Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna
Multilac® synbiotyk – skuteczna ochrona przy antybiotykoterapii
Zobacz więcej zdjęć » |
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Gdy konieczna jest antybiotykoterapia
Nie ulega wątpliwości, że wynalezienie antybiotyków to jedno z większych osiągnięć nauki w XX wieku. Ich stosowanie uratowało wiele istnień ludzkich, dzięki nim zaczęto skutecznie leczyć wiele – zazwyczaj śmiertelnych – chorób, takich jak na przykład zapalenie płuc, czy posocznica.
Niestety antybiotyki niszczą nie tylko bakterie chorobotwórcze, ale również te, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu, na przykład naturalną florę bakteryjną przewodu pokarmowego.
Skutkiem zaburzeń mikroflory jelitowej mogą być:
- biegunka – jako wynik dominacji szkodliwych drobnoustrojów
- zaburzenia jelitowe – (bóle jelit, wzdęcia, czy zaparcia)
Dlatego lekarz zwykle zaleca odpowiednie preparaty, które pozwalają odbudować naturalną florę bakteryjną.
Pomoc dla jelit
Czy jest sposób, aby korzystać z dobrodziejstw antybiotykoterapii bez narażania się na działania uboczne? Lekarze od lat zalecają stosowanie równolegle z antybiotykami preparatów, które zawierają żywe kultury bakterii oraz substancje wspomagające rozwój naturalnej flory bakteryjnej. Rynek farmaceutyczny oferuje szeroką gamę różnych produktów, które różnią się nie tylko ceną, ale także składem i skutecznością. Jakimi kryteriami należy się kierować wybierając najlepszy dla siebie preparat?
Dlaczego synbiotyki?
Synbiotyki zawierają nie tylko żywe kultury bakterii niezbędne do przywrócenia właściwej flory jelitowej organizmu, ale także składnik odżywczy (czyli wspomagający rozwój przyjaznych bakterii). Jest on tak dobrany, aby stymulować namnażanie się dostarczanych bakterii.
Rodzina Multilac® – bierzesz antybiotyk, weź synbiotyk!
Mikroflora jelit ma decydujący wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu, w każdym wieku. Dlatego też stworzono preparaty Multilac® i Multilac® Baby, synbiotyki przywracające równowagę mikroflory jelitowej w czasie antybiotykoterapii.
Multilac® jest nowoczesnym preparatem, który zawiera aż dziewięć szczepów bakterii (4,5 miliarda bakterii/kaps.), a także składnik odżywczy, oligofruktozę, umożliwiającą ich szybsze namnażanie się w przewodzie pokarmowym. W Multilacu® zastosowano innowacyjną technologię MURE® (Multi Resistant Encapsulation), która zwiększa odporność na sok żołądkowy, sole żółci oraz enzymy trawienne i pozwala dotrzeć bakteriom
do jelit, miejsca ich działania, bez strat*.
Multilac® Baby to nowy na rynku synbiotyk w saszetkach stosowany od 4. miesiąca życia. Zawiera aż dziewięć szczepów bakterii (w tym Lactobacillus rhamnosus GG) oraz substancję odżywczą – fruktooligosacharydy FOS. Multilac® Baby oparty jest na technologii podwójnej ochrony bakterii Micro MURE®, dzięki której są one odporne na sok żołądkowy i docierają aktywne do jelit.
Dodatkowo Multilac® i Multilac® Baby zapewniają komfort stosowania – tylko jedna kapsułka / saszetka dziennie w okresie antybiotykoterapii i po jej zakończeniu – oraz komfort przechowywania – preparaty nie wymagają przechowywania w lodówce.
Multilac® i Multilac® Baby nie zawierają mleka, ani kazeiny, dlatego mogą być bezpiecznie stosowane przez osoby z alergiami pokarmowymi.
Multilac® – 10 kapsułek, w cenie około 12 złotych. Dostępny w aptekach.
Multilac® Baby – 10 saszetek, w cenie około 15 złotych. Dostępny w aptekach.
* Badanie porównawcze “in vitro” stabilności i dezintegracji kapsułek wykonanych w technologii MURE® z innymi kapsułkami zawierającymi probiotyki, w warunkach stymulujących środowisko żołądka. Dr hab. med. Jacek Piątek, Katedra Fizjologii Człowieka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Nadesłał:
katarzyna.mitrowska
|
Komentarze (0)