Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Nawet bardzo krzywe zęby posłusznie się ustawią

Leczenie ortodontyczne można podjąć w każdym wieku. Prawdą jest, że najszybsze efekty można uzyskać u dzieci i młodzieży, dlatego warto mu się poddać jak najwcześniej.

Coraz częściej na leczenie ortodontyczne decydują się osoby dojrzałe - 50-latkowie, a nawet osoby starsze, które wcześniej były przekonane, że w ich przypadku nie jest to już możliwe. Leczenie polega przede wszystkim na właściwym zaplanowaniu leczenia, a następnie dobraniu odpowiedniego aparatu ortodontycznego i właściwym „zaprogramowaniu jego pracy”. Leczenie jest bezbolesne, ale na jego początku może pojawić się dyskomfort, zanim pacjent przyzwyczai się do aparatu.

Aparat koryguje zarówno poważne wady zgryzu jak i nieprawidłowe ustawienie pojedynczych zębów, przez co poprawia możliwość utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej (czytaj: zmniejsza zapadalność na próchnicę, paradontozę, etc.), jakość żucia (czytaj: zdrowie całego organizmu), wymowy, i – co dla nas, pacjentów bodajże najważniejsze – aparycję i samopoczucie.

Leczenie trwa czasami wiele miesięcy (w przypadku aparatów stałych średnio 1,5 do 2 lat; zależy to oczywiście od wady), ale daje zachwycające efekty. Aparaty samoligaturujące działające na zasadzie niskiego tarcia (nowszej generacji) pozwalają przyspieszyć ten proces.

Aparaty ortodontyczne oprócz swojej funkcji leczniczej obecnie stają się wręcz biżuterią nazębną; obok metalowych w srebrnym kolorze, dostępne są zamki w kolorze zębów lub przezroczyste – ceramiczne lub kryształowe (np. z syntetycznego szafiru), ale także i z kolorowego szkła lub w kolorze złota.

Uwaga! Ortodoncja jest wysoko specjalistyczną dziedziną stomatologii.
W celu leczenia wad zgryzu (lub potocznie mówiąc „prostowania zębów”) udaj się wyłącznie do lekarza z odpowiednimi kwalifikacjami (tytułem specjalisty ortodonty) i doświadczeniem w zawodzie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Stomatolog i ortodonta w Szczecinie
http://www.arsdentica.szczecin.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »