Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Neuca dla Zdrowia z nową ogólnopolską akcją - Zadbaj o skórę głowy!

Szerzenie wiedzy nt. profilaktyki w zakresie nadmiernego wypadania włosów, ochrony skóry głowy i odpowiednich zachowań prozdrowotnych i pielęgnacyjnych - to tylko niektóre z założeń rozpoczynającej się 2.09.19r. akcji NEUCA dla Zdrowia. Program polegać będzie na bezpłatnych badaniach trychologii

 

Bezpłatne badanie trychologiczne - zadbaj o swoje włosy po lecie!

 

Szerzenie wiedzy na temat profilaktyki w zakresie nadmiernego wypadania włosów, ochrony skóry głowy  odpowiednich zachowań prozdrowotnych i pielęgnacyjnych - to tylko niektóre z założeń rozpoczynającej się 2 września 2019 r. akcji Fundacji NEUCA dla Zdrowia. Program polegać będzie 

na bezpłatnych badaniach trychologicznych.

Trychologia zajmuje się wypadaniem włosów, ale i leczeniem chorób takich jak: łysienie, łupież, łojotokowe zapalenie i przetłuszczanie się skóry głowy, stany zapalne i podrażnienia skóry głowy
oraz łuszczyca. Na tę ostatnią dolegliwość, cierpi nawet 1 mln Polaków,
a aż 80% chorych to osoby
w wieku od 20 do 40 roku życia!

 

Duża ekspozycja promieni słonecznych w okresie letnim, szybkie tempo życia, nałogi, stres czy niedobór witamin - to tylko niektóre z wielu czynników wpływających na jakość i kondycję włosów. Pacjenci  zapominają o trosce o samych siebie, a do specjalisty z dziedziny dermatologii zgłaszają się dopiero wtedy, kiedy problem już się pojawi. Tymczasem w wielu przypadkach można uniknąć uciążliwych objawów. Działania prewencyjnie, w tym także okresowe specjalistyczne badania dermatologiczne często wystarczą, aby uchronić się przed problemami skóry głowy i włosów  mówi Agata Łabędzka z Fundacji NEUCA dla Zdrowia.

Włosy zwierciadłem stanu zdrowia 

Włosy rosną w stałym tempie, ok. 1 cm/mc oraz magazynują wszystkie minerały dostarczane przez krew, a tym samym są odzwierciedleniem ogólnego stanu zdrowia. Włosy są niezwykle ważnym elementem kształtującym wygląd,
jak i samopoczucie człowieka. Niezależnie od wieku i płci ich utrata lub choroba, wiąże się z dużym dyskomfortem, stanowiąc problem kosmetyczny, ale i psychologiczny.

Do tego wielu pacjentów mylnie sądzi,
że najistotniejsze jest to, co znajduje się na powierzchni włosa. Eksperci wskazują jednak,
że najważniejsze kryje się pod powierzchnią, czyli tam gdzie dochodzi do wzrostu komórek włosa. Dlatego też badanie trychologiczne ma na celu wykrycie metali ciężkich, znajdujących się w organizmie człowieka i kumulujących się we włosach. W przypadku chorób układu pokarmowego, diagnoza włosów pozwala ocenić stan odżywienia organizmu, natomiast zmiana składu pierwiastkowego może wskazywać na choroby hormonalne, czy nawet choroby układu nerwowego. 

Każda cebulka włosa, przypominająca z wyglądu kolbę, posiada brodawkę. W niej znajdują się komórki macierzy włosa, które aby przeżyć i odpowiednio rosnąć, odżywiane są przez naczynia krwionośne znajdujące się w skórze. Tak więc skład chemiczny włosów często jest odzwierciedleniem stanu ogólnego zdrowia pacjenta.

 

Trychologia jest stosunkowo nową nauką z dziedziny medycyny, zajmującą się problemami skóry głowy oraz kompleksową pielęgnacją włosów. Natomiast badanie trychologiczne jest nieinwazyjne a także bezbolesne i nie wymaga specjalnego przygotowania, ani skierowania.  Polega ono na kilkusetkrotnym powiększeniu badanych obszarów (skóry głowy, cebulek, mieszków włosowych) i analizie obrazu
z kamery. Tego typu badanie powinien wykonać każdy, kto zauważy, że zaczynają wypadać mu włosy lub jeśli ze skórą głowy dzieje się coś niepokojącego
dodaje Agata Łabędzka z Fundacji NEUCA
dla Zdrowia.

Urządzenie pozwala na zastosowanie powiększenia do 200 razy, dzięki czemu specjalista może obejrzeć pojedyncze włosy ze szczegółowym obrazem.

 

O Fundacji:

Misją Fundacji NEUCA Dla Zdrowia jest dążenie do poprawy zdrowia i związanej z tym jakości życia społeczeństwa. Fundacja działa na rzecz rozwoju opieki farmaceutycznej i opieki zdrowotnej, udzielając wsparcia na takie cele, jak: poprawa dostępu pacjentów do nowoczesnych form leczenia i rehabilitacji, w tym farmakoterapii; poprawa standardów ochrony zdrowia w grupach szczególnej troski i zagrożonych wykluczeniem społecznym, takich jak bezrobotni, bezdomni, osoby uzależnione, osoby z niepełnosprawnością, samotne; pomoc ofiarom wypadków, zdarzeń losowych i klęsk żywiołowych; promocja profilaktyki i edukacji zdrowotnej; wsparcie edukacji i kształcenia ustawicznego pracowników służby zdrowia.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu:

Ewa Mościcka

InnerLook

e.moscicka@innerlook.pl

+48 535 562 945

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Informacja

Komentarze (2)

  • avatar
    ~Milena 2019-09-05 12:13:02

    Super akcja, wiele osób ma teraz problemy z wypadaniem włosów. Sama się borykałam z ich utratą, na szczęście znajoma powiedziała mi o wcierce kaminomoto. Myślałam, że to ściema, ale okazało się, że to pomaga.

  • avatar
    ~sunsin 2019-08-28 14:43:42

    Ciekawy artykuł, mozna z niego sporo się dowiedzieć. Ja ogólnie staram się dbac o głowe i włosy, ale wiadomo teraz tyle preparatów, że nie wiadomo kótre dobre. Szukam też odżywki ale póki co przeglądam oto takie rankingi znawcaurody.pl może w końcu znajde dobrą odżywkę.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 11 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »