Dom » Budownictwo

Na wysokich obrotach - wkrętarka akumulatorowa Perles HB 6142-14LT

Na wysokich obrotach - wkrętarka akumulatorowa Perles HB 6142-14LT
Zobacz więcej zdjęć »
Skrzynka narzędziowa każdej ekipy remontowo – budowlanej powinna być wyposażona w akumulatorową wiertarko – wkrętarkę. Urządzenie o kompaktowej budowie, lekkie i przede wszystkim o szerokim zakresie zastosowania jest nieocenione podczas wszelkich robót.

Firma Perles opracowała nową wiertarko - wkrętarkę, wyposażoną w wydajne źródło zasilania litowo - jonowego, która zaskakuje parametrami technicznymi.


Nowa wiertarko - wkrętarka Perles HB 6142-14LT zasilana jest 14,4-woltowym akumulatorem Li-Ion o pojemności 1,4 Ah. Jest to idealne rozwiązanie techniczne umożliwiające wkręcanie i wiercenie w drewnie i metalu, przy zachowaniu niewielkich rozmiarów, małej wagi oraz kompaktowej budowy urządzenia. Właściwości te szczególnie zostaną docenione podczas długotrwałych prac wymagających unoszenia rąk- wiertarka waży jedynie 1,2 kg. Maszyna idealnie sprawdzi się również w trakcie wiercenia lub wkręcania w ciasnych zakamarkach. Parametry techniczne wkrętarki akumulatorowej Perles HB 6142-14LT pozwalają wywiercić w stali otwór o maksymalnej średnicy 10 mm, a w drewnie - 25 mm. W drewnie zamocujemy natomiast wkręt o maksymalnej średnicy 6 mm. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej i sprawnej jednostce napędowej, która współpracuje z dwubiegową przekładnią. Na wolniejszym biegu wkrętarka osiąga maksymalny moment obrotowy 40 Nm i prędkość obrotową 430 min-1. Jest to przełożenie do obciążającego wkręcania i wiercenia, gdzie ważniejsza od prędkości jest moc. Drugi bieg to z kolei duża wydajność wiercenia dzięki maksymalnej prędkości obrotowej 1600 obr./min. Należy go używać dla wiercenia niewielkich otworów, czyli w sytuacjach, gdy istotna jest wysoka prędkość, a nie moc. Prędkość obrotowa regulowana jest płynnie za pomocą włącznika spustowego. Dodatkowo użytkownik może zmieniać maksymalną wartość momentu obrotowego za pomocą pierścienia z 18 ustawieniami i blokadą sprzęgła dla wiercenia. Uchwyt wiertarski ma maksymalne rozwarcie szczęk 10 mm i jest bezkluczykowy. Urządzenie zostało wyposażone w automatyczną blokadę wrzeciona, a jego obsługa jest znacznie wygodniejsza niż przy tradycyjnych konstrukcjach. Część chwytna rękojeści głównej jest pokryta antypoślizgową gumą, a wszystkie pokrętła i przełączniki działają płynnie i bez najmniejszych oporów. Dodatkowo wkrętarka Perles HB 6142-14LT została wyposażona w pasek ułatwiający trzymanie narzędzia podczas pracy oraz umożliwiający powieszenie wiertarki na drabinie podczas wielogodzinnych prac remontowo - budowlanych.

Wyłączny dystrybutor narzędzi marki Perles w Polsce, firma Lange Łukaszuk, przygotowała specjalną ofertę zakupową.

Do wiertarko-wkrętarki akumulatorowej Perles HB 6142-14LT, oferowanej w obniżonej cenie, dołączany jest komplet bitów Felo Swift. Jest to zestaw bitów stalowych z uchwytem magnetycznym w praktycznym, trwałym opakowaniu. Bity są w 6 rozmiarach i różnej długości: PH1/25mm, PH2/25mm, PZ1/25mm, PZ2/25mm, 5,5x1,0/25mm, 6,5x1,2/25mm oraz o długości 58mm.
Lekka i poręczna wiertarko - wkrętarka jest potrzebna podczas wszelkich prac remontowych, a także drobnych domowych napraw. Warto wybierać sprzęt, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom i sprawdzi się podczas wiercenia w drewnie czy metalu, a także poradzi sobie z wkręcaniem w różnych materiałach. Odpowiedzią na zapotrzebowanie profesjonalistów oraz domowych majsterkowiczów jest akumulatorowa wiertarko - wkrętarka Perles HB 6142-14LT, która jest połączeniem dobrych parametrów technicznych z szerokim zakresem zastosowania.

Dane techniczne wkrętarki akumulatorowej Perles HB 6142-14LT
Bateria V / Ah 18 V, 1.4 Ah
Obroty na 1 biegu bez obciążenia 1/min 0-430
Obroty na 2 biegu bez obciążenia 1/min 0-1600
Max moment obrotowy Nm 40
Ustawienia sprzęgła - ilość stopni Nr. 19
Uchwyt wiertarski mm 0,8-10
Max fi wiercenia w stali mm 10
Max fi wiercenia w drewnie mm 25
Max fi obsługiwanych krętów do drewna mm 6
Max fi obsługiwanych śrub metrycznych mm 8
Czas ładowania Godz 2
Waga kg 1,25

Wkrętarka akumulatorowa Perles HB 6142-14LT, cena 789,00 zł netto
Zestaw: wkrętarka akumulatorowa Perles HB 6142-14LT i komplet bitów Felo Swift, cena promocyjna 649,00 zł netto (do 31.12.2011).

Producent: Perles
Dystrybutor: Lange Łukaszuk
www.langelukaszuk.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »