Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

NIEZWYKŁY POKAZ LOTNICZY I FAJERWERKI: NADANIE IMIENIA COSTA VENEZIA

NIEZWYKŁY POKAZ LOTNICZY I FAJERWERKI: NADANIE IMIENIA COSTA VENEZIA
Zobacz więcej zdjęć »
W piątek, 1 marca, całe miasto Triest zaangażowało się w uroczystość na Costa Venezia, pierwszym statku Costa zbudowanym specjalnie na rynek chiński. Był to niezapomniany pokaz dla wszystkich mieszkańców miasta i dwóch tysięcy przybyłych gości.

W ciągu dnia Costa Cruises i Fondazione Banco Alimentare przekazały dania przygotowane w restauracjach na pokładzie, ale nie serwowane, dwóm stowarzyszeniom w okolicy, które opiekują się potrzebującymi.

1 marca w Trieście odbyła się ceremonia nadania imienia Costa Venezia, pierwszemu statkowi Costa zbudowanemu specjalnie na rynek chiński, który powstał w stoczni Fincantieri w Monfalcone we Włoszech. Dzięki współpracy z gminą Triest, regionem Friuli Venezia Giulia i władzami portu w uroczystości wzięło udział całe miasto. 

Dzień rozpoczął się w naprawdę spektakularnym stylu z fantastycznym pokazem lotniczym Pattuglia Acrobatica Nazionale - "Frecce Tricolori". Słynna włoska ekipa akrobatyczna przeleciała nad portem w Trieście, gdzie zakotwiczył statek Costa Venezia, robiąc przejścia w ciasnej formacji, barwiąc niebo białą, czerwoną i zieloną włoską flagą. Pokaz był widoczny nie tylko ze statku, ale również z głównego placu i całego centrum miasta.

Właściwa ceremonia odbyła się na statku, w Teatro Rosso, i była transmitowana na gigantycznym ekranie zainstalowanym na głównym placu Triestu.  Najbardziej ekscytującym momentem było rozbicie butelki o burtę statku przez matkę chrzestną Gan Beiye. Gan Beiye i jej rodzina są wielkimi fanami Costa, swój pierwszy rejs obyli w 2011 r. Reprezentują wszystkie rodziny, dla których Costa Venezia jest przeznaczona.

Po ceremonii odbyła się uroczysta kolacja dla około 2000 gości z Europy, Chin, Korei Południowej i Japonii, której menu było inspirowane przez włoskiego szefa kuchni Umberto Bombana z trzygwiazdkowej restauracji Michelin "8 ½ - Otto e Mezzo BOMBANA". Następnie goście ponownie udali się do Teatro Rosso, gdzie wzięli udział w premierze spektaklu "Venezia Innamorata" inspirowanego miłosnymi opowieściami Giacomo Casanovy, stworzonego specjalnie dla Costa Venezia.

Główne obchody zakończyły się o północy ekscytującym, ponad piętnastominutowym pokazem  fajerwerków.

Ceremonia nadania nazwy na Costa Venezia była również okazją do przekazania specjalnie przygotowanych dań na potrzeby dwóch stowarzyszeń, które w okolicy Triestu zajmują się potrzebującymi: Casa La Madre i Casa il Teresiano. Stowarzyszenia zapewniają pomoc osobom o trudnej sytuacji społeczno-ekonomicznnej i  zagrożonym wykluczeniem społecznym. Program przekazywania żywności został uruchomiony w lipcu 2017 roku we współpracy z Fondazione Banco Alimentare. Dzięki niemu już ponad 100 000 gotowych dań trafiło do potrzebujących. 

Przy pojemności brutto 135.500 ton, długości 323 metrów i możliwości przyjęcia ponad 5200 gości, Costa Venezia jest największym statkiem wprowadzonym przez Costa na rynek chiński. Oferuje  szereg niespotykanych innowacji stworzonych specjalnie dla chińskich klientów, które wprowadzą gości do świata włoskiej kultury i stylu życia.

W pierwszy rejs Costa Venezia wyruszyła z Triestu 3 marca 2019 r. do Grecji i Chorwacji. 8 marca jednostka wróci do portu w Trieście, a następnie wyruszy w 53 dniową podróż podążając śladami Marco Polo – przez Morze Śródziemne, Bliski Wschód, Azję Południowo-Wschodnią i Azję Wschodnią, aż dotrze do Tokio. Od 18 maja br. Costa Venezia zacznie obsługiwać wyłącznie rynek chiński, a jej portem macierzystym będzie Szanghaj.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »