów po raz trzeci już wsparła Kubota.

Harmonogram wydarzeń:

23 X 2021 – badania w Galerii Katowickiej, Katowice

06 XI 2021 – badania w Galerii Bronowice, Kraków

13 XI 2021 – badania w Hali Koszyki, Warszawa

20 XI 2021 – badania w Galerii Metropolia, Gdańsk

27 XI 2021 – badania w SkyTower, Wrocław

Wydarzenia wspierające:

06 XI 2021 – badania w Galerii Galaxy, Szczecin

19 XI 2021 – badania w CH Forum, Koszalin

27 XI 2021 – badania w NoVa Park, Gorzów Wielkopolski

Bieg z Wąsem:

7 XI 2021 – Kryspinów – Zalew na Piaskach

7 XI 2021 – Szczecin – Las Arkoński Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Open Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »