Kultura, sztuka » Muzyka
Muzyka klasyczna wypełni warszawską Pragę. Prawdziwa uczta dla Koneserów w każdy czwartek
Zobacz więcej zdjęć » |
„Koncerty Czwartkowe" to cykl trzynastu koncertów, które będą odbywały się w Centrum Praskim Koneser od 27 maja do 26 sierpnia 2021 r. (oprócz 3 czerwca, kiedy przypada Boże Ciało). W czwartki, o godz. 19.00, na scenie Konesera prezentowane będą utwory największych kompozytorów.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
- Muzyka klasyczna jest naszym wspólnym dziedzictwem, o którym często zapominamy. Tymczasem już niebawem, jesienią, w Warszawie odbędzie się XVIII Konkurs Chopinowski. „Koncerty Czwartkowe" to doskonała okazja, by przypomnieć sobie utwory naszego wielkiego kompozytora i poznać innych, nie mniej znakomitych twórców. Zwłaszcza że zaplanowany przez nas cykl odbędzie się w Centrum Praskim Koneser, słynącym z licznych galerii i wystaw, które można zwiedzić przy okazji cotygodniowej, muzycznej uczty - mówi Katarzyna Czajka, prezes Fundacji Godnie Żyć, która jest organizatorem „Koncertów Czwartkowych", wskazując również przy tym, że nie da się godnie żyć bez kultury i sztuki.
Wspaniałe kompozycje największych twórców
Program „Koncertów Czwartkowych" podzielony został na siedem części: Duety instrumentalne, Mistrzowskie recitale fortepianowe, Młode talenty, Przed XVIII Międzynarodowym Konkursem im. Fryderyka Chopina 2021 - prezentacja Polaków, Wielkość muzyki Bacha, Z nieznanych kart polskiej muzyki fortepianowej i Od Chopina do Piazzolli.
- Zaplanowane koncerty będą bardzo różnorodne. Oprócz Chopina, Mozarta czy Bacha, rozbrzmiewać będą kompozycje Moniuszki, Lutosławskiego czy Kurpińskiego. A to wszystko w artystycznym otoczeniu Centrum Praskiego Koneser, zawsze otwartego na sztukę - podkreśla redaktor Jan Popis, znany muzykolog i popularyzator muzyki klasycznej, który będzie prowadził wydarzenia z cyklu „Koncertów Czwartkowych".
Szczegółowy harmonogram koncertów:
27.05, Duety instrumentalne: Wojciech Proniewicz (skrzypce) i Radosław Sobczak (fortepian);
10.06, Mistrzowski recital fortepianowy: Rafał Łuszczewski;
17.06, Młode talenty: Veloce String Quartet - Paulina Tomczuk (I skrzypce), Julia Charamuszko (II skrzypce), Oliwia Stawicka (altówka), Konstancja Śmietańska (wiolonczela);
24.06, Mistrzowski recital fortepianowy: Edward Wolanin;
1.07, Duety instrumentalne: Piotr Thieu-Quang (klarnet) i Paweł Popko (fortepian);
8.07, Przed XVIII Międzynarodowym Konkursem im. Fryderyka Chopina 2021 - prezentacja Polaków: Kamil Pacholec;
15.07, Mistrzowski recital fortepianowy: Kirył Keduk;
22.07, Wielkość muzyki Bacha: Jarosław Nadrzycki (skrzypce) i Karol Marianowski (wiolonczela);
29.07, Przed XVIII Międzynarodowym Konkursem im. Fryderyka Chopina 2021 - prezentacja Polaków: Piotr Pawlak;
5.08, Mistrzowski recital fortepianowy: Radosław Sobczak;
12.08, Od Chopina do Piazzolii: Harmonium Duo - Hubert Giziewski & Iwo Jedynecki (duet akordeonów);
19.08, Z nieznanych kart polskiej muzyki fortepianowej: Adam Goździewski (fortepian);
26.08, Duety instrumentalne: Karol Marianowski (wiolonczela) i Edward Wolanin.
Organizatorem „Koncertów Czwartkowych" jest Fundacja Godnie Żyć i Galeria Dom ze Sztuką, a partnerem Centrum Praskie Koneser. Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Więcej informacji można znaleźć na: koneser.eu
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele galerii sztuki, w tym prowadzone przez Fundację Godnie Żyć - Czajka Art Gallery i Dom ze Sztuką, gdzie odbywają się między innymi aukcje charytatywne na rzecz Domu Antoniego. Centrum Praskiego Koneser słynie również z restauracji i barów z kuchnią z całego świata: Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie's, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, niedostępne w galeriach handlowych, tworzone przez rodzimych producentów, jak Mydlarnia Cztery Szpaki, Świece Zapachowe Domkove.pl, Minimal Line czy Mamaiti.
Nadesłał:
p.artymowski@cecpolska.pl
|
Komentarze (1)
Wspaniale, chyba się wybierzemy, dobrze, że wreszcie dużo się dzieje na Pradze!