Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Nie trać czasu na zgagę!

Uczucie zgagi do przyjemnych, jak wiemy, nie należy. To bolesne pieczenie w okolicy mostka.

Zgaga często mylona jest z niestrawnością. Tymczasem niestrawność tból lub dyskomfort w nadbrzuszu (górnej części brzucha).  Każda z dolegliwości wymaga innego leczenia, ale niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Zgaga a refluks

Zgaga stanowi jeden z objawów patologicznego refluksu żołądkowo – przełykowego. Powstaje w skutek cofania się kwaśnej treści żołądkowej w górę do przełyku, co powoduje jego podrażnienie. W zdrowym organizmie zjawisko to ma miejsce około 20 razy na dobę, trwa najwyżej pięć minut i jest nieodczuwalne. Jeśli natomiast proces ten staje się uporczywy i przez to dla nas męczący, wówczas  mamy do czynienia ze skutkami choroby refluksowej. Jej pierwszym objawem jest właśnie zgaga. Długotrwała i nieleczona zgaga, jako wynik refluksu, może doprowadzić  do nadżerek zębowych oraz uszkodzenia przełyku, a w konsekwencji do jego owrzodzenia, krwawienia, ostrej i przewlekłej niedokrwistości, utraty masy ciała, a nawet raka przełyku.

Przyczyny zgagi

Objawy zgagi, mylonej czasem z niestrawnością, znane są niemal każdemu: bolesne pieczenie za mostkiem, niekiedy połączone ze zwracaniem treści pokarmowej, w konsekwencji problemy z koncentracją i złe samopoczucie. Winę za zgagę ponosi bezsprzecznie refluks, który potęgowany może być m.in. przez: stres, częste spożywanie kofeiny lub alkoholu, ostre potrawy, jedzenie w pośpiechu, spożywanie posiłku tuż przed snem a także ciążę.  

Sport, regularne i zdrowe posiłki, higieniczny tryb życia - czy to wystarczy?

Czasami sama zmiana stylu życia nie wystarczy, by skutecznie walczyć ze zgagą. Niezbędna jest pomoc farmakologiczna. Najchętniej szukamy leków bez recepty, bezpiecznych, działających natychmiastowo.  Odpowiedzią na powyższe potrzeby jest szybki „uwalniacz” od palącego problemu, Gaviscon. Ten supresant refluksu gasi uczucie palenia w przełyku już w ciągu trzech minut od zażycia. Wyróżnia go unikalny mechanizm działania: w kontakcie z kwaśnym środowiskiem w żołądku tworzy warstwę ochronną, tzw. tratwę, która blokuje zarzucanie treści żołądkowej do przełyku, nie zaburzając jednocześnie procesów trawienia w żołądku. Gaviscon o smaku mięty dostępny jest w formie tabletek oraz zawiesiny w butelce i praktycznych saszetkach. Dwie różne formy leku umożliwiają pacjentowi wybór, a wygodna saszetka to sposób na trzymanie Gavisconu zawsze „pod ręką”, w torebce, szufladzie biurka, w samochodzie. Wszędzie tam gdzie może dosięgnąć nas zgaga.

Liczy się czas!

Gaviscon to lek, który przynosi ulgę już po trzech minutach! Co jest niezwykle ważne - nie wpływa na proces trawienia. Jest bezpieczny w stosowaniu. Dzięki swoim naturalnym składnikom i unikalnemu mechanizmowi działania, jest też optymalnym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży oraz matek karmiących, którym niezwykle często dokucza zgaga. Ponadto, może stanowić uzupełnienie terapii pacjentów leczonych H2-blokerami i inhibitorami pompy protonowej, czyli przyjmujących leki stosowane w terapii schorzeń górnego odcinka przewodu pokarmowego, w tym w leczeniu choroby wrzodowej. Zanim inne leki zaczną działać, Gaviscon błyskawicznie zlikwiduje nieprzyjemne pieczenie w przełyku. Jest niezawodny i szybki - a tego właśnie potrzebujemy w walce ze zgagą.

Kontakt dla prasy:

Agata Nowicka

email: agata.nowicka@multipr.pl mobile: 604 796 808 

Krzysztof Pilaszek

email: krzysztof.pilaszek@multipr.plmobile: +48 602 240 259 

Lek Gaviscon (kategoria dostępności - OTC) wskazany jest do leczenia objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga, niestrawność (związana z refluksem), na przykład po posiłkach, w czasie ciąży a także u pacjentów z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku. Unikalny mechanizm działania leku, który po połączeniu z kwasem żołądkowym tworzy warstwę żelu kwasu alginowego, blokuje przedostawanie się treści żołądkowej do przełyku. Lek szybko zwalcza uczucie zgagi przynosząc ulgę już po 3 minutach. Dzięki naturalnym składnikom i mechanicznemu sposobowi działania, Gaviscon może być stosowany przez kobiety w ciąży i w okresie laktacji. Gaviscon jest światową marką firmy Reckitt Benckiser. Lek  z ponad 40. letnim doświadczeniem jest obecny w 38 krajach. W 13. z nich stał się liderem wśród leków bez recepty stosowanych na problem zgagi.  Od stycznia 2011 roku jest dostępny w aptekach dla polskich pacjentów.

Lek w Polsce dostępny jest w postaci:

  • zawiesiny doustnej o smaku mięty (500 mg + 267 mg + 160 mg)/10 ml - opakowanie 12 saszetek. Sugerowana cena leku: 14.99 zł (1,25 zł w przeliczeniu na jedną saszetkę).
  • zawiesiny doustnej o smaku mięty (500 mg + 267 mg + 160 mg)/10 ml – butelka 150 ml. Sugerowana cena leku: 14.99 zł.
  • tabletek do rozgryzienia i żucia o smaku mięty (250 mg +133,5 mg + 80 mg) – opakowanie: 8 szt. i 16 szt. Sugerowana cena leku: tabletki 8 szt. – 6.49 zł, tabletki 16 szt. – 10.99 zł.
 
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Zawiesina doustna (w butelce i w saszetkach):Gaviscon o smaku mięty, Gaviscon o smaku mięty Saszetki, Natrii alginas + Natrii hydrogenocarbonas + Calcii carbonas, (500 mg + 267 mg + 160 mg)/10 ml, zawiesina doustna. Wskazania do stosowania:Leczenie objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga i niestrawność, na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, w tym estry hydroksybenzoesanów (parabenów). Podmiot odpowiedzialny: Reckitt Benckiser (Poland) S.A

Tabletki:Gaviscon o smaku mięty TAB, Natrii alginas + Natrii hydrogenocarbonas + Calcii carbonas, (250 mg + 133,5 mg + 80 mg), tabletki do rozgryzania i żucia. Wskazania do stosowania: Leczenie objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga i niestrawność (związana z refluksem), na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży lub u pacjentów z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku. Przeciwwskazania: Ten produkt leczniczy jest przeciwwskazany u pacjentów ze znaną lub podejrzewaną nadwrażliwością na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: Reckitt Benckiser (Poland) S.A.

Nr ewidencyjny: PL/2012-01/33 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

multi_comm

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »