Kultura » Muzyka

Nauka gry na keyboardzie - od czego zacząć?

Zdobycie umiejętność gry na dowolnego rodzaju instrumencie muzycznym, w tym i keyboardzie, wymaga przede wszystkim cierpliwości, konsekwencji i oczywiście minimum talentu.


Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W przypadku gry typowo amatorskiej ten element nie jest w ogóle wymagany, ponieważ prostych chwytów i odtwarzania nieskomplikowanych melodii może nauczyć się praktycznie każdy, kto wykaże się choć minimalnym samozaparciem i będzie regularnie ćwiczył. Talent przyda się wówczas, gdy z grą na danym instrumencie muzycznym wiążemy naszą przyszłość – gdy chcemy zostać muzykiem lub kompozytorem. W innej sytuacji wystarczy po prostu trening.


Od czego zacząć? Najlepiej, jeszcze zanim zdecydujemy się na kupno keyboardu, zapisać się na jakiś kurs dla początkujących. Tam będziemy mieli okazję zapoznać się z podstawowymi rodzajami instrumentów - dowiemy się na przykład czym różni się keyboard z klawiaturą dynamiczną od keyboardu z klawiaturą niedynamiczną itp. Poznamy również podstawowe chwyty, nauczymy się czytać nuty na keyboard i dzięki nim odtwarzać proste melodie. Szczególne znaczenie ma zwłaszcza nauka odczytywania zapisu nutowego – dzięki temu będziemy mogli w przyszłości zagrać praktycznie wszystkie melodie, zarówno te klasyczne, jak i najnowsze hity z czołówek list przebojów (nuty do popularnych utworów pojawiają się w Internecie z prędkością światła). Nuty na keyboard można znaleźć nie tylko w Internecie. Zeszyty z nutami na keyboard kupimy również w dobrze zaopatrzonych księgarniach muzycznych lub pożyczymy z bibliotek, które specjalizują się w udostępnianiu tego typu publikacji.


Drugim krokiem w doskonaleniu umiejętności gry na keyboardzie, będzie zakup własnego instrumentu – w ten sposób możemy ćwiczyć nie tylko na zajęciach, ale także w wolnej chwili, w domu. Wybór określonego modelu keyboardu zależy przede wszystkim od kwoty, jaką zamierzamy przeznaczyć na ten cel. W pełni funkcjonalny keyboard kupimy już za kilkaset złotych – będzie taniej, jeśli zdecydujemy się na model używany.


Trzeci krok to trening. Jak wiadomo, ćwiczenie czyni mistrza. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Gdy umiemy czytać nuty na keyboard, wystarczy stale sięgać po nowe ich zestawy i w ten sposób trenować swoje umiejętności. Sięganie po nowe melodie pozwala utrzymać stały zapał do ćwiczeń, zapobiega monotonii i szybkiemu zniechęceniu. Nowe bodźce w postaci świeżych zestawów nut na keyboard nie pozwolą nam się znudzić. Dzięki nim możemy stale się rozwijać. Kolejnym krokiem mogą być już tylko publiczne występy, na przykład w postaci publikacji swoich nagrań w Internecie lub żywej gry dla przyjaciół.


 

 


 





Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (3)

  • avatar
    ~Adaś 2016-05-05 10:17:20

    Dobrą sprawą są keyboardy edukacyjne. Ja kupiłem takie casio z funkcją nauczyciela, gdzie wszystko mam na wyświetlaczu pokazane, gdzie, którym palcem mam zagrać, jaki klawisz. Myślę, że na początek jest to świetna sprawa.

  • avatar
    kowalska 2014-12-30 09:49:50

    Również chciałabym nauczyć sie gry na keyboardzie :) Póki co, korzystam z różnych internetowych poradników ! Zajrzę i na te proponowane przez was :)

  • avatar
    ~Grzegorz Gibki 2014-07-05 09:07:18

    Jasno wytyczona droga dotarcia do upragnionego celu - super! Brakuje mi kilku słów, na temat ważnej roli nauczyciela w procesie nauczania.
    W przerwach między ćwiczeniami zapraszam na http://keyboard-nauka.blogspot.com/


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »